Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehetne megértetni a...

Hogy lehetne megértetni a rokonság kellemetlen részével, hogy attól, mert egy magánklinikán dolgozom, még nem tudok ingyenes ellátást biztosítani nekik?

Figyelt kérdés

A bátyám felesége és az ő rokonai meglehetősen "egyszerű" emberek. Mióta egy magánkilinikán kezdtem dolgozni, folyton azt hiszik, hogy mert ott dolgozom már tudok nekik soron kívül és ingyenesen is ellátást "intézni". Pl.bátyám apósa állami kórházban hónapokkal későbbre kapott időpontot szemészeti vizsgálatra. Megkért, hogy intézzem én el neki. Megkértem az időpontot, megvolt a vizsgálat, de mikor a számlát adták neki, azt mondta, hogy neki nem kell fizetni, mert én itt dolgozom és azt majd én elintézem. Tehát én fizettem ki. És azóta is ha valami van engem hívogatnak és ha előre jelzem, hogy mennyibe is fog kerülni adott vizsgálat/kezelés, amit kérnek, akkor csak értetlenkednek, hogy hát már nincs hálapénz, meg ők amúgy se adnak, meg mivel ott dolgozom intézzem el, hogy ingyenes legyen.

És nem hiszik el, hogy ez nem így működik, vagy éppen még ők vannak megsértve, hogy rokon a rokonnak nem intézkedik...Bátyámmal próbáltam beszélni, de vele sem jutottam eredményre; szerinte nagyra vagyok magammal és túl reagálom, hogy egy kis segítséget kértek tőlem.


márc. 25. 14:16
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
Tehát helyben ki lett fizetve a viszgálat.
márc. 25. 14:40
 12/46 anonim ***** válasza:
94%
azt mondanám, hogy "hiába dolgozom ott, még nekem is fizetnem kell a vizsgálatokért"
márc. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
96%

Igen, ez tanulópénz volt.


Kedves Józsi, roppant kellemetlen volt számomra a sarokba szorítás, hogy a főnököm engem kért fel a fizetésre, nekem ez a munkahelyem, legközelebb ne hozz ilyen helyzetbe!


Egyáltalán nem ciki vagy rosszindulat közölni a másikkal, hogy nem rád tartozik a számlája, el van tévedve.

márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy a 12es mondja, nyíltan.

Valószínű abban vannak, hogy te tele vagy kedvezményekkel és ingyen vizsgálatokkal, amit átruházhatsz.

márc. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk csak egy rokon hitte ezt. Bankban dolgozom, azt hitte, hogy én tudok neki hitelt intézni, noha BAR listázva van, de nem ám akármilyen hitelt, amilyen kondíciókat kitalál, olyat. Én hasonlóval reagáltam, mint ahogy fentebb írják, csak nem a sparral, hanem hentessen. Hogy Marika, ha hentes lennék, se tudnék ingyen dínóhúst szerezni, csak mert kéred. Ezt fejben hamarabb összerakta, mint a hitelt.
márc. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
90%

Aha, az öreg szeme láttára fizetted ki, miután egyértelművé tették neki, hogy valakinek fizetnie kell, de neki így sem esik le, hogy akkor nincs ingyen...


Ha ez tényleg így van, Te vagy a balek.

márc. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

Vagy gyenge a felfogóképességük vagy hallottak valakitől valami félinformációt, amihez hozzáköltötték a másik felét vagy tudják, mi a helyzet, de pofátlanul potyáznak.

Első esetben jó 4-es sparos példája. A másodiknál lehet, hogy úgy gondolják, hogy van valamiféle munkahelyi kedvezményed, mert a Mari fiának a barátnőjének állítólag van ilyen és ez szerintük átruházható. Én sem tudom pontosan, hogy a testvérem farvizén hogy megy kedvezményes szűrésre anyukám, csak azt, hogy 2 évente mehet. De most ezt itt leírtam, valaki elolvassa, még ennél is hiányosabban továbbadja másnak, simán hozzá lehet költeni, hogy kerek legyen az infó. Kerek, csak hamis. Az a gond, hogy azzal, hogy kifizetted, még alapot is adtál ennek a tévinfónak. Mert a rokon csak annyit látott, hogy bementél és elintézted, neki meg nem kellett fizetnie. Ha ez van, tisztázni kell velük, hogy 1) MAGÁN EÜ, fizetős szolgáltatás 2) senkinek sincs ingyen 3) állati kellemetlen helyzetbe hoztak 4) neked kellett kifizetni 5) mindenki ugyanolyan ellátást kap 6) legközelebb kérjenek maguknak időpontot. Ha csak simán potyáznak és adják a hülyét, akkor kicsit erélyesebben is fel lehet őket világosítani, hogy ne nézzenek baleknak.

márc. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
97%
Kb mindenhol fellelhetők az ilyenek. Ha dolgozol egy helyen, amiből előny van, akkor még az is vepróbálkozik, akit amúgy nem is néztél hülyének.
márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
81%

Egyenes háttal mondhattad volna az orvosnak, hogy nem, te csak időpontot kértél, a többi a bácsi dolga, máris visszaküldöd és kimész, bezavarod a bácsit, hogy fizessen, mert nem vagy szeretetszolgálat és ez nem a te intézményed, hogy így-úgy önkényesen rendelkezz vele.

Ezután teljesen egyértelműen mondd meg bárkinek, hogy megadod a telefonszámot, ekkor tudja hívni és a számla is az ő nevére szól majd.

márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sokszor egyáltalán nem egyszerűek ezek az emberek, inkább hülyének tettetik magukat, a hátad mögött meg röhög a markába, hogy így kihasznált. Ugyan, mi ez neked , ha csilivili magánklinikán dolgozol, biztos gazdag vagy, fizesd csak ki neki, megérdemli. Ennél többet nem is gondol rólad.

Amennyire tudod, kerüld el a munkahely témát és azonnal háríts, ha belekezdenek a szövegbe. Biztos, hogy lesz még alkalom rá.

márc. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!