Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nekem van igazam vagy a...

Nekem van igazam vagy a családomnak?

Figyelt kérdés

A családomban nincsenek lúzerek vagy semmirekellők. Az én cégem pár éve áthelyezett a külföldi anyavállalathoz, amire én jelentkeztem. Sokkal több a pénz, rengeteg helyre járok, szerintem én lettem a legsikeresebb.

A családom viszont másképpen áll hozzá. Az ő szemükben egy kapzsi sznob lettem, aki éli a multis hájlájfot, miközben a ötvenes-hatvanas "gyerekek" járnak ki az öregekhez füvet nyírni vagy a kisgyerekes huszasok-harmincasok.


Viszont a barátok, ismerősök, és kintiek menőnek gondolják, amit csinálok.


Vagy ez csak az élet rendje? Minden self-made ember mögött van egy zsémbes család?



2023. szept. 24. 14:02
A kérdező szavazást indított:
Neked, mindenki a saját sorsának kovácsa
A családnak, mert otthagytad őket és beszippantott a fogyasztói társadalom
Mindenkinek igaza van, de ez a tüske bent fog maradni
Minden self-made ember mögött áll egy otthagyott család
42 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezekben a bonyolult helyzetekben nincs olyan, hogy "nekem igazam van neked meg nem".


Azt látnod kell, hogy neked is csak 24 órád van egy napban. Ahhoz, hogy az élet egy területén jól teljesíts, más területektől kell elvonnod az erőforrásokat.


Honnan vetted el azt az időt, amit a karrieredre szántál? Valószínűleg a családodtól. Gondolom ezt nehezményezik.


Ne érts félre, nem vádollak semmivel. Mindenkinek a saját döntése, hogy mennyi időt allokál a karrierre, családra, barátokra és a saját egészségére. De azt látni kell, hogy bármelyik területen csak a másik terület rovására lehet javulni.


Ez egy jó olvasmány lehet: [link]

2023. szept. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%

Tehát a családod nem ismer el, ezért ide jöttél dicsekedni.

Egy sima facebook post nem volt elég az új állással? REptéri bejelentkezések mennek rendesen, ugye?

2023. szept. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Komolyan ezt nem tudod egyedül feldolgozni?
2023. szept. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Talán a családod érzi, hogy úgy gondolod, hogy te lettél a legsikeresebb, lehet, hogy észre sem vetted és más lett a személyiséged, ezért gondolják, hogy sznob lettél
2023. szept. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Le se ejtenem az ilyen, csaladot elnem az eletemet. Mindenkinek a maga igaza az igaz.
2023. szept. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Az ő szemszögükből az a probléma, hogy nem segítesz az idősebbek körüli teendőkben, úgymond nem veszed ki a részed belőle. Érdemes megbeszélni, hogy időnként fizetsz mondjuk egy fűnyírást, élelmiszer-házhozszállítást vagy amire szükség van, így ha személyesen érthető módon nem is tudod megcsinálni amit kell, a részed mégis el lesz rendezve.
2023. szept. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
A TE életed, úgy éled, ahogy akarod. Mindenkinek megvolt a lehetősége előrébb jutni, a füvet meg nem kötelező nyírni. El is lehet adni a házat, ahol füvet kell nyírni, probléma letudva. Sápítozni egyszerűbb
2023. szept. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Ennyi indó alapján nem lehet ezt eldönteni, minden azon múlik, hogyan viselkedsz!
2023. szept. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%
Neked :) Talán mert az ő fiatalságukban az orvos, tanár, pap stb volt a becsülendő munka, az ilyen multis munkák nem léteztek.
2023. szept. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%
Illetve talán él bennük az a buta szteretípia a rendszerváltás előttből, hogy minél gazdagabb valaki, annál nagyobb tolvaj.
2023. szept. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!