Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hagyjam? Szakítsuk meg velük...

Hagyjam? Szakítsuk meg velük a kapcsolatot? Amióta gyerekem van, a családommal tönkrement a kapcsolatom

Figyelt kérdés

Az anyámról és a nővéremről van szó.

A tesóm irigy,ezt mát másoktól is hallottam.Ők a párjával régóta tervezték a babát,de a terhessége problémás volt,a szülése is nehéz volt és a házassága is a padlón van.

Mi nem terveztük a kislányunkat,de a terhességet imádtam,semmi problémám nem volt,alig látszott rajtam a terhesség és a császár sem viselt meg,könnyen felépültem.

A pici is nagyon jó baba,csak akkor sír,ha tényleg nagy baj van,bárhová vihetjük,mert könnyen barátkozik és nem sír idegeneknél sem.Tápszeres a kezdetek óta,emiatt kicsit könnyebbek az éjszakák is.

A nővérem nemrég beszólt,hogy úgy nem nehéz fittnek és kiegyensúlyozottnak lenni,hogy nem főzök,nem takarítok itthon és folyton barátnőzök.

És ez már a többedik ilyen volt,de nem szóltam...

Az anyám szerint meg nem kéne úgy öltöztetnem a lányunkat,mint egy felnőttet,adjak rá rugdalózót.Már elmondtuk neki többször,hogy mi azt csak alváshoz adjuk,de nem érti meg.A tápszerrel is ugyanez volt,hogy miért nem "küzdök" a tejért és hogy miért költünk "vagyonokat" a baba holmijaira,miért járunk el mindennap itthonról,miért van külön szobája és hasonló hülyeségek.

Attól,mert fiatal vagyok,még lehetek jó anya és nem hiszem,hogy azzal segítenek,hogy így viselkednek.

A párom szerint nem kéne ilyen stressznek kitenni magamat és a picit is.



2013. okt. 12. 10:44
1 2 3
 21/25 isabel25 válasza:
100%

A családoddal ne szakítsd meg a kapcsolatos, de mond el nekik őszintén, hogy ne törjenek pálcát feletted, mert rosszul esik.ha nem értik ideiglenesen lazíthatsz alsóvadászon, szerintem.


Az, hogy a lányodra több időd jut meg egy nagyon jó dolog.barátnőzni meg néha igenis kell.mindent lehet ha nem megy a gyerek rovására :-)

2013. okt. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 isabel25 válasza:
71%
:-D az alsóvadász kapcsolat akart lenni :-D okostelefon... :-$
2013. okt. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

túl okos...


nekem chaten r ibanc helyett labancot irt.

2013. okt. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Ne szakítsd meg a kapcsolatot, az még nagyon visszaüthet, de határozottan állj ki az igazadért, hogy sem életvezetési, sem gyereknevelési tanácsokra nincs szükséged. Nem látom be, miért lenne jobb turkálóból öltöztetni a gyerkőcöt, ha vehettek újat. Nem értem, anyád miért aludna jobban, ha az ő ízlése szerint öltöztetnéd. A tápszer egyértelmű, ha nincs tej, akkor nincs. Szóval csak határozottan, de ne gorombán!

Ja igen, a főzés-takarítás az szerintem sima irigység, akárki akármit mond.

2013. okt. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de az teljesen normális, hogy gyerekszülés után átrendeződnek a családi kapcsolatok. Szinte mindenki megszenvedi. Biztos vagyok benne, hogy a tesódnak is van problémája az anyuddal meg veled, csak neki amint kiderült sokkal komolyabb gondjai is vannak. Általában a család úgy működik, hogy az több figyelmet és szeretet kap aki jobban "rászorul". Bocsi, de engem sokkal keményebben gyötört a család, de már egész jó a helyzet. A gyerek érdekei az elsők, őt kell beszoktatnod a családba. Minden nagymama okosnak képzeli magát, ahogy az én nagyim és anyum is, de végül az idő beigazolta, hogy jól nevelem a gyereket és elnézést kértek.
2013. nov. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!