Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelitek azt, ha...

Hogyan kezelitek azt, ha néhányan (közülük családtagok) hipochondernek neveznek?

Figyelt kérdés
2021. aug. 17. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy jogosan neveznek hipochondernek?

Mert ha igen, akkor megpróbálnám ha másképp nem megy, orvosi segítséggel kigyógyulni belőle. Ha nem vagy az, akkor elengedem a fülem mellett. Bár aki nem nyafog állandóan minden képzelt betegésgre azt nem is nevezik hipochondernek.

2021. aug. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ha valami bajom van, a legrosszabbra gondolok, félek a diagnózisoktól és a gyógyszerektől. Ilyen értelemben az vagyok.


Viszont tele vagyok pozitív lelettel, alig ihatok valamit, ezer dolgot nem ehetek (orvos és dietetikus mondta a tanácsokat), vérképem augusztusi csillaghullás.

2021. aug. 17. 20:34
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Hát így olvasva tényleg hipochonder vagy egy kicsit.

Ugye azt tudod, hogy ha egy betegséget bebeszélsz magadnak, akkor előbb-utóbb tényleg beteg leszel. Nem minden, de sok betegség azért van, mert rögesztmésen bebeszéljük, hogy ott van.

2021. aug. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Miért is vagyok az?
2021. aug. 17. 22:14
 5/13 A kérdező kommentje:
Valakiiiii... Hogy kezeljem?
2021. aug. 18. 08:35
 6/13 anonim ***** válasza:
Figyelj kérdező. Nem rosszindulatból írom, de keress fel egy pszichológust. Hidd el, hogy jól fogod érezni magad, megtanit arra hogy kezeld ezt. Pszichológushoz járni nem bűn, nem jelenti azt hogy bolond vagy! Senkinek sem kell szólni, hogy jársz, ez a Te és a pszichológusod dolga.
2021. aug. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Például nemsokára családi összejövetel, mondjuk igen kis körű, de családi.

És családtagom kb mindent megvet, ami egészség, egészséges.

Én pedig igen szigorú diétán vagyok, a belgyógyász táplálkozási tanácsadásra is elküldött. Gluténérzékenység gyanúja is felmerült egyebek mellett.



Egyébként is fogok pszichológushoz járni, de nem hinném, hogy sos segít a fenti témakörön.

2021. aug. 19. 13:22
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben semmi baj nincs, ha annak neveznek, mert ezzel is tudasítják benned a dolgot. Nekem is mindig ezt mondogatták ,mert hetente találtam ki magamnak valami halálos betegséget, és orvosról orvosra jártam kivizsgáltatni magam. (Hozzáteszem nálam ez már nagy problémát okozott az életemben.) Ne bántódj meg ezeken, mert gondolom a családod nem akar neked rosszat, vagy nem azért mondja, mert ezért hibás lennél.
2021. szept. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De akkor nem hiszik el, hogy folyamatosan ég a gyomrom vagy hogy tényleg váladék van a torkomon és a többit? Nem hiszik el, amit érzek? Azt sem, amit hallanak ők maguk?
2021. szept. 14. 00:31
 10/13 A kérdező kommentje:
Vagy azt sem hiszik el, ha pozitív leletem van?
2021. szept. 14. 00:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!