Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ki hogyan kezeli a csaladon...

Ki hogyan kezeli a csaladon belül, ha nagy a tarsadalmi kulonbseg?

Figyelt kérdés
Regen nem volt ez, akkor tok jol elvoltunk a csalad tobbi tagjaval, de miota jobban allunk mint a csalad tobbi resze, azota pl nem lehet felszabadultan beszelgetni, vagy olyan dolgokrol beszelni, amit vettunk, láttunk stb.. Mert furan neznek az emberre, illetve teljesen mas a velemeny. Ezert manapsag mar csak ulok csendben az ilyen csaladi banzajokon...

2023. okt. 29. 10:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Alap, ahol nem érzed jó magad, oda nem mégy. Ennyire egyszerű az élet. Rokon, de beszólogat? Hanyagolom. Senki nem kötelezhető, hogy puncsoljon vagy pitizzen. Állj tapra és keress olyan társaságot, ahol jól érzed magad.
2023. okt. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%

Én és a párom pedagógusok vagyunk, a testvérem és a párja gyógyszerészek. Gondolom nem kell mondani, hogy melyik családnak nagyobb a bevétele. Bennük van annyi intelligencia, hogy nem kérkednek a bevételükkel. Én nem azt mondom, hogy maradj csendben de ne dicsekedje, mert a kevésbé tehetőseknek rosszul esik.

A testvéremet szeretem, de míg ők évente 2*2 hetet nyaralnak külföldön addig mi 4 napot a Balatonon.

2023. okt. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nem szologatnak be alapbol, csak szimplan nem beszlunk mar ilyen temakrol, ami az anyagiakkal kapcsolatos. Csak igy meg sok mindenrol nem tudunk... :)


Amugy mas kerdesben nincs veluk gond, kedvesek, segitokeszek, stb... Csak pl most is, uj autot akarunk venni, 2-3 eveset, (nem luxus, vagy ilyesmi) de naluk ilyen szoba sem johetne, 10+ os autokban gondolkodnak es amikor mondtam h en mit neztem ki, furan neztek... Vagy pl ha valamihez mestert hivok nem en kinylodok vele, akkor is latom az arcokon a meglepetest...


De szolni amugy nem szolnak. (max a hatam mogott, gondolom :) )

2023. okt. 29. 10:50
 4/22 A kérdező kommentje:

2/3 nem dicsekszem, de pl most, auto kerdesben is, sogorom sokkal jobban ert a kocsikhoz, jo volna vele megbeszelni, milyet erdemes, stb... De igy hogy? Regen, amikor mi is kb ott voltunk anyagilag ahol ok, siman megbeszeltuk ezeket es tok jo volt.


Mostanaban meg (sztm talan ez miatt is) ők is, mi is sokkal kevesebbet megyunk egymashoz (regen hetente talalkoztunk)

2023. okt. 29. 10:53
 5/22 anonim ***** válasza:
33%
Soha nincs ebből gond
2023. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Nekem öcsémék azok, akiknek elég jól megy. Jó munkája van jó fizetéssel. Nálunk ebből semmi feszkó nincs sztem. Örülünk a sikereinek, meg amiket meg tudnak venni. Sztem a család erről szól. Ahol irigység van, az nem család, csak valami embercsoport, akik egy vérvonalon vannak.
2023. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nekünk megy valamivel jobban. Mondjuk megdolgoztunk érte. Én azt mondom, hogy intelligencia kérdése. Mi nem dicsekszünk. A család nagyjával minden jól is megy. De apósnak nagyon bökjük a csőrét. Bármit csinálunk jön a "minek vettetek új autót" "minek mentek nyaralni" "minek vettetek új mosógépet, meg lehetett volna javítani" stb.
2023. okt. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nalunk legnagyobb baj a tarsalgas hianya. Pl megy fel ora cseveges, hol mi akcios, mit hol eri meg megvenni. Ehhez nem tudok hozzaszolni. Aztan en felvetnem h erdemes lenne hoszivattyus futest kiepiteni, (nem, nem azt jelenti, hogy pl nekunk van ra most keret, csak elmeleti szinten, a jovoben...) de elonyokrol/hatranyokrol sem lehet pl ilyenrol beszelni, vagy csak ugy a technologiarol altalaban mert megall ott a dolog h "kinek van arra penze..."
2023. okt. 29. 11:34
 9/22 anonim ***** válasza:
80%
Mi a család csórói vagyunk, nagyrészt egy genetikai eredetű betegség határol be kb mindent. Ráadásul többen olyanok, hogy sztoriznak folyamatosan, mit vettek olcsón, min kerestek sokat. Nyomatjuk azt, hogy velük vagyunk, örülünk a sikereiknek, és ezzel a saját békénk is rendben van. Más kérdés, hogy bárkitől kértünk akármilyen kis szivességet valaha is a sztorizósok közül, kivétel nélkül le lettünk pattintva. Érdekesképp a csendesebbek hamarabb kérdik, hogy elvihetnek-e, van-e szükségünk valamire, és ténylegesen oda is rakják magukat, amikor kell. Pedig nekik se több vagy olcsóbb az idejük.
2023. okt. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
10%
Keress sznob társaságot, nem kötelező rokonokkal kapcsolatot tartani!
2023. okt. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!