Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti kérnétek úgy kölcsön pénzt...

Ti kérnétek úgy kölcsön pénzt a testvéretektől, hogy igazából fogalmatok sincs, hogy miből adnátok meg?

Figyelt kérdés

Egy ideje már eléggé kicsúszott alattunk a talaj. Adósságokat halmoztunk fel. Közüzemi tartozások, banki tartozások, stb. Ha rövidesen nem rendezzük ezek jó részét akkor ráfog menni a házunk. Akkor pedig végképp a padlóra kerülünk.

Arra gondoltam, hogy a testvéreméktől kérnénk kölcsön amiből rendezni tudnánk az adósságainkat. Ők nagyon jól állnak anyagilag.

Csak az a baj, hogy nem tudom, hogy fizetnénk vissza nekik. Az én és a férjem jövedelme éppen arra elég jelenleg, hogy az aktuális rezsi számlákat fizessük és együnk. Semmi másra nem marad. És nagyon kilátás sincs jobbra. Szóval nem tudom nekik miből törlesztenénk. Viszont valamit muszáj lenne csinálnunk mert így elfogjuk a házunkat veszíteni.


Ti mit tennétek? Kérnétek kölcsön?


2013. aug. 31. 17:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem kölcsön kérnék, hanem segítséget kérnék. Családon belül nem szégyen az ilyesmi. Így a testvéred is érezni fogja a súlyát a dolognak és megérti, hogy nem tudod mikor vagy hogy adod meg. Ha jól állnak és olyan az összeg, ami "meg se kottyan nekik" akkor adni fog, hogy kihúzzon a csávából.


De ha én lennék a testvéred nekem fontos lenne az őszinteség, hogy gőzöd nincs mikor és hogy tudod megadni, akkor is, ha egyértelmű a helyzet.

2013. aug. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

Így nem kérnék pénzt. Inkább eladnám a házat, kifizetném az összes adósságot, és ha marad a ház árából akkor vennék kisebb lakást vagy albérletbe mennék..

De annak semmi értelme hogy kölcsön kérsz holott tudod, sose fogod tudni visszaadni..

2013. aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%
Azért azt sem árt tudni hogy miért kerültetek ilyen helyzetbe?? Mi volt az az ok ami miatt egyszer csak nem fizettétek a rezsit...Mennyi az a kölcsön ami megmenthet titeket?
2013. aug. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%

Kétlem hogy manapság, 5-ből 3 család azonnal kitudna fizetni a testvérének akár 500ezer vagy 1millió ft-ot

Ha tudom hogy a padlón vagyok, nem lenne derekam magammal húzni a testvéreméket is. Nekik meg van a külön életük, ha még 10-30ezer ft-ot kérsz tőle, hogy figyelj sürgős, de fizetéskor hozom vissza, akkor azt mondom semmi jelentősége egy sör mellett odaadom neki.

De egy komoly adósságnak általában van is súlya, aminél ritka hogy egy emberes segítségből rendezhető legyen.

Ha körültekintően átgondolod, láthatod előre hogy mi sülni ki belőle. Hivatalos szerveknek törlesztenétek az adósságot, viszont utána tesódéknak kéne törleszteni, ergó önerő nélkül egyik ágyról a másikra feküdnétek, és hosszú ideig csak kenyér lenne zsírral, mérlegeljetek

2013. aug. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
56%
Érdekes az a testvér aki fent van pillanatnyilag, és végig nézi a ti kálváriátokat és nem maga fordul oda a segitséggel hozzátok.Ti pedig minimális részletekkel tudnátok visszafizetni, és ha jobban alakulnak a dolgaitok meg gyorsabban megtudnátok adni.
2013. aug. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%

De miért kerültetek ilyen helyzetbe,ehhez ismernünk kell a háttér sztorit is....


Érdekes,hogy azt írod mindketten dolgoztok,mégsem tudtátok időben fizetni a számlákat?

2013. aug. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Az hosszú történet, hogy hogyan jutottunk idáig.

Főleg a gazdasági válság után kezdődtek a gondok. Svájci frankos hitel házra/kocsira, munkanélkülivé válás, stb. Aztán most itt tartunk.

Olyan 3 millió forintra lenne szükségünk. A testvéreméknek ez nem olyan hatalmas összeg.

2013. aug. 31. 18:06
 8/31 anonim ***** válasza:
70%

6 Lényegtelen, hogy miért kerültek ilyen helyzetbe.És van olyan helyzet amikor hiába keres mind a két fél, mégis elmaradás van.


Mint ahogy hallhattad mert a csapból is az folyik:


Havi 60eFt/hó-s kölcsönből mára 210eFt/hó fizetni való van.Ennyit követel a bank.

2013. aug. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
83%

6 Lényegtelen, hogy miért kerültek ilyen helyzetbe.


Baromira nem lényegtelen,és elhanyagolható tényező!

3 millió forintot fizessen csak úgy ki nektek,úgy,hogy azt mondod meg sem tudod adni?

Nem olyan nagy összeg neki?

Pont ahogy írod,ebben a világválságban baromi nagy összeg!

Azt hogy a testvéred,az nem azt jelent,hogy neki kötelező lenne ekkora összeget csak úgy nektek ajándékoznia....


Autó,lakás kölcsön....

Miért nem adjátok el az autót?

Ha ilyen rossz helyzetben vagytok,gondolom úgyis nehézkes a fenntartása....


Én már megjártam azzal,hogy segítettem öcsémnek,igaz "csak" másfél millióval,nem vagyok én sem milliomos,vele ellentétben mindig is takarékosabb típus voltam,így segítettem,mondtam neki,hogy amikor tudja,fizeti,akár apránként is!

Soha sem láttam utána többet az összegből,mikor meg mi kerültünk szarba,mondta hogy bocs,de neki sincs....

2013. aug. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
86%

Jaj utolsó azért ne túloz 60 ezer kölcsönből az életbe nem lesz 240 ezres.

Hosszútávon nem hiszem , hogy a kölcsön megoldás lenne. Autót lakást el kell adni és abból visszatörleszteni majd maradékból kisebbet venni vagy albérletbe költözni.

Bár attól is függ mennyi hiteletek van még hátra?

2013. aug. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!