Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj ha csak ennyire tartom a...

Baj ha csak ennyire tartom a kapcsolatot a családommal?

Figyelt kérdés

6 éve (18évesen) elköltöztem,egyre ritkábban megyek anyámékhoz,régebben hétvége 1 nap,2hetente fél nap,most már 2 havonta párommal pár órára,meg találkozunk ha ők erre járnak.Telefonon beszélünk végülis párnaponta fél órát anyámmal.De nagyon nem igénylem hogy menjek,sőt...

50km-re lakom,oda-vissza út 3 óra (tömegközlekedve),mindigh akad jobb dolgom.

Főleg hogy csak a panaszkodást hallgatom állandóan,ez nem jó az nem jó,egy-egy látogatás alkalmával csak az életkedvem megy el.

Más is van igy?

24/N


2011. máj. 12. 09:18
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
40%
Remélem te is megfogod ezt tapasztalni majd a saját gyermekedtől...és akkor rájössz hogy rossz-e vagy nm.....
2011. máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
35%
Mi is kb. 2 havonta járunk le szülőkhöz. Egyik hétvégén párom szüleihez, másik hétvégén enyémekhez. De mi nem is nagyon beszélünk. Most nem azért mert nem szeretjük egymást, csak már jó ideje megvan a saját életünk. Ha nagyon hiányzunk nekik, akkor nyugodtan feljöhetnek lakásunkba :)
2011. máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
26%

Nekem egyáltalán nem baj :-P


De neked ...

Hálátlan kis majom vagy.


Inkább próbálj segíteni nekik valahogy.

2011. máj. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, hogy milyen volt vagy milyen jelenleg ezen kívül a kapcsolatotok.

Ha neked/nektek ez megfelel, akkor ezek szerint nincs gond.

Én 100km-re lakom a szüleimtől, barátaimtól, de havonta 2× mindenképpen megyünk hozzájuk és ők is jönnek hozzánk.

Jelenleg, abban a városban, ahol a párommal élünk (szülővárosa), ott laknak anyósomék is. De nekem ők nem pótolják a szüleimet, bár mindenben számíthatok rájuk és nagyon sok mindenben segítenek. Pedig nem lenne 'kötelességük'.


Nem 'lehordásként' mondom ezt, de remélem ahogy a kapcsolatot tartod a szüleiddel, úgy kapsz majd segítséget és későbbiekben örökséget is.

Nem csak akkor kell majd ott 'állni', mikor hasznon jön.

2011. máj. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
47%
Csatlakozom a harmadik válaszolóhoz...
2011. máj. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

Nem lehet nekik segiteni,mert nem tudják beosztani a pénzüket,400bevételből 200 a hitel,rezsi,benzin...200-at nem tudnak besoztani kajára,ruhára...

én segitsek a 90ezremből?


a másik,hogy párom szüleihez viszont szivesen megyek,ők ritkán panaszkodnak,pedig kevesebből,de megvannak,és nem abból áll a nap,hogy kismilliószor elsorolják,hogy de drága minden

2011. máj. 12. 09:29
 7/47 A kérdező kommentje:
nem sokkal vannak 40 felett,szóval felesleges örökségről beszélni...amit amugyis egyszem kisöcsém fog kapni ha kifizetik addig a házon levő hitelt
2011. máj. 12. 09:30
 8/47 anonim ***** válasza:
24%

Jah, értem már:

a párod szülei tolnak pénzzel, a tieid meg nem.

:-P

2011. máj. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
56%

Nem kellene 2 havonta menni. Akkora különbség van a jövedelmetek között, hogy ha látni akarnak, nyugodtan jöhetnek hozzád a szüleid.90 ezres jövedelemből utiköltséget kiállítani sem egyszerű.

A negatív emberekkel találkozás pedig csak lehúzza az életerődet.

2011. máj. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

senki nem tol pénzzel:)

megkeresem ami nekem kell

2011. máj. 12. 09:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!