Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet nem foglalkozni...

Hogyan lehet nem foglalkozni egy rosszindulatú, féltékeny, sógornővel?

Figyelt kérdés
Nem kertelek: jól alakítottam az életemet. Egy vidéki kisvárosban születtem. Anyukám óvónő volt, apukám bányász. A bátyáim egy az egyben, mind munkanélküli, játékgépező, iszákos emberek, sose szerettek dolgozni. Közel a 40hez még mindig a szüleim nyugdíjából élnek otthon 8 általánossal. Én befejeztem a gimnáziumot, majd továbbtanultam(kaptam a testvéreimtől a savat rendesen, mert a kollégiumra és a tankönyveimre ment a pénz, nem nekik cigire meg sörre).Ki akartam törni ebből a közegből és nem akartam visszaköltözni abba a városba így közben nyelvet tanultam, fejlesztettem magamat, letettem két nyelvvizsgát, summa cum laude diplomáztam. Megismertem a páromat, jött a románc, sülvefőve együtt, összeköltöztünk. A páromnak volt tőkéje, nekem gazdasági ismereteim így elkezdünk ingatlanokba befektetni és nagyon jó eredményeket hozott. Ekkor jött be a képbe a huga, akinek nem tetszett, hogy ő ebből nem kap, hiszen ő családtag stb. A párom megmondta, hogy a pénzből nem kap, de munkát tud neki adni. Maga volt a rémálom kijátszva a testvérkártyát nem csinálta a munkájt, osztotta az észét, kávázgatott, megkapta a fizetését egy hét alatt elverte szolira, ruhákra, bulira, majd jött sírva, hogy nincs mit ennie. 4 hónap után, amikor lopott a bent tartott pénzből, a párom kirúgta, azóta én vagyok a szemét a k..a aki fűti ellene a bátyját, hogy ő miattam elveszítette, hogy én csak egy földetlapátoló vidéki tahó vagyok stb. Felhúztam magam, majd megbeszéltük, hogy a csaj sérült, pofára kell még esnie párszor, hogy észhez térjen és majd utána rendezzük a dolgokat. Ez évekkel ezelött volt. Azóta Karácsonykor, Húsvétkor, amikor összejön a család megcsinálja a maga kis műsorát, csipkelődik, féltékenykedik, megjegyzéseket tesz az általam készített ételre, volt hogy látványosan rosszul lett és ki ment "hányni" amikor az általam készített sütiből evett, mindig megjegyzi hogy "biztos jó drága az a karkötő amit a bátyám vett neked, bezzeg nekem szrik a fejemre" stb. Ezekkel eddig elvoltam. Éltük az életünket, viszonylag kényelmesen, nem hiányoltunk semmit, tartottam magamat annál tanultabbnak és intelligensebbnek, hogy egy ilyen kis tanulatlan, rosszindulatú csitri felhúzzon. Nemrég kiderült, hogy terhes vagyok. Bejelentettük, első reakciója(szó szerint, szülők előtt): Remélem elvetélsz és akkor végre jól pofánverhetlek, bár azon sem lepődnék meg ha nem a bátyámé lenne. Te "Feri" én csinálnék egy apaságit a helyetekben. De ha mégis igazam lesz had rúgjam már hasba." Nem tudom mi volt velem, hormonok vagy hasonlók de úgy megtéptem a csajt, hogy ketten szedtek le róla. Azóta remegek az idegtől és csak arra gondolok, hogy legszívesebben összeszurkálnám. Mi a véleményetek erről? Nem akarok az állandó idegeskedéssel a babának se ártani, iszom nyugtató teát, kaptam enyhe altatót, de naponta min. 10x össze akarok törni valamit. Sose voltam ideges típus, de most egyszerűen 2 hete, mióta ez történt szétvet az ideg.
2014. okt. 7. 15:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%
Egyetértek néhány előttem szólóval. Ha valaki ennyire antiszociálisa képes csak felnőttként is viselkedni, akkor az már nem biztos hogy családon belül elintézhető :s Ugyanis abból amit leírtál, teljesen illik rá az antiszociális személyiség zavar , ami nem vicc és nem megoldható külső segítség nélkül. Több jellemzője van, de ha már 3 ráillik, akkor sajnos klinikai esetnek szokták minősíteni és gyakran pszichiátert vagy gyógyszeres terápiát is bevetnek, úgyanis könnyen válnak veszélyessé. Mivel te ismered jobban, ajánlanám neked a wikipedián az antiszociális személyiségzavar vagy a pszichopata leírást, abból meg tudod állapítani hogy valóban igazak e rá a tünetek. Sajnos ez nem szimpla rosszindulat amit te leírtál.
2014. okt. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
És a szülők ehhez mit szóltak?
2014. okt. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
16%

hm... Azt írod a párodnak volt tőkéje, és azt használtátok fel. Kérdés: Ahhoz a tőkéhez a férjed hogy jutott hozzá? Abszolút az ő munkája gyümölcse, vagy esetleg olyan forrás amihez a hugicának is köze van? Nem örökségre gondolok, mert ugye akkor a szüleik már nem élnének, hanem valami olyan szülői ajándék, amit a párod megkapott, a húga viszont nem?


Azért kérdezem mert ha így lenne akkor lenne némi igazság abban hogy neki is járna valami.... de ha ténylegesen semmi köze ahhoz a tőkéhez, nincs benne az ő pénze és nem is szülői ajándéknak a része, és semmi ilyesmi, akkor valóban csak irigy és féltékeny.


Amúgy az a baj, hogy ő nem valami kulturált ember... mert ha az lenne, lehetne vele úgy viselkedni, mint a sógornőm meg én. Nem beszélünk egymással, nem szólunk egymáshoz ha családi összeröffenés van és ennyi. Évente 2x csak, hála az égnek:) Ő nem is köszön. Mondjuk ő nem pénzt irigyel, mert az nincs:D csak simán a boldogságot, ami neki nincs...szerelem nélkül ment a pasijához, és még azt a szerelmet is megölte amit a férje érzett iránta....szóval szúrja a szerelmét mások boldogsága, ez a baja. Mert ő nem az.


Amúgy ő se jólneveltség miatt nem kezd el nekem pattogni, hanem azért mert nagyobb darab vagyok nála. Jó egy fejjel magasabb vagyok, így nehezebb is stb...a húgával akivel egy magasak, simán összeverekedett, nekiment, nekem nem mer...

Szóval nálunk ennyivel egyszerűbb a dolog. Nem szólunk egymáshoz. 1x szólt be, még a legelején, hogy szerinte mi nem maradunk együtt sokáig az öccsével...a férjem meg is mondta neki, hogy nem kíváncsi a véleményére...azóta kuss van szerencsére.

2014. okt. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
64%

Én a helyedben teljesen figyelmen kívül hagynám, a jövőben, meg se hallanám ha hozzám szól, rá se néznék!

Ne foglalkozz vele, megkapta amit érdemel, vigyázz a babára, az idegeskedéssel neki ártasz!


Boldog babavárást!

2014. okt. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
69%

Az lenne a legjobb, ha te is és a férjed is teljesen kizárnátok az életetekből. Se karácsony, se születésnap.


Egyébként a szülei mit csináltak? Mert ezt nyilván nem hagyhatták ők sem szó nélkül.

2014. okt. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
56%
Én anyukám az anyósával volt így,rossz indulatú némber volt majd 20 évig tűrt aztán kilépett a családi ünnepségekből/látogatásokból és azóta naaaagyon boldog és szidja magát hogy miért nem lépte meg ezt előbb
2014. okt. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Erre mi volt a férjed és a szülők reakciója?
2014. okt. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 acelsziv ***** válasza:
100%
Szakíts meg minden kapcsolatot ezzel az idiótával, mert előbb utóbb a szavakból tettek lehetnek.
2014. okt. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
19%

Ő gonosz és rosszindulatú, az tény. Viszont te meg egy elmeroggyant vagy, ha terhesen elkezdesz verekedni. Felelősségtudat 0.

Egyébként abban az egyben igaza van a "sógornőnek", hogy aki házasságon kívül esik teherbe, ott az állítólagos apának nyilatkoznia kell, hogy övé a rajkó. Nem megy automatikusan a férj nevére, mint házasságban. Úgyhogy nem értem, miért pont ezen kaptad fel a vizet, hiszen ameddig ez nem történik meg, addig a gyerek apja bárki lehet.

2019. okt. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 acelsziv ***** válasza:
100%
19: Az nem zavar, hogy 5! éves a kérdés?
2019. okt. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!