Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti, hogy viselnétek ha megtudn...

Ti, hogy viselnétek ha megtudnátok, hogy az egyik felmenőtök a háború idején nyilas volt?

Figyelt kérdés

2014. máj. 20. 14:38
1 2 3 4 5
 41/46 anonim válasza:
Az idők változnak, a partizán ősöket most szégyelni kell, korábban a partizánok fiait díszvendégként hívták az iskolai ünnepségekre, unokáit a tanári kar babusgatta. Nem ismerhetjük a régi időket csak a propaganda szemüvegén át, de biztosak lehetünk benne hogy őseink a körülmények és tapasztalataik alapján ésszerű döntést hoztak hacsak nem voltak agyilag betegek vagy alkoholisták. Fábry volt az egyik akinek az egyik nagyapja lőtte a másik nagyapját amikor az kitört a várból. Régen kötelező volt úttörönek lenni és megtiszteltetés volt, ami ma nevetséges. Nem az ősöd volt a bolond hanem bolond idők jártak :)
2014. máj. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 dorje1234 válasza:
91%

A nyilas párt alatt 16 felmenőd élhetett.

300.000 tagja volt a pártnak.

Vagyis matematikailag valószínűleg MINDENKINEK volt egy nyilas párttag a felnemői közt.

Na és akkor mi van ? :-)

2014. máj. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%

"Ha őrököltél attól a felmenődtől, aki más embereknek ártott, akkor segítsd az áldozatokat, azok leszármazottjait, alapítványait, stb. ha anyagilag módod van rá."


39-es, ezt ugye csak viccből írtad? Szerinted, ha mondjuk a háborúban a nagyapám a fronton lelőtte pl. Szása nagyapját - mert épp egymással szembe keveredtek valahol a Don és a Kárpátok között - akkor nekem most rendszeres pénzadományt kellene küldenem Szásának? Azért ne menjük át kabaréba...

2014. máj. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
90%
Remélem, az én unokámnak nem kell majd szégyellnie, hogy én mérleg vagyok.
2014. máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim válasza:
22%
Abszolut büszke lennék egy igaz hazafi ősömre, ne hagyd magadból barmot csinálni. Ő érted küzdött. Becsüld meg
2014. máj. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem tudom, hogy viselném. Nem hagyna hidegen, szerintem okozna rossz érzéseket, ha ilyesmit tudnék meg valamelyik ősömről. De nyilván egy idő után túltenném magam rajta.


<SPOILER>


Van erről egy szép és érdekes ifjúsági regény, csíkos könyv, de komoly a téma: Dániel Annának a Hiányzik Szecső c. műve. A 70-es években játszódik. Kiderül a hősnőről, hogy a nagybátyja a háború alatt feladott egy zsidó fiút, akit aztán megöltek. Ennek a zsidó fiúnak volt egy öccse, ő megmenekült, felnőtt, családja lett, és neki a fiával jár együtt a hősnő, Szecső Irén. Az Irén teljesen kibukik, mikor megtudja ezt a történetet.


</SPOILER>

2014. júl. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!