Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hagyjam? Szakítsuk meg velük...

Hagyjam? Szakítsuk meg velük a kapcsolatot? Amióta gyerekem van, a családommal tönkrement a kapcsolatom

Figyelt kérdés

Az anyámról és a nővéremről van szó.

A tesóm irigy,ezt mát másoktól is hallottam.Ők a párjával régóta tervezték a babát,de a terhessége problémás volt,a szülése is nehéz volt és a házassága is a padlón van.

Mi nem terveztük a kislányunkat,de a terhességet imádtam,semmi problémám nem volt,alig látszott rajtam a terhesség és a császár sem viselt meg,könnyen felépültem.

A pici is nagyon jó baba,csak akkor sír,ha tényleg nagy baj van,bárhová vihetjük,mert könnyen barátkozik és nem sír idegeneknél sem.Tápszeres a kezdetek óta,emiatt kicsit könnyebbek az éjszakák is.

A nővérem nemrég beszólt,hogy úgy nem nehéz fittnek és kiegyensúlyozottnak lenni,hogy nem főzök,nem takarítok itthon és folyton barátnőzök.

És ez már a többedik ilyen volt,de nem szóltam...

Az anyám szerint meg nem kéne úgy öltöztetnem a lányunkat,mint egy felnőttet,adjak rá rugdalózót.Már elmondtuk neki többször,hogy mi azt csak alváshoz adjuk,de nem érti meg.A tápszerrel is ugyanez volt,hogy miért nem "küzdök" a tejért és hogy miért költünk "vagyonokat" a baba holmijaira,miért járunk el mindennap itthonról,miért van külön szobája és hasonló hülyeségek.

Attól,mert fiatal vagyok,még lehetek jó anya és nem hiszem,hogy azzal segítenek,hogy így viselkednek.

A párom szerint nem kéne ilyen stressznek kitenni magamat és a picit is.



2013. okt. 12. 10:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
68%

Na, kaptál pár választ az irigykedő, otthonról ki nem mozduló, egész nap a munkából ki sem látszótól, akiknek a bicska kinyílt a zsebükben, hogy van takarítónőd és új ruhákat veszel a gyereknek.......


Én sem adtam a gyerekere rugit, csak éjjel. Nappalra body, kantáros naci, vélkony pulcsi. Abszolut kényelmes volt nekik, és tök cuki...

Az hogy újabn veszed, a te magánügyed. Ha megtehetitek, akkor ez csak rátok tartozik.

Szoptatás: ki így-ki úgy. Ettől nem lesz senki jobb anya. Én a két nagyot szoptattam 8-9 hónapig, a két kicsi ikert meg tápszerezem. Na, most akkor rossz vagy jó anya vagyok???? Nem ezen múlik.


Ha anyukádék cseszegetnek, akkor vágj vissza nekik. Szerintem azért mondják ennyire, mert hagyod. Nyugodtan kérdezz vissza nővéredtől, hogy ő miért nem megy barátnőzni? A többire meg mondd azt, hogy mert te megteheted, te sem lovagolsz azon, hogy az ő gyereke miért nem külön szobában van, miért használt cuccot vesz neki... Legyél kemény és határozott.

2013. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
igen ezeknél a szép szó nem használ
2013. okt. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%

11. vagyok

Látom jól lepontoztatok, mert szerintem nincs baj a kérdezővel, mi a probléma? Én is a takarítási és főzési időt a gyerekemre szentelném inkább, vagy, hogy a barátnőivel kimozdul, most nem mindegy, hogy egyedül sétál, vagy társasággal. Esetleg az új rucik, ezeket lehet aztán olcsón turkálni.

2013. okt. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
de téged legalább pontoztak bruhuhuhuhu
2013. okt. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
11. vagyok, aki nem a 13! Szerintem te a 10-es vagy, de lényegtelen, mert egyetértek veled!
2013. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
Ez csak egy szimpal testvér-rivalizáció! A tesód és a te részedről is. Fel kellene nőni, mert már édesanyák vagytok :)
2013. okt. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
nem értesz egyet velem te krizantén? úgy érted engem nem pontoztak le?
2013. okt. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
13 vagyok, töröltek egy választ, azért lettem 10.
2013. okt. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
én 20-as vagyok?
2013. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 isabel25 válasza:

Én csak azt nem értem miért válaszol valaki problémájára olyan, aki nem segít hanem még rúg is egyet. hihetetlen, hogy milyen indulatok képesek felszakadni emberekből, miközben nem ismerjük a probléma teljes hátterét, csak annyit amennyit a kérdező segélykiáltásábol tudunk. Mindegy.


én sem főzök mindig, takarítani szoktam, de nem szeretek :-) én is"felnőttesen"öltöztetem a gyerekem estére rugi. Ha tehetném új ruhákat adnék rá (néha így is veszek 1,5r mert jó érzéssel tölt el.

2013. okt. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!