Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti, hogy viselnétek ha megtudn...

Ti, hogy viselnétek ha megtudnátok, hogy az egyik felmenőtök a háború idején nyilas volt?

Figyelt kérdés

2014. máj. 20. 14:38
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
98%
Sehogy, ez van, az nem a leszármazottak hibája, amit a felmenőink követtek el.
2014. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
97%

Velem megtörtént. Mivel nem nagyon ismertem a nagyapámat, ezért nem volt olyan kép, amit átértékelhettem volna róla. Szoktam rá gondolni, sajnálom, ami az abban a korban élt emberekkel történt.

Nem hiszem, hogy szégyellenem kéne, hiszen nekem nincs közöm hozzájuk, és a kisnyilasok sokan voltak.

2014. máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
98%
Valahogy nem érdekel, hogy mik voltak a felmenőim, nem én voltam nyilas.
2014. máj. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
98%
Tökre hidegen hagy. Egy másik ember volt, én meg én vagyok.
2014. máj. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
28%

Ez igaz, első, de azt is megértem, hogy néha nehéz lehet ilyen örökséggel szembenézni.

Mindazonáltal én egyszerűen tudomásul venném -- éppúgy, mint ha azt tudtam volna meg, hogy pl. ávós volt valamelyik felmenőm. Merthogy ez valóban az ő ügye -- bűne, ha úgy tetszik --, amiben nekem semmiféle felelősségem sincsen. Esetleg megpróbálnám kideríteni, megérteni, hogy miért tette: lelkesen, magától? Megtévesztették? Zsarolták, kényszerítették?

2014. máj. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
44%
Ez nem szégyen. Anyai nagyapám SS Obersturmführer volt a háborúban. Nem szabad szégyellni az ősöket. Én büszke vagyok ugyanúgy az anyai,mint az apai felmenőimre.
2014. máj. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
81%

Valószínűleg egy pár napig "egy irányba mennék", de aztán megbékélnék a helyzettel. Ha élne még, nem akarnék erről beszélgetni vele, és nem éreztetném azt sem, hogy tudok róla.


Szerintem ez már a "fátylat rá" esete.

2014. máj. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Azért a nem szégyellem és a büszke vagyok rá, nagyon nem ugyanaz.
2014. máj. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Béke poraira. Nem az én dolgom lenne megítélni őt.
2014. máj. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
80%
Nem viselne meg, hiszen kos és bika is van.
2014. máj. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!