Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rosszul kéne éreznünk magunkat...

Rosszul kéne éreznünk magunkat, amiért a mi életünk máshogy alakult?

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve élünk együtt, késő tavasszal össze is házasodtunk. Nincs saját lakásunk, sem házunk, az össz vagyonunk a bútoraink és egy autó. Jól élünk, dolgozunk mindketten, mivel még nem voltunk biztosak abban, hogy Budapesten szeretnénk letelepedni, nem láttuk szükségét hitelre venni egy saját lakást.

A párom nővéréék teljesen máshogy gondolkodnak. 4 évvel idősebbek nálunk, vettek egy régebbi típusú autót és egy házat egy vidéki kis faluban közel anyósomékhoz. Csinosítják, felújítják már két éve és nyáron fognak beköltözni, ezután szeretnének majd csak összeházasodni és gyereket vállalni.

Mi megtudtuk, hogy kisbabát várunk és bár egyelőre nem szeretnénk nagy dobra verni, azért a szűk családnak úgy gondoltuk elmondjuk a nagy hírt. Hát nem azt kaptuk, amire számítottunk.

Hétvégén anyósoméknál voltunk, ahogy a sógornőmék is átugrottak néha, ő konkrétan kikelt magából, hogy mire vállalunk mi gyereket, amikor semmink nincs!? Finoman visszaszóltam, hogy elég felnőttnek érezzük magunkat, hogy feltudjuk mérni a babával járó anyagi vonzatokat és mérlegelni tudjunk, hogy eltudjuk-e tartani, de ez nem is kérdéses, hiszen tervezett baba. Olyan mintha irigy lenne, vagy féltékeny, hogy nekünk minden előbb összejön, cserébe igyekszik felvágni azzal, hogy nekik mekkora házuk van.

Baromira a lelkemre vettem, mert azt hittem velünk fog örülni és egy boldog pillanat lesz, amikor elmondjuk mi vár ránk, nem pedig egy családi botrány... :(

Én megértem, hogy ők egy másik "sorrendet" választottak és biztosra mennek, de nem értem miért kell minket elítélni, amiért mi máshogy élünk!?

Most ezzel a helyzettel mit lehet kezdeni? Megpecsételte szerintem az egész heti hangulatomat, ha nem az egész életemet az, hogy ez volt a reakció arra, ami nekünk életünk legszebb és legnagyobb döntése.



2014. jan. 21. 16:19
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Oké, nem várom hogy örömkönnyekben törjenek ki, de azt sem vártam, hogy veszekedést indítanak, hogy még is hova tesszük a gyereket és kinek a pénzéből neveljük fel!? Ne sértegessenek azzal pl., hogy a szüleinknek szülünk (ilyen is elhangzott), amikor amióta elköltöztünk otthonról egy fillért sem kértünk soha senkitől. Ezeket a beszólásokat próbálom három napja megemészteni. Abszolút úgy érzem, hogy arra ment ki a játék, hogy minél nagyobbat rúgjon belénk, hiszen valóság alapja nem sok volt a mondanivalójának. Egyszerűen csak nem értem mivel érdemeltük ki ezt a hangnemet.
2014. jan. 21. 17:18
 12/24 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehet, hogy nekik nem jön össze a baba? Azért borultak így ki?
2014. jan. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
53%
Irigy. Eddig ők voltak a minta pár a család szemében, mert ezerrel alapozzák az életük anyagi részét, csak közben élni elfelejtenek. Ti meg jól kerestek, összeházasodtatok. Na, meg ti adjátok majd az első unokát, amit ők akartak, elvégre tőletek nem is várta senki, mert "semmitek sincs"! És lehet, hogy abban is van valami, hogy már nagyon szeretne ő is gyereket, csak épp nem jön össze vagy a nagy alapozásban még évekig nem is gondolhat rá.
2014. jan. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Nem tudok arról, hogy egyáltalán rajta lennének a baba témán. Ez is a sorrend része, összeköltözés a közös házba, esküvő és gyerek, tehát ha nem lehetne gyereke a sógornőmnek sem derült volna erre még fény.

Azt nem tudom, hogy mennyire vágyik rá, mert sosem említi, csak hogy "még nem jött el az ideje".

2014. jan. 21. 18:21
 15/24 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom mit értesz "minden" alatt. Nem jött össze minden nektek,mert még nincs állandó otthonotok,amire a szavaidból úgy tűnik vágytok.Előbb jött a gyerek,ez nem nagy dolog.Erre nem kell évekig gyűjteni,nem kell érte jó esetben évekig gürcölni,egy éjszaka elég és megvan.A ház vásárlása nem 5 perces munka.Nincs miért irigykednie a sógornődnek,egy hónap alatt összejöhet náluk is a gyerek,a többi már megvan,míg nálatok a saját fészek még hiányzik.Nem gondolom,hogy büszkének kell lenni arra,ami szimplán a biológián és az égiek kegyén múlik.Amiben munka van az az egzisztencia megteremtése.
2014. jan. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

És az egzisztencia ma azon múlik, hogy van-e saját lakásom, avagy nincs? :) Mint említettem mi is vehettünk volna már, de amíg nem vagyunk biztosak abban, hogy itt szeretnénk megöregedni, addig fölöslegesnek tartom. Igen, majd egyszer lesz nekünk is, szeretnénk, de éppen azért nem vettünk még, mert sokáig tart megtalálni azt, amibe első látásra beleszeretünk, sokáig tart felújítani és ha valamivel később úgy döntünk, hogy költözni szeretnénk másik városba, akkor sokáig tart eladni. Én ezt úgy élem meg, hogy fölös macerától kíméljük meg magunkat, biztos lakhatásunk és megélhetésünk így is van!

A minden alatt a jó munkahelyet és családalapítást értettem, hiszen szerintem erre vágyik már legjobban a sógornőm is (ők jelenleg anyósoméknál élnek), csak ha már belekezdtek a ház felújításba, amíg az kész nem lesz semmi másra nem tudnak gondolni, illetve költeni a véges anyagi kereteik miatt.

2014. jan. 24. 10:59
 17/24 anonim ***** válasza:
28%
Nekem az a fura,hogy érdemnek tartod,hogy terhes lettél,pedig nem az.Ő józanul gondolkodik és ezért még nem vállalja be,de ez nem azt jelenti,hogy ne tudna akár 1 hónap alatt "behozni" titeket,ha már versenyről beszélünk.Az a sok,amíg az ember megtalálja a biztos helyét,a gyerek egy elszakadt óvszeren múlik.Nem vagytok előrébb és nem vagytok többek,mert ti más sorrendben csináltátok a dolgokat.Előrébb hoztátok,ami gyorsan megvan,ez pedig a gyerek.Nincs mit irigyelni,nem tudom miért gondolod,hogy kellene.
2014. jan. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy szerintem irigyelni kellene? :)

Nálunk ez a baba tervezett baba volt, nagyon vártuk és így szerettük volna, nem egy elszakadt óvszer (nem is értem hogy lehet így beszélni egy babáról). Ha te nem is gondolod érdemnek egy gyerek születését, nekem életem legboldogabb pillanata volt, amikor az orvos megállapította a terhességet és az is az lesz, amikor megszületik.

A kérdés egyes egyedül azért született meg, mert nem értem a sógornőm rossz indulatát. Nem kell örömkönnyeket hullatnia velünk, de azért nem is ilyen reakcióra számítottam. Ennyi és semmi több. Nem gondolom, hogy irigykednie kéne bárkinek is ránk, de ezt szerintem sehol nem írtam. Azt írtam, hogy kicsit olyan mintha irigy lenne, én néhány megszólalásából ezt érzem.

2014. jan. 24. 12:19
 19/24 anonim ***** válasza:
31%
Csakhogy nincs miért irigynek lennie :) Nem tettetek le semmit az asztalra,a gyerekhez nem kell sem ész,sem munka.Szép pillanat az biztos,de ettől senki nem lesz több.Ő is át fogja élni egy olyan környezetbe viszi majd haza,amire vágyott és nem lebeg a bizonytalanba.Nem tudom milyen reakcióra vártál,sajnálom,ha elmaradt a tapsvihar és nem ájult el mindenki attól,amit "elértetek". :)
2014. jan. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Nem értem mire fel a rosszmájúság, de tiszteletben tartom a véleményedet. Kb. ugyanilyen stílusú a sógornőm is. Semmi bizonytalan nincs az életünkben és nem is tűnik úgy, hogy lesz a közeljövőben. :) Anyagilag köszönjük jól megvagyunk és nem gondolom, hogy bizonytalanabb az élet albérletben, mint egy hitellel terhelt házban élni. Ez a mi döntésük volt, az meg az övék.

Nem vártam üdvrivalgást, de én úgy nőttem fel, hogy egy ilyen hírnek örülni szokás, nem egymásnak esni a családban, hogy még is hogy képzeltük ezt, meg hova tesszük?

2014. jan. 24. 16:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!