Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Lelki terror vagy fizikai...

Lelki terror vagy fizikai bántalmazás?

Figyelt kérdés
Szerinted melyik töri meg jobban az embert? A lelki terror, a szeretetmegvonás, a szavakkal bántalmazás, vagy pedig a pofonok, a verések?
2014. jan. 14. 19:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

2 Nem is az, hogy magasabb szintű, hanem szerintem a testi bántalmazás már annak a jele, hogy abszolút nem szeretnek, de annyira nem, hogy nem is érdekli őket, hogy fájdalmat okoznak. 1 vagyok.


9 Miért, a pofon nem okoz lelki sérülést?

2014. jan. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő borzasztó. De szerintem a lelki terror sokkal rosszabb, mert maradandóbb tud lenni, és az ember életét örökre megkeserítheti. Saját esetemből kiindulva a pofonok korántsem voltak olyan megrázóak, mint mikor apám lek*rvázott, vagy azt mondta egy szemét pitsa vagyok ,aki semmire nem képes.
2014. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

1, köszi, hogy írtál! Van abban valami, hogy a pofon lelki következményekkel is jár(hat).


De én valahogy egy-egy pofonra emlékszem maximum, míg a gúnyos megjegyzések és lelki ütések jobban megmaradtak...

2014. jan. 14. 20:12
 14/17 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Azért írtam, hogy szerintem, meg nekem a fizikai, mert az ellen nem valószínű, hogy tudnék védekezni. Talán azért is, mert abban nem volt részem.

Lelki ellen, mivel már felnőtt vagyok, és már "edzettek" is ilyen téren, jobban tudok tenni.

Nyilván egy kisgyerek esetében más a helyzet.

2014. jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a lelki terror sokkal jobb akár szeretet megvonás akár állandó lelkiismeret furdalás keltés. Én azt rosszabbul viselem mintha valaki megütne mert azt legalább tudnám kezelni. Bár tény, hogy egy kisgyereknek mindkettő egyformán rossz mert egyik elől sem tud menekülni
2014. jan. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hosszútávon egyenértékű.

Itt is többen írták, hogy a pofon csak egy pillanat. De nem mindegy hogyan fogja fel a fél aki kapta, ha teljesen oktalanul rendszeresen ütnek valakit az ugyanúgy ledegradáló és megalázó és mentális/ bizalmi problémákat okoz(hat).


Talán a fizikai bántalmazást mondanám súlyosabbnak mert az a mentális sérülésen kívül látható/fizikai elváltozásokkal is jár és ez társadalmilag is megbélyegzően hat.


De ha megnézzük későbbi tünetek ugyanazok. Egy jó példa lehet erre az apakomplexusos nő. Ha az apja bántalmazta valamilyen formában az a későbbiekre kivetül. Jó esetben teljesen elkerüli azt a férfitípust és sikerül egészséges kapcsolatot kialakítania. Rosszabb esetben bizalmatlanná válik és elszigetelődik az intim kapcsolatoktól. A legrosszabb verzió pedig az, hogy annyira természetesnek veszi azt ahogy bánnak vele, hogy egy ugyanolyan agresszor mellett köt ki.

Ugyanott van és teljesen mindegy hogy gyerekként leordították vagy felpofozták azért amiért nem pakolta el a játékait.

Mindkét verzió lényege az, hogy a bántalmazott alárendelt szerepben van és mentálisan ehhez idomul, s itt jön be a tipikus "nem vagyok elég jó" és "megérdemeltem" rész.

2014. jan. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Lassan ott tartok, hogy a lelki terror nem fog rajtam.


Fizika bántalmazásról meg annyit, hogy egy átlagos testalkatú embert le tudnék róla "beszélni".


Melyik tör meg jobban? Azt már megtette az élet.

2014. jan. 24. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!