Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehetne megértetni a...

Hogy lehetne megértetni a rokonság kellemetlen részével, hogy attól, mert egy magánklinikán dolgozom, még nem tudok ingyenes ellátást biztosítani nekik?

Figyelt kérdés

A bátyám felesége és az ő rokonai meglehetősen "egyszerű" emberek. Mióta egy magánkilinikán kezdtem dolgozni, folyton azt hiszik, hogy mert ott dolgozom már tudok nekik soron kívül és ingyenesen is ellátást "intézni". Pl.bátyám apósa állami kórházban hónapokkal későbbre kapott időpontot szemészeti vizsgálatra. Megkért, hogy intézzem én el neki. Megkértem az időpontot, megvolt a vizsgálat, de mikor a számlát adták neki, azt mondta, hogy neki nem kell fizetni, mert én itt dolgozom és azt majd én elintézem. Tehát én fizettem ki. És azóta is ha valami van engem hívogatnak és ha előre jelzem, hogy mennyibe is fog kerülni adott vizsgálat/kezelés, amit kérnek, akkor csak értetlenkednek, hogy hát már nincs hálapénz, meg ők amúgy se adnak, meg mivel ott dolgozom intézzem el, hogy ingyenes legyen.

És nem hiszik el, hogy ez nem így működik, vagy éppen még ők vannak megsértve, hogy rokon a rokonnak nem intézkedik...Bátyámmal próbáltam beszélni, de vele sem jutottam eredményre; szerinte nagyra vagyok magammal és túl reagálom, hogy egy kis segítséget kértek tőlem.


márc. 25. 14:16
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
98%

"Tehát én fizettem ki."


Ezt nem kellett volna. Azzal kellett volna lemeccselned, aki nem fizettette ki velük, de veled sem egyeztetett, hogy ez részedről rendben van-e? Hogy is gondolta? Ennyi erővel én is bemegyek a magánklinikára, előtt a honlapról kinézek egy nevet, aztán közlöm, hogy ezt Kovács Gizike intézi nekem.

márc. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de buták mint a sár! 😂😂😂
márc. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
95%

"azóta is ezzel "zaklatnak", hogy intézzek nekik ilyen meg olyan vizsgálatokat, kezeléseket, időpontokat, ingyen"

Vagyis még meg sem mondtad nekik, hogy az sem ingyen volt, hanem te fizetted ki?

márc. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
96%

Amióta itt dolgozol, hirtelen az egész család orvoshoz akar járni? 😃

Kerek-perec nemet mondasz.

A bátyád feleségének rokonai nem a családod, nem kell finomkodni.

márc. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
95%
"Én pedig nyílván rögtön fizettem is." Nyilván rájöttél, hogy ezt nem kellett volna. Megmondhattad volna a munkahelyeden, hogy márpedig Józsi bácsi fog fizetni. Ha nem, hajtsák be. Még annyival tudsz javítani a helyzeten, hogyha legközelebb hívnak, akkor megmondod, hogy a klinikán neked sincs ingyen a vizsgálat, sőt, a Doktornőnél sem, ha egy kollégája megvizsgálja. A múltkor te fizeted ki helyette, mert nem akartál kellemetlen helyzetbe kerülni, de tekintse az összeget kölcsönnek, visszavárod az x ezer forintodat. Legközelebb fizetni kell, te nem tudsz neki ingyenes vizsgálatot intézni, hitelezni sem fogsz többet. A bátyádat pedig oltsd le erőteljes hangnemben.
márc. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 Darius- ***** válasza:
29%

Nem írtál le egy csomó mindent. :)) Na most hogy válaszoljak ?


Például hányszor csinálják és hányan. Ha csak egyszer, belefér szülinapi ajándéknak. Odaviszed a számlát, megmutatod neki, szülinapi ajándék, szia. Mivel egyszer van egy évben, több nem lesz.

márc. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
92%

Én csak két dolgot nem értek: az egyik, hogy egyáltalán hogy került a doktornő kezébe a számla... Én is dolgoztam magánklinikán, a számlát a recepciós lányok adták a vizsgálat/kezelés után, ők vették át a pénzt, és KIZÁRÓLAG ŐK. Az orvosok kezében pénz csak akkor volt, amikor a részesedést osztották el.

A másik, amit nem értek, hogy miért nem küldtél már el minden családtagot melegebb éghajlatra.

márc. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
81%
Ne csinálj nagy ügyet ebből! Egyszerűen mondd el nekik, hogy mi a helyzet, így, ahogy itt leírtad, és hogy te nem tudod saját pénzedből az ő kezelésüket fizetni, és csak azért, mert ott dolgozol, a kedvedért nem fognak senkit sem előre venni. Ha nem értik meg, akkor az ő bajuk, te ne hibáztasd magad. Mindenki csak annyi szívességet tesz meg a másikért, amennyi még belefér. Így is tettél bőven szívességet már nekik, nem kell feláldoznod magad. Ha emiatt rosszabb lesz a kapcsolatotok, nem te vagy a hibás, ne vállalj többet, mint bírsz! Nem a te hibád, hogy ők elvárják az ingyen szívességet!
márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
64%

Nem mindenhol a recepciós intézi, sőt van ahol nincs is. Én nőgyógyászhoz jártam magánba úgy, hogy a hely neve xy klinika (nem akarom nevesíteni), de nincs recepciós 🤷🏼‍♀️. 2 magán nőgyógyász dolgozik ott, plusz a 2 asszisztens. A dokinak fizettem. A másik meg egy olyan "klinika" (a nevében nem szerepel ugyan), hogy sokféle rendelés van, együtt fut pár tb-s (ahova nehezebb időpontot kapni, telve vannak) meg a magánok. Van szemészettől a belgyógyászatig minden, oda a lányomat vittem fülészetre, magánrendelésre. Van lent recepció, annyiban segítettek hova kell mennem, ott egyeztettem kontroll időpontot is utána, de fizetni a vizsgálat után az orvosnak fizettem ott is.

A kérdésre válaszolva: mondj nemet. Ha megsértődtek így jártak, de ha engedsz nekik akkor visszaélnek vele... Sajnos vannak ilyen emberek

márc. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
92%

ez komoly? Te fizetted ki NYILVÁN? Mégis miért fizetted ki? Vissza kellett volna hívni a bácsit, hogy elfelejtette a számlát rendezni. Agyam eldobom, hogy tehettél ekkora baromságot?


Tudod, ezzel az a baj, hogy a munkatársaidnak is meg lehetva véleménye rólad, hogy mekkora egy balek vagy, már ne haragudj.

márc. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!