Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehetne megértetni a...

Hogy lehetne megértetni a rokonság kellemetlen részével, hogy attól, mert egy magánklinikán dolgozom, még nem tudok ingyenes ellátást biztosítani nekik?

Figyelt kérdés

A bátyám felesége és az ő rokonai meglehetősen "egyszerű" emberek. Mióta egy magánkilinikán kezdtem dolgozni, folyton azt hiszik, hogy mert ott dolgozom már tudok nekik soron kívül és ingyenesen is ellátást "intézni". Pl.bátyám apósa állami kórházban hónapokkal későbbre kapott időpontot szemészeti vizsgálatra. Megkért, hogy intézzem én el neki. Megkértem az időpontot, megvolt a vizsgálat, de mikor a számlát adták neki, azt mondta, hogy neki nem kell fizetni, mert én itt dolgozom és azt majd én elintézem. Tehát én fizettem ki. És azóta is ha valami van engem hívogatnak és ha előre jelzem, hogy mennyibe is fog kerülni adott vizsgálat/kezelés, amit kérnek, akkor csak értetlenkednek, hogy hát már nincs hálapénz, meg ők amúgy se adnak, meg mivel ott dolgozom intézzem el, hogy ingyenes legyen.

És nem hiszik el, hogy ez nem így működik, vagy éppen még ők vannak megsértve, hogy rokon a rokonnak nem intézkedik...Bátyámmal próbáltam beszélni, de vele sem jutottam eredményre; szerinte nagyra vagyok magammal és túl reagálom, hogy egy kis segítséget kértek tőlem.


márc. 25. 14:16
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
67%

Tehát az a kérdés, miért vagy ekkora balek? Mert a sztorit olvasva nem a rokonokkal van baj, Te nem mondtad meg előre, hogy nem lesz ingyen.

De a munkáltatód is hülye, ha hitelre dolgoznak ott emberek, mint egy kocsmában.


Kár, hogy csak kamu...

márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

1.Azt hittem, hogy evidens, hogy egy magánklinikán fizetni kell a vizsgálatokért és kezelésekért.

2.Milyen hitelről és kocsmáról beszélsz?

márc. 25. 14:25
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bátyáddal is próbáltál beszélni és ő se érti, akkor ő is elég "egyszerű" felfogású, nem csak a kedves felesége családja. Én személy szerint nagyon kellemetlenül érezném magam, ha folyamatosan a küszöb alatt akarnám magam ingyen bekuncsorogni olyan helyekre, ahol rendszerint fizetni kell. Sok mindent nem tudsz velük kezdeni szerintem. Attól, hogy ők nem képesek tényeket tudomásul venni, az élet még sajnos így működik. Más szövegértésbeli kompetenciája pedig nem a te felelősséged.
márc. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
98%

Sutyikkal sutyi módon.

Mondd meg nekik, ha sparban lennél pénztáros, oda se járhatnának ingyen enni.

De ha nem értik, példát sem fogják érteni.

Talán ha elmondod, hogy a vizsgálat akkor ingyenes nekik, ha a fizetésedből levonják az árát..

márc. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb mond meg a "kedves" rokonoknak hogy kérjenek maguknak időpontot és ne felejtsék el megkérdezni a vizsgálat árát se. Biztos hogy nem kérnék nekik időpontot de még csak nem is probálnám meggyőzni őket arról hogy valójában hogy is működnek a dolgok. Felnőttek intézzék maguk a dolgaikat. Persze ha nem ez lenne a szitu normális és kedves gesztus lenne ha intéznél időpont a rokonoknak de ez így nagyon gáz amit csinálnak.
márc. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg az a legjobb, ha kikerülöd az egészet.

Hívja fel ő, kérjen időpontot, majd telefonban minden tájékoztatás megadnak.

Így is, úgy is megvan a vélemény rólad, nem vesztesz semmit.

márc. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
63%

"2.Milyen hitelről és kocsmáról beszélsz?"

. Bátyád apósa benyőgte a kezelés végén, hogy neki nem kell fizetnie, mert rokon ott dolgozik, erre ők vígan elengedték. Mennyire kell ehhez amatőrnek lenni? Falusi kocsmában van ilyen.


Ennyi erővel ezt eljátszhatná bárki, behazudhatom én is, hogy xy a rokonom, csak lelesem a recepciós névtábláját.

márc. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, bocsánat, te vagy hülye, hogy kifizetted neki, és a munkahelyed is hülye, hogy nem fizettette ki a rokonoddal ott helyben a számlát. Most megvan a precedens a rokonaidnak, örökké az lesz a kérdés, hogy neki elintézted, akkor most nekem miért nem intézed el.
márc. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Nem "elengedték", hanem mivel én az ajtó előtt ültem, a doktornő (mivel ismer engem és látta, hogy együtt jöttem fel a bátyám apósával) kijött és behívott, apuka mondta, hogy akkor megvár kint amíg megbeszéljük a dolgot és kiment. A doktornő pedig elmondta, hogy nem akar fizetni, mert, hogy én a rokona vagyok és majd velem kell lerendezni az ilyen dolgokat. Én pedig nyílván rögtön fizettem is.
márc. 25. 14:39
 10/46 anonim ***** válasza:
88%

Ez tényleg fura, számlát adnak a beteg adataival ellátva, amit behajtanak. Biztos nem a doki lépett oda hozzád, hogy akkor rendezd kedves kolléganő, hanem te zártad le és fizettél, hogy ne legyen kellemetlen a szitu.

Tanulópénz volt, kerek-perec ki kell jelenteni hogy senki orvosi költségét nem fizeted. Nem számít, hogx érti vagy sem, nem kérsz időpontot neki és kész.

márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!