Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti borítanátok a bilit egy...

Ti borítanátok a bilit egy rokonnál, ha így viselkedne?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt munkám, most sikerült szerezni, és EDDIG szívesen segítettem neki ingyen, pár dologban. De most rászokott arra, hogy ő osztja be az időmet, meg parancsolgat, "érzelmizsarol", és nem fogja fel, hogy nekem most nem az ő ügyes-bajos dolgai a legfontosabbak, hanem a meló, és a suli, ami párhuzamosan megy.


De kelti bennem a bűntudatot (másban is) illetve anyámat zaklatja, ha engem nem tud. Ez a rokon nő, munkanélküli, nagyon unatkozik, imád másoknak szervezkedni. Megszervez valamit, és mással csináltatja meg. És ilyen folyamatos dolgokat is mások nyakába varr, mintha nem csak, ő, hanem mindenki unatkozna.


Pl. ha mondjuk fodrász lennék, és látástól mikulásig dolgoznék, akkor megszervezné, hogy járjak ki egy öreg néni és bácsi haját vágni 40 kilométerrel arrébb. Addigra mire nekem szólna, addigra rég leszervezte szombat délutánra minden második hétre, és onnanstól (SZERINTE) kötelességem lenne menni, mert milyen rendes ő szervezett nekem munkát, és még öregeken is segítenék. Ja és már amúgy is megbeszélte, ne hagyjam bajban, mit gondolnának róla. Ne legyek ennyire lusta, és kapjam össze magam. A példa nem valós, legalábbis szó szerint, de az ugráltatást kb. így kell értelmezni.


Röviden, nem túl fájdalmasan le szeretném szerelni. Szerintetek nem kellene? Vagy mit csináljak? Ne vegyem neki fel a telefont? Vagy megmondjam neki a véleményem?


20L


2013. szept. 6. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben szerintem a legjobb pl. ezt így szó szerint elmondani neki.
2013. szept. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Én az őszinteséget javaslom. Az igazság fáj ugyan, de túl lehet élni. Csak válogasd meg a szavaidat!
2013. szept. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Mondd meg neki nyugodtan, hogy elég legyen. Köszönd meg szépen, hogy eddig segített néhány alkalmi melót találni, de most már van munkád, plusz ott a suli úgyhogy szeretnél arra koncentrálni. Minél tovább halasztgatod, annál nehezebb lesz lekaparni. :)
2013. szept. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, vasárnap akkor tuti megmondom, hogy kicsit sok ez így már. Csak félek nem fogja fel. Elég fura ember. Majd maximum, ha nem érti, vagy vitatkozik, akkor bekeményítek.
2013. szept. 6. 20:01
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Keményíts be! Nehogy már ő ossza be a TE szabadidődet. Állj a sarkadra! És mond meg neki: Engem nem érdekel, te szervezted te intézed nekem van elég dolgom! Ráadásul te itthon vagy ráérsz egész nap, úgyhogy kitelik az idődből, ne nekem szervezz!
2013. szept. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nézz a szemébe, és rezzenéstelen arccal mondd a szemébe: "nem"
2013. szept. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezt egyből durván csinálni. Szépen szelíden tájékoztatni kell arról, hogy:

"Aranka néni drága, nekem munkahelyem és munkám lett, és az iskola is sok elfoglaltságot igényel. Innentől kezdve én saját magam fogom (nem szeretném, hanem fogom) a tevékenységeimet és a szabadidőmet szervezni. A jövőben ne tessék szervezni helyettem, vagy a nevemben semmit, mert nem érek rá már."


És ha véletlenül mégiscsak szervezne valamit, akkor nagy ártatlan boci szemekkel kell rá nézni és megmondani neki, hogy Te szóltál, hogy nem érsz már rá. És nem teljesíteni a kérést. Lehet, hogy lesz egy két alkalom, mire rájön, mi a helyzet, de ha ő kerül kényelmetlen helyzetbe a felelőtlen ígéretei miatt, hamar leáll... Legfeljebb jó nagy hazugságokkal, Téged feketítve magyarázkodja majd ki magát...

Nyugodtan peregjen le rólad az érzelmi zsarolása. Az ilyen minden lében kanál nőszemélyeknek szent meggyőződése, hogy mindig igazuk van, és még a passzátszél is megállna nélkülük.

2013. szept. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
nem tudom mennyire közeli rokonod, mekkora "hatalma" van fölötted, de ha nem olyan "fontos/nélkülözhetetlen" (ezt nem úgy értem hogy mond azt hogy tőled akár meg is halhat) családtag, akkor én a helyedben alaposan elmagyaráznám neki hogy nem érek rá, nem megyek el, és az inkább neki lesz kínos ha nem mész el oda ahova "megkéri", ne hagyd magad zsarolni, ha nagyon nem tudod neki megmondani, akkor kérj meg valaki mást rá (pl. anyukád) hogy ő mondja el neki, sok szerencsét! ;)
2013. szept. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szegény anya :D Én mondom meg, de ott lesz ő is lelkitámasznak :)
2013. szept. 6. 20:48
 10/11 Pipóca válasza:
Üvöltve küldd el a k*va anyjába! :) Többet nem fog zaklatni!!! (Bármilyen rokonnál bejön, ki van próbálva!) :D
2013. szept. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!