Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rosszul kéne éreznünk magunkat...

Rosszul kéne éreznünk magunkat, amiért a mi életünk máshogy alakult?

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve élünk együtt, késő tavasszal össze is házasodtunk. Nincs saját lakásunk, sem házunk, az össz vagyonunk a bútoraink és egy autó. Jól élünk, dolgozunk mindketten, mivel még nem voltunk biztosak abban, hogy Budapesten szeretnénk letelepedni, nem láttuk szükségét hitelre venni egy saját lakást.

A párom nővéréék teljesen máshogy gondolkodnak. 4 évvel idősebbek nálunk, vettek egy régebbi típusú autót és egy házat egy vidéki kis faluban közel anyósomékhoz. Csinosítják, felújítják már két éve és nyáron fognak beköltözni, ezután szeretnének majd csak összeházasodni és gyereket vállalni.

Mi megtudtuk, hogy kisbabát várunk és bár egyelőre nem szeretnénk nagy dobra verni, azért a szűk családnak úgy gondoltuk elmondjuk a nagy hírt. Hát nem azt kaptuk, amire számítottunk.

Hétvégén anyósoméknál voltunk, ahogy a sógornőmék is átugrottak néha, ő konkrétan kikelt magából, hogy mire vállalunk mi gyereket, amikor semmink nincs!? Finoman visszaszóltam, hogy elég felnőttnek érezzük magunkat, hogy feltudjuk mérni a babával járó anyagi vonzatokat és mérlegelni tudjunk, hogy eltudjuk-e tartani, de ez nem is kérdéses, hiszen tervezett baba. Olyan mintha irigy lenne, vagy féltékeny, hogy nekünk minden előbb összejön, cserébe igyekszik felvágni azzal, hogy nekik mekkora házuk van.

Baromira a lelkemre vettem, mert azt hittem velünk fog örülni és egy boldog pillanat lesz, amikor elmondjuk mi vár ránk, nem pedig egy családi botrány... :(

Én megértem, hogy ők egy másik "sorrendet" választottak és biztosra mennek, de nem értem miért kell minket elítélni, amiért mi máshogy élünk!?

Most ezzel a helyzettel mit lehet kezdeni? Megpecsételte szerintem az egész heti hangulatomat, ha nem az egész életemet az, hogy ez volt a reakció arra, ami nekünk életünk legszebb és legnagyobb döntése.



2014. jan. 21. 16:19
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
43%
Látod,hasonló a stílusom a sógornőddel,pedig nem vagyok irigy. :) A gyerekszülés nem érdem és nem minden.Ti sem értetek el többet az életben,mint ők,csak mást.Örülni majd akkor fognak,ha te sem kérkedve adod elő a semmit.
2014. jan. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Hogy lehet kérkedve előadni azt a mondatot, hogy "babát várunk"? :D

Szerintem te jóval többet látsz/képzelsz a dolgok mögé, mint amiről itt szó volt. Mi elmondtuk a hírt, amire hasonló reakciót vártunk, mint az én családomban, nem ezt kaptuk. Ellenben még nekünk estek és magyarázkodhattunk, hogy miből akarjuk eltartani és hova akarjuk hazavinni, a semmire hülyeség gyereket vállalni, nekik már legalább biztos otthonuk lenne erre. Az, hogy mink van, nem tartozik senkire, terveztük a babát, tudjuk milyen költségekkel jár és belefér, semmiféle bizonytalan helyzet nincs az életünkben. Ennyi... Nem vágtam fel vele, nem kérkedtem, hogy mekkora érdem egy baba fogantatása (pedig nagy dolog, mégha nem is "érdem"), egyszerűen a rosszindulatot nem értem és kész. Erre volt egy tipp, hogy talán irigy. Nem mondtam, hogy annak kell lennie, vagy hogy nekünk annyira baromira jól megy minden, hogy igenis irigykedjen, én csak azt mondtam, hogy olyan mintha... nem értem miért kell kiforgatni a szavaimat.

2014. jan. 25. 16:28
 23/24 anonim ***** válasza:
45%
Te forgatod ki a sógornőd szavait és többet látsz bele,mint,ami.Elmondta,hogy baromságnak tartja,hogy ilyen helyzetben gyereket vállaltok,ennyi.Te tovább kombinálod,hogy biztos azért,mert neki nincs gyereke és ez milyen irigylésre méltó,hogy nektek lesz.Nem az.Ez egy állapot,ami neki is megadatik majd.Nem kell ahhoz sem irigynek,sem féltékenynek lenni,hogy hülyeségnek tartsa valaki a ti gyerekvállalásotokat.Szerintem ne kombináld túl,nem akar ő veled cserélni,csak elmondta a véleményét,ami neked nem tetszett.Hát Istenem,van ilyen.Akkor az üdvrivalgást megkaptad a másik oldalról,ez a lényeg.
2014. jan. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
56%

Engem is irritál,ha egy nő többnek érzi magát másoknál attól,hogy szült.

"nekünk minden előbb összejön" - ezt a hülyeséget honnan szedted,nem is értem.A leírtak alapján nincs többed,mint a sógornődnek,még annyid sincs,mint nekik.Hogy a reakciójuktól rosszul érzed magad,szíved joga,ahogy nekik is,hogy kifejtsék a véleményüket.Nekik nincs közük a ti anyagi helyzetetekhez,neked pedig az ő gyerekvállalásukhoz.Magánügy.Nem kell túldramatizálni,hogy nem örült a család ezen ága a szaporodásotoknak.Örült a másik.Te pedig foglalkozz magatokkal,a neten való drámázás szerintem kicsit gyerekes.

2014. jan. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!