Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy kezelitek az elbutuló,...

Hogy kezelitek az elbutuló, idős családtagokat?

Figyelt kérdés

A férjem nagymamájáról van szó. 80+ éves, egyébként is egy egyszerű asszony, de most már egyre jobban épül le agyilag. Nem rosszindulatú egyébként meg ilyesmi, nincs vele baj, de k*rva értetlen, bármit mond neki az ember, mintha a falnak beszélne.


Nyilván nem vagyunk állatok, úgyhogy igyekszünk türelmesen kezelni, mert amúgy kb. csak 2-3 hetente találkozunk vele a férjem szüleinél, de egyre idegesítőbb dolgai vannak, mióta kisgyerekek is vannak a családban.


Most mondok egy példát, láncdohányos, tudjátok na milyen az, szívja egyiket a másik után és akkor azzal akarja etetni-itatni a mi gyerekünket, amibe beleeszik-iszik, nekünk ez gusztustalan. Múltkor is tortàztunk szülinap miatt, a férjem normálisan megkérte, hogy ne adjon a gyereknek belőle, mert mi is adtunk már, erre csak megy oda tömni (kicsi, 1,5 éves még), a férjem megkérte kétszer normálisan, hogy ne etesse, harmadjára már teli torokból ráordított, de mint aki nem érti....


Na, és akkor ez van mindennel, bármit mond neki az ember pl. a gyerek kapcsán, hogy ne csinálja, csak csinálja. Tudom, hogy nem direkt, egyszerűen félig demens már, nem fogja fel, pedig anyósom-apósom, mindenki rászól, de akkor sem, és mikor agyilag már lefárasztott amúgy is, nagyon nehéz türelmesnek lenni.


Mi már nem is hívjuk emiatt magunkhoz, de anyósoméknál ugye ott van. Ti hogy kezelitek az ilyet, mikor valaki amúgy nem rosszindulatú, de akkor is értetlen?


2023. ápr. 7. 09:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Sok sok türelemmel, máshogy nem nagyon elhet kezelni.
2023. ápr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Nem megyek házhoz a pofonért! Mi a fenének kell nektek 2-3 hetente a férjed szüleihez menni? Kéthavonta, max 3 órára. Telefonon is vígan lehet érdeklődni a másik hogylétéről.
2023. ápr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Ebből csak az jön le, hogy nem tetszik nektek a viselkedése, nem az, hogy butul el. Bár bizonyos kor felett itt mindenki demens, aki nem úgy cselekszik, ahogy a kölykök elvárják.
2023. ápr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2-es, te hülye vagy?


Azért megyünk 2-3 hetente, mert szeretjük őket, jóban vagyunk velük, szívesen találkozunk, van igényünk rá, hogy találkozzunk. Ne kelljen már megmagyarázni, más miért van jóban a családdal, nem velük van a baj, ők mindent betartanak, amit kérünk.

2023. ápr. 7. 10:30
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos csak sok turelemmel es ugy, hogy elebe mentek a dolgoknak pl. a kezebe adjatok elore a gyerek poharat az innivaloval, hogy "Tessek Mama itt a pohar, ebbol itathatja a gyereket".


2# Mi hetente latogatjuk a szuloket, vagy jonnek hozzank, sot az osszes ismerosunk, akik szeretik a csaladjukat azok latjak egymast kb. masfel hetente.

2023. ápr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Hát, kérdező, akkor viseld el a nagymamát, akit szintén imádsz, és az imádott gyerekedet is tedd ki az egészségkárosodásnak. Mégis miféle megoldást vársz?

Aláírás: a "hülye". Nem, kérdező, nem vagyok hülye.

2023. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod, hogy tortával etesse a gyereket, akkor nem hagyod kettesben a gyerekkel. Nem túl bonyolult.
2023. ápr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Természetesen nem hagyjuk kettesben, csak pici még a gyerek, megy oda hozzá is, ő meg egyből dug a szájába mindent. Én is nyilván szólok egyből, meg a férjem is, meg anyósék is ezzel kezdik, hogy mondják neki, hogy ne etesse a gyereket, de elég egy pillanatra nem odafigyelni.


Meg ez nyilván csak egy példa a sok közül. Igazából úgy komplett én nehéz türelmesnek lenni, mikor minden alkalommal megkérdezi pl., hogy mikor jön a harmadik gyerek, de kár, hogy mindkettő fiú, és ez így újra meg újra meg újra, mint egy soha le nem járó lemez.


Ha elmegy mellette a gyerek, felkapja, pedig már majdnem elejtette múltkor is, mert nem b8rja, akkor is el lett mondva normálisan, hogy ne vegye fel, mert leesik a kőre, de hiába.

2023. ápr. 7. 11:54
 9/13 anonim ***** válasza:
15%
akkor meg hagyd előtte a tortát meg a kaját egész napra. Én nem tudom, milyen családban éltek, nálunk nincs elpl állandóan étel, hogy bárki eteni tudja, mielőtt reagálni tudnánk rá.
2023. ápr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Figyeljetek extrán a gyerekre mikor ott vagytok..

Idős néni, semmi baj nincs vele, biztos ő is rengeteget volt türelmes a pároddal, saját gyerekeivel, most vele kell olyannak lenni.

Aki szerint meg 2 havonta 3 óra családi talalkozast reklamozni kell szégyellje magát. Más emberek szeretik egymást és osszetartanak. Mi minden héten megyunk párom anyukajahoz, de minden nap ír velem messengeren, párommal meg telefonál 2 naponta. Én szüleim egy utcával arrébb laknak, mamámék kettővel. Minden nap talalkozunk. Vagy csak én, vagy a kicsivel, vagy hárman. Amig megtehetem latogatom őket! Szégyellje magát aki miután felnevelték így beszél a szuleirol.

2023. ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!