Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Lelki terror vagy fizikai...

Lelki terror vagy fizikai bántalmazás?

Figyelt kérdés
Szerinted melyik töri meg jobban az embert? A lelki terror, a szeretetmegvonás, a szavakkal bántalmazás, vagy pedig a pofonok, a verések?
2014. jan. 14. 19:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kettő kéz a kézben jár. Ha valaki nem szeret, akkor képes megütni is, max azért nem teszi, mert gyáva, vagy mert nem elég elmebeteg hozzá. Amúgy mindkettő szörnyű, de a fizikai az szerintem még rosszabb, mert az már tényleg azt mutatja, hogy veled bármit megtehetnek.
2014. jan. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Vagyis a fizikai bántalmazás magasabb szintű szerinted, mint a szóbeli?


Arra utalok, hogy azt mondod, hogy akit fizikailag bántalmaznak, azzal szinte bármit meg lehet tenni.

2014. jan. 14. 19:22
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő, sőt sokszor együtt "kapja" őket az ember.
2014. jan. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A kettő együtt. Főleg, ha egész kicsi korban kezdődik... (3-4 éves)
2014. jan. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Talán a fizikai azért rosszabb, mert nehezebb elleni védekezni. Én legalábbis így képzelem.

De valakinél lehet, hogy pont fordítva van.

2014. jan. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés, attól is függ a válasz, hogy ki mit kapott életében. Aki fizikai bántalmazást, annak szerintem az a súlyosabb, aki lelki terrorban nőtt fel/él, annak az. De a fizikai bántalmazás is magával hoz egyfajta lelki sérülést.
2014. jan. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

5-ös: hogyan tud bárki védekezni például a szeretet-megvonás ellen?


Ha a gyerek nem hoz jó jegyet, az apja leissza magát, és azt mondja, hogy "Zsuzsika, a négyes matekod miatt rúgtam ma be"


Ez valós történet. Az ismerősömhöz soha egy ujjal nem nyúltak. De a lelki terror mindennap megvolt.

2014. jan. 14. 19:32
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A lelki terror. Sajnos nem büntetik.
2014. jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha már muszáj választani, akkor a lelki. Egy pofon csak ideig-óráig fáj, de ha valakit megaláznak, alapvető dolgokban korlátoznak, annak egy életre nyoma marad.
2014. jan. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább a lelki. Az elemészti az embert belülről, míg a verés megalázó ugyan, de a fájdalom hamar elmúlik. A lelki fájdalom sokkal rosszabb.
2014. jan. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!