Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet diplomatikusan,...

Hogyan lehet diplomatikusan, finoman visszautasítani egy keresztapasági felkérést?

Figyelt kérdés
Egy édesapámmal való (ma reggeli) telefonos beszélgetés alkalmával jutott tudomásomra, hogy az egyik vidéki unokatestvérem és a felesége engem jelöltek ki a kislányuk keresztapjának, holott személyesen még fel sem lettem kérve erre a szerepre - azaz minderről ez idáig sejtelmem sem volt. Elvileg a pappal már a keresztelő részleteit is megbeszélték, engem pedig utólag készülnek értesíteni a részletekről, és magáról a szándékról is. Nem szeretem, amikor kész tényekkel próbálnak hátba támadni, pláne amikor családi dolgokról van szó, pláne egy olyan jelentőségű dologban, ami egy egész életre szóló felelősségvállalással és elköteleződéssel is jár. A keresztapaságot nem szívesen vállalom, és ezt úgy próbálnám közreadni a szervezőknek, hogy abból a lehető legkevesebb legyen a sértődöttség.

2023. máj. 29. 11:03
1 2
 11/11 NTBS ***** válasza:
100%
Felhívod és nemet mondasz.
2023. máj. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!