Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti kérnétek pénzt kölcsönbe?

Baranka kérdése:

Ti kérnétek pénzt kölcsönbe?

Figyelt kérdés
Rokonomtól szeretnék kérni pénzt felújításra, tűzifára (tartaléknak a többi mellé), gyerekeim lekötésére. Mamám is adott neki ha arról volt szó (butikja van ennek a rokonomnak és ruha vásárlásra kérte kölcsön). 500-600 ezerről lenne szó. Hogyan kérjem meg, hogy esetleg adjon? Nem akarom, hogy a rokonság rajtam röhögjön ha nem kapok esetleg pénzt. Ti mernétek kérni?
2013. szept. 19. 20:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Vakolatot-festéket pár tízezer forintból házilag is lehet pótolni, bár biztosan rámegy pár hétvégétek. Kölcsönből iparost hívni elég meredek ötlet. Gyereknek ne más pénzéből takarékoskodj, tűzifát meg nem muszáj egyben megvenni, az adott havi fizetésből kell az adott havi rezsit fedezni, nem ördöngösség.
2013. szept. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz nem kell ennyi pénz. Szépen havonta egy szobát megcsináltok a két kezetekkel.
2013. szept. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tesztek félre inkább és ha megvan az összeg, akkor költekeztek?
2013. szept. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem! Ha éhen döglenék, akkor sem. Másképp oldanám meg. Hozzáteszem, én sem adnék kölcsön. Elvből. Ennek ellenére gyakran adakozom nemes ügy érdekében, vagy betegeknek, szegényeknek.
2013. szept. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem kérnék, pláne nem ilyenre. És nem is adnék. Pedig szoktam a nővéremnek adni, mert van, h megszorulnak hó végén, de sosem ő kéri én ajánlom és adom. Mondjuk nem ekkora összegekről van szó. Ha a gazdag rokon akarna nektek segíteni, felajánlotta volna már.
2013. szept. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%

Dehogy kérnék, főleg így, hogy nem létszükséglet.

A festést nyilván olcsón, saját kezűleg kell megoldani, ahogy mások már írták.

Pofátlan összeg, indokolatlanul. Én kaptam már rokontól többet is, nem kölcsönbe, hanem örökbe, de eszembe se jutott volna kérni, addig nyújtózkodom, amíg a takaróm ér.

2013. szept. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
56%

# 8/16 !


Én nő vagyok. Akár hiszed, akár nem, megtanultam vakolni, festeni. Kifestettem az egész lakásomat és lemázoltam az ajtókat ablakokat. Ha nincs pénzed, van két kezed, a festéket apránként is meg lehet vásárolni. Szép, tiszta a lakásom. sok százezer forintot spóroltam. Sajnos csempézni nem tanultam meg, az már tényleg férfimunka.

De anno nagyanyáink minden tavasszal kimeszelték kívül-belül a házat. Csak mi tunyultunk el.

Hát rajta!:)

2013. szept. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy nem kérnék. Nincs ilyen jó szokásom.

Nálunk is sok dolgot fel kéne újítani, de nem foglalkozunk vele, mert egyelőre arra gyűjtünk, hogy a számlákat ki tudjuk fizetni.

2013. szept. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem, de nem is adnék és nem is adok senkinek sem.

Már megégettem magam "szerető" rokonnal, úgyhogy tudom, hogy mit beszélek.


Ha nekem kellene kenyérre, inkább kiülnék koldulni a templom lépcsőjére, de akkor sem kérnék rokontól. A gyereket peidg nem kell és nem is szabad LEKÖTNI!

2013. szept. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Egyszer kértem kölcsön, meg is adtam. Összeszen 60E-t.

Én mentem a férjem kártyájával pénzt levenni, és bevásárolni.

Még kicsi volt a gyerek, babakocsiban ült.

Bevásárlás után nagy nehezen felpakoltam magunkat a helyijáratos buszra. Leszállásnál egy ismeretlen fiatalember segített.

A pénztárcám, minden iratom, és 60E eltűnt a zsebemből.

Nem kapták el a tettest.

Vonatra is kegyelemből engedett a kalauz, mert ott sírtam, hogy mi lesz most.

De nem létszükségletre sohasem kérnék.

Lehet igényelni fát (keresel egy erdőtulajt és fáért cserébe kimész erdőre dolgozni, vagy rőzseszedésre engedélyt kérsz)

Kölcsönpénzt lekötni pedig a szarból várat tipikus esete.

Annyit köss le a gyereknek amennyit meg tudsz spórolni.

Amit a rokon kapott azt nem tőled, hanem a mamádtól kapta. Ergo felég nem tartozik szívességgel.

2013. szept. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!