Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti, hogy viselnétek ha megtudn...

Ti, hogy viselnétek ha megtudnátok, hogy az egyik felmenőtök a háború idején nyilas volt?

Figyelt kérdés

2014. máj. 20. 14:38
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
91%

Könnyű egy korról ítélkezne egy másik korban.

A fiatalabb generáció mindig nyitottabb a radikalizmusra, így egy akkor 20 év körülit kevésbé tudok ilyenért elítélni, mint mondjuk egy 40 év körülit.


pl. názizmus: legyünk mi az uralkodónép, igázzunk le a többi népet, a legalsóbb rendűeket meg irtsuk is ki, gyermekeinknek ezzel egy szebb világot teremtünk;

kommunizmus: üssük a nép ellenségeit, ha kell fizikailag is semmisítsük meg őket, teremtsük meg a társadalmi igazságosságot.


10 évesen még én is teljes átéléssel szavaltam azt, hogy "Sehonnai bitang ember, Ki most, ha kell, halni nem mer, Kinek drágább rongy élete, Mint a haza becsülete", ma már családos emberként számomra a család az igazán fontos.

2014. máj. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes: A történelem során az emberek viselkedését az utókor mindig aszerint értékeli, hogy számára mi a kedvező.

Ugyanaz az esemény az egyik szerint forradalom, a másik szerint ellenforradalom. Ha most élhetne a nagyapád, lehet, hogy olyan indokkal szolgálna, amilyent el tudnál fogadni. Ő neked a nagyapád, és nem kell értékelned a történelmi szerepvállalását, főképp mert nem ismered annak okait.

2014. máj. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, nem te vagy, éld az életed úgy, hogy a te őseidnek ne kelljen szégyenkeznie miattad.
2014. máj. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Általána a jelen kor a "helyes" Úgy be tudják építeni az agyunkba, hogy ami most van, az a jó, és hogy ami volt, az nem, hogy el is hisszük. Lehet, hogy épp ők cselekedtek jól. Amit mi most teszünk, lehet "szégyelni való" lesz az unokáinknak. Na, akkor szégyeljenek minket?

Hogy ki mit cselekszik, azt általában az ember csak elhiszi maximum, hogy ő akarta így, de valójában a környezet hatására cselekszünk. Mindent azért teszünk, mert az élethelyzet azt kívánja.

Én például emigráltam külföldre...lehet az unokáim ezért el fognak ítélni...de azért tettem, mert így láttam helyesnek.

2014. máj. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként meg a mai rendszer (un. demokrácia, piacgazdaság) sem olyan ártatlan.


Régen itt a szocializmusban üldözték, verték azt a max. pár tízezer embert aki túlzottan a rendszer ellen politizált (56 után párszázat kivégeztek), de a több-millió melós néha elmondhatta a munkahelyén a véleményét a főnökének, létbiztonsága megvolt, ha nem is élt nyugati módon.


Ma lehet szabadon pártokat alakítani, politizálni, szavazni, de a legtöbb munkahelyen főnöki diktatúra van, 50 feletti dolgozó egyre kevesebb helyen kell, előbb-utóbb nálunk is 70 éves korig kell majd dolgozni (Ausztráliában már bevezették).

A gazdaságilag kevésbé versenyképes emberek közül sokan tönkrementek, tönkremennek (rendszerváltás után évente 4000 öngyilkosság volt, ma 2000).

2014. máj. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
37%
Hogy viselném? Hát kit érdekel? Magasívről leszarnám.
2014. máj. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
77%

Hogy viselném? Mit kellene ezen "elviselnem"?

Találkoztam egyszer valakivel, a beszélgetés során szóba került a háború, és kiderült, hogy a nagyapáink annak idején ugyanazon a fronton harcoltak... egymás ellen.

Mi meg 60 évvel később ültünk, és ittunk még egy sört, na és akkor mi van?

2014. máj. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%
Apai egyik dédnagyapám a zsidók deportálását felügyelte, másiknak gyerekei a budai kitörésnél haltak meg. A zsidó deportálásra nem vagyok büszke, de nem is rejtegetem. Ő nem én vagyok, nincs közöm a tetteihez. A budai kitörésnél hősi halált halt 18 éves fiúkra sajnálattal gondolok, sajnálom, hogy egy ilyen rohadt eszme miatt ilyen fiatalon meg kellett halniuk.
2014. máj. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 14-es. Büszke vagyok rá is,hiszen ha ő nincs,én se lennék,éppúgy mint a többi felmenőmről is így vélekedek. Nem rosszból vagyok rá is büszke... Egyébként nem vagyok náci,vagy nyilas. Baloldali vagyok.

22/f

2014. máj. 21. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
78%

Jól viselném.

Kemény idők voltak, az emberek el voltak keseredve és sokan beálltak akkor nyilasnak, mert jobb életet ígértek nekik.

Nincs ebben semmi.

2014. máj. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!