Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti kérnétek pénzt kölcsönbe?

Baranka kérdése:

Ti kérnétek pénzt kölcsönbe?

Figyelt kérdés
Rokonomtól szeretnék kérni pénzt felújításra, tűzifára (tartaléknak a többi mellé), gyerekeim lekötésére. Mamám is adott neki ha arról volt szó (butikja van ennek a rokonomnak és ruha vásárlásra kérte kölcsön). 500-600 ezerről lenne szó. Hogyan kérjem meg, hogy esetleg adjon? Nem akarom, hogy a rokonság rajtam röhögjön ha nem kapok esetleg pénzt. Ti mernétek kérni?
2013. szept. 19. 20:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
Gazdag rokontól mernék kérni, szigorú feltételekkel és írásos szerződés mellett. De olyan valakitől akinek ez sok pénz, nem kérnék, hiszen neki is ugyanúgy szüksége van rá.
2013. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Napi megélhetésre kölcsön kérni elég problémás... Illetve épeszű ember nem ad kölcsön megélhetésre, csak akkor, ha nem gond neki, hogy nem kapja esetleg vissza...
2013. szept. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg pont vészhelyzetre kérnék kölcsön csak, a lekötni való (???) pénz nem vészhelyzet.
2013. szept. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A felújítás nem létszükséglet -ha az, oldd meg kölcsönből-, ha tűzifa van, az se kell, a gyerekeknek meg a semmiből pláne nem kellene lekötni semmit.
2013. szept. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%

Kérni? Ha kenyérre nem telne, akkor sem.

500-600 ezer Ft-ot? Ehhez már pofa kell, ennyit kérni. Vegyél fel hitelt, vagy mitudom én!

Ennyit csak a gyerekeimnek adnék, nem egy idegennek.

Rokonság nem röhögne Rajtad, hanem csodálkozna a vakmerőségeden, és mélységesen elítélne.

Mikor, és miből adnád meg? Milyen kamattal? Vagy csak úgy puszira? Milyen emberek vannak!

2013. szept. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
Én rokontól nem kérnék.
2013. szept. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Felújítás nem létszükséglet, tűzifa ha van akkor minek spejzozni ha nem telik rá, lekötésre sem ha nem telik rá.

Ha kölcsönkérnéd nyilán ezt pár hónap max egy év alatt vissza is tudnád fizetni , így majd akkor csináljátok ne most.

2013. szept. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Valóban a felújítás nem létszükséglet, DE mivel minden helyiségben iszónyatosan lehullott a a vakolat meg a festék így már nem várhat a felújítás. Hitel meg nem szeretnék felvenni....
2013. szept. 19. 20:39
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérnék és nem is adnék.

Egy millát már kölcsönadtam valakinek évekkel ezelőtt, de nem töri magát, hogy megadja... Pedig ha akarná, biztos meg tudná adni legalább részletekben. És még én sajnálom szegény nőt. Na mindegy.

Fura az emberek hozzáállása a kölcsönpénzhez.

2013. szept. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Miért, a rokontol puszira kérned a pénzt???
2013. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!