Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Én reagálom túl, vagy ez nagy...

Én reagálom túl, vagy ez nagy elvárás?

Figyelt kérdés
Mostoha unokatestvérem állandóan itt mos hajat. Néha jönnek pár napra de ebből egy egész reggel azzal telik, hogy órákra bezárkózik az egyetlen fürdőnkbe hajat mosni, és addig senki nem tud bemenni. Ráadásul szó nélkül használja a samponjaim. Nem vagyok irigy, nem bánom ha használja, nem ezzel van a gond, hanem hogy semmit nem szól, meg sem kérdez róla, onnan tudom, hogy tócsában áll a polcomon, szétrámolja és úgy hagyja. Szerintem ez roppant udvariatlan dolog. De egyéb más is van a rovásán pl. jöttükre fáradsággal sütöttünk sütiket, éjszakába nyúlóan, erre kitalálja, hogy találkozik pár barátjával és elviszi nekik. Ez szerintem nem túl kedves dolog, elvégre nem a barátoknak sütöttük... Ti mit gondoltok erről?(de normálisan, köszi)
2013. aug. 18. 16:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%

A pofátlanság teteje.


Én egyszer egy lánnyal voltam így akivel albérletbe együtt költöztem.


Először még nem jöttek ki ezek a dolgok,de pár hónap múlva,

- mindenemet ő használta,vettem egy drága pirosítót 3 hónap alatt teljesen elhasználta,nem értem hogyan,mikor nekem ezek 2 évre is elég szoktak lenni


- mikor nem ott aludtam és elvittem a pipere és tisztálkodó szereimet,másnap számon merte kérni,hogy mégis,hogy képzeltem,hogy a saját cuccaimat elvittem????


- vettem egy új zoknit,másnap nem találtam és abban jött haza! Mikor hazajött közölte mintha én lennék a hülye,hogy ő azt hitte az övé,miközben ezek szerint kutatott a holmijaim között.


- ezek után kértem tőle,hogy adjon nekem egy övet kölcsönbe,mert az egyetlen övem elszakadt,nem volt hajlandó!

Engem ezek után,hogy mindenemet használja,nem érdekelt én is elvettem tőle a leggagyibb övét ráadásul,nehogy nagy "hiányt" szenvedjen (úgyse látszott csak ne essen le rólam a ruha)

Másnap köpni-nyelni nem tudtam,eldugta,mindezek után,hogy mindenemet csontig használta!


Na elmentem tőle,de előtte megmondtam a véleményemet és,hogy többet nem fogom vele tartani sem a kapcsolatot,azok után,amik együtt lakva kiderültek róla.


2.Volt egy olyan,hogy összehaverkodtam egy másik nővel és álladóan átjárt hozzám.Na avval is megszakítottam a kapcsolatot érdekes egyéb allűrjéért,de még mielőtt azt bevetette odament csak úgy a ruhásszekrényemhez és kérdezés nélkül kinyitotta és elkezdett öltözködni,hogy a ruháim közül melyik áll neki jól.

Csak álltam és néztem ki a fejemből,hol mernék én ilyet csinálni egy másik ember lakásába,ez nagyon bepofátlankodás a másik intim szférájába!


Soha nem jó jel,meg kell tőle szabadulni!


De akár megmutathatod ezeket a válaszokat is,hogy megtanulja mi a norma.

2013. aug. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%

Hiába van igazad, ha nem akarsz háborút, ne támadó hangnemben add elő.

"Nagyon kellemetlen, hogy nem tudok bejutni a fürdőszobába reggelente, tudsz segíteni, hogy mindkettőnknek jó legyen?"

"Kellemetlen nekem, hogy sokszor azt hiszem, hogy van még samponom, de használatkor döbbenek rá, hgoy elfogyott. Megtennéd, hogy szólsz, mielőtt használod?"


Ha kicsi kultúra is szorult belé, akkor érteni fogja és valószínűleg ki lehet küszöbölni a nagy sértődést is. Ha ennek ellenére sem sikerül, akkor pl. ha sütit vinne el, akkor udvariasan, de írd le, amit nekünk is. Hogy a nagymamád sokat fáradt vele és nekik szánta, nem idegeneknek, ezért legyen kedves és ne vigye el.

2013. aug. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, mentek a zöldek!
2013. aug. 18. 19:32
 14/19 anonim ***** válasza:
17%

Ha a nagymamádról van szó, akkor próbáld az ő szemével nézni a dolgot: neki az unokatesód ugyanolyan unokája, mint te.


A sampont is gondolom ő veszi, így az unokatesódnak ugyanakkora joga van hozzá.


Ha te ezt a samponthasználatot és a sütit kihasználásnak veszed, akkor az unokatesód is joggal mondhatná, hogy te ezerszer jobban kihasználod, mert nála laksz, az ő kenyerét eszed, és minden nap az ő samponját használod, stb..

2013. aug. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Na azért az hogy én eszem a sütit és az hogy ő elviszi a barátainak más dolog. Azt írtam, hogy én szívesen megosztom vele a samponom - ha kéri. De hogy szó nélkül elvegye, az nem oké. Amúgy a családi dolgok bonyolultak, nem mennék bele, ha nem muszáj, de a ház nen a nagyszüleimé. Abban igazad van, hogy ugyanúgy az unokája, erre nem is figyeltem, hiszen én már az anyukámnak tekintem.
2013. aug. 18. 19:54
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Azonkívül,hogy egyetlen családban sem zárkózunk be órákra a fürdőszobába,hogy még kezet se tudjon mosni a másik.
2013. aug. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
62%

#14 vagyok. Félre ne értsd, nem azt mondtam, hogy nem jogos, amit érzel, csak tudod, közben ott van szegény mamád, aki tuti nem akar konfrontálódni.

Te is jól felhúzod magad közben.

Tojd le! Ha az uncsidnak az ad némi evilági élvezetet, hogy nyomja magára a samponodat, hát legyen boldog.


Lépj túl az ő hülyeségein!

2013. aug. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Igaz, most mit romboljam magam az ő udvariatlansága miatt. Csak azért akkor elég rosszul esett, így ha újra előfordul, már nem fogom annyiban hagyni. Köszönöm mindenki válaszát!
2013. aug. 18. 20:09
 19/19 Szergej55 válasza:
Hááát, ezek eléggé paraszt dolgok részéről.
2013. aug. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!