Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van kibírhatatlan, elviselhete...

Van kibírhatatlan, elviselhetetlen, vagy idegesítő rokonotok?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért idegesítő, elviselhetetlen?


A rokonlátogatásról jutott eszembe.

Apám testvére egy büdös igénytelen ember, nem fürdik, olyan szag-kombója van, hogy nem lehet mellette megmaradni (szerinte elég 2 hetente fürdeni), ráadásul iszonyat primitív a humora, és elég sértő. Beszélgenti nem lehet vele, mert csak kritizálni tud, de ha őt kritizálják, vérig van sértve.



2014. dec. 23. 21:52
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

Van jó pár, de évek óta csak kettővel találkozok - most már - nem napi szinten.

Egyik a nővérem, aki azt hiszi magáról, ő a legjobb, legokosabb, legszebb, stb. Szóval tökéletesnek hiszi magát és közben úgy viselkedik velünk, hogy gyakran a kutyákkal jobban szoktak viselkedni. Most hál' Istennek elment itthonról, de karácsonyra haza jön, és valami idegen hapsit is hoz...-.-

Azt gondolja magáról, hogy bármit megtehet, nem gondol más nyugalmára, ha itthon van, bömbölteti a gyomorforgató zenéit.

Mindenki mással, akik őt kihasználják, azokkal majdnem mindig kedves, de velünk ha kétszer az egy évben, akkor sokat mondok.


Másik pedig a papám. Vele nekem annyira nincs gondom, de mindenki másnak igen. Ugyanis ő azt gondolja, hogy itt csak ő dolgozik, mindenki más egész nap pihen, pedig aki egész nap gürcöl reggeltől estig, az anyum, akinek nagyon komoly betegségei vannak, és még így se áll meg egy percre se pihenni. Papám az egy elég fitt ember, de gyakran tesz pihenőt, pedig a gally vágás nem túl fárasztó munka, vagy éppen rotációs kapával végig gaztalanítani vagy micsodálni a kertet. Illetve sajnálja nagyon a pénzt papám.

Tudni kell, hogy nem vagyunk gazdagok, papa és anyu élettársa dolgozik, leginkább sajnos csak segélyből tartjuk fent magunkat, de annak a 95%-a elmegy a számlákra, és abból a maradék 5%-ból kellene minden mást beszerezni, ezért néha kérünk papától.

De egyszerűen félti a pénzt.



A többi rokonom az pénzéhes senkiházik, akik lenézik azokat, akik nem pl.: csalással gazdagodnak.-.- És akkor teszik ők a szent, jó ember szerepét...

2014. dec. 24. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
ha odamegy az ipse, fújd le sprével! :-)
2014. dec. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Édesapám testvére, sőt, inkább az egész család. Tipikus ingyenélő, munkakerülő, mindent elkótyavetyélő senkiháziak. Édesapámtól is és tőlem is egy háznak az 50%-os tulajdonjogát próbálta egyszer kicsalni. Bár az egyik fia ez alól kivétel. Rájött hogy milyen az apja és amint lehetősége volt rá elköltözött otthonról. Vele jóban vagyunk. (a maradék 3 gyerek és a feleség lelkesen támogatja a családfőt)


A másik pedig az egyik unokatestvérem, bár igazából a drogot tették olyanná amilyen. Kerek perec kijelentette hogy ő soha az életben nem fog dolgozni .Már túl van a húszon de egész nap otthon ül és nem csinál semmit. Ami mondjuk az egészben meglepő hogy nem idegesítő. Sőt, kifejezetten érdekes dolgokról lehet vele beszélgetni, intelligens és általában eléggé illemtudó ember. Azt viszont borzalmas volt látni ahogy széthullott körülötte a család és még elvárja hogy az anyja gürizzen érte.

2014. dec. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Apám és a húga. A nénémet szerencsére szökőévben csak egyszer látom, viszont mindössze annyiban különbözik a bácsikádtól, hogy igényes és fürdik. Amúgy meg mindenkit sérteget, megbánt, mindenkit kritizál, persze ha neki szól be valaki valamit, akkor ki van borulva, hogy milyen hálátlan szemetek vagyunk, mert ő hozott nekünk ajándékot és cserébe ezt érdemli. Szóval én örülök, ha túlélek egy ilyen találkozót mindenféle lelki sérülés nélkül. Apám dettó ugyanez, de sajnos őt nem tudom elkerülni, mert vele lakok. Ő még rosszabb is, mint a néném, mert iszik, állandóan részeg, mindenkit provokál, agresszív és mellette büdös is, mert neki se fontos a fürdés. Úgyhogy fantasztikus, hogy össze vagyok zárva vele.
2014. dec. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
47%
Anyósom. Hogy miért? Mert egy kibírhatatlan, egoista, minden lében kanál nőszemély. 65 évesen olyan ruhákat hord, amit én 33 évesen fel nem vennék, pl szegecses műbőr táska, szegecses tornacipő, stb. Van persze bundája is, csak most második tinédzser korát éli. Mindig ordibál, mindig ő akar lenni a középpontban, volt olyan, h a gyerek szülinapját végig ordibálta, mire az akkor 3 éves kislány mondja: Nagyi folyton kiabál! Egy lakás árát (az örökségét) költi el szir-szar dolgokra, persze a saját pénze, azt csinál vele, amit akar, de akkor is rossz nézni, ahogy elfolynak a milliók a nagy semmire. A gyereknek is kibeszél engem (az egy szem menyét) a háta mögött, úgy, h már többször visszahallottam. A szemembe persze nyájas, kedves, pedig tudom, h meg tudna folytani egy kanál vízben. Most is együtt karacsonyoztunk, ment a pofavágás rám, azt hitte nem vettem észre, pedig igen... De többször üvöltözött is már velem, így csak ha nagyon muszáj találkozim vele. Emelett irtó sértődős, pl nem tudtam visszahívni csak másnap, erre akkor már kinyomott, nem beszéltünk utána egyáltalán, csak most karácsonykor. Rengeteget beszél, csak azért, h beszélhessen, elmond egy dolgot 6x is. A napja vásárolgatásból és napi 4-5 óra telefonálásból áll. Nagy házban laknak, de amikor egy évre albérletbe mentünk a saját legjobb barátnője mondta nekünk, h Nehogy kiköltözzünk hozzájuk... Miatta nem kottettuk be a vezetékes telefont, pedig van vonal, mert azt ingyen hívja, ill. Apósom ingyen hív minket, de senki sem mondta el neki, mert akkor éjjel-nappal rajtunk csüngene (pl hétvégén simán idetelefonált reggel 8-kor, stb). A gyereket ha ott van nála egy napot (itthon alszik) megfürdeti, csak azért, h kiélvezhesse magát az unokázásban. Persze gagyi felnőtt tusfürdővel, amit én itthon Sosem használok az ekcémás bőrére. A 4 éves kislányt rendszeresen parfümözi, nekem eszembe nem jutna. Nem is mertem szólni ma szentesete sem, de úgy bűzlött a gyerekem a parfümtől, h majd' elájultam. A gyerekkel úgy elmegy wellnessre, hogy nekem, az anyjának ezt nem is mondja!!! Véletlen elszólásból derült ki, hogy már be van fizetve a wellness. Huh, reggelig folytathatnám, most is miatta nem alszom, rajta kattogok... :/
2014. dec. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nagymamám élettársa.

Behazudja, hogy van egy csomó betegsége (pl ő szegény cukorbeteg, de tolja befele a tortát kilószámra), diétás kaját hord a kórházból, éjjel meg felzabál mindent amit a hűtőben talál, amit mamám magának főzött. Alig élnek meg, mégis vesz felesleges dolgokat. Pl most új hűtőt, mikor a régi "elromlott" (elég lenne kiolvasztani)

Egész nap az ágyban fetreng, zabál és tévét néz. Meg kijön cigizni és észt osztani, ha ott vagyunk. Borzasztó igénytelen: zsíros nyíratlan haj, hosszú koszos körmök, 800 kiló, ápolatlan borosta, stb.

Emellett állandóan mondja, hogy jön a világvége.

Teljesen tönkreteszi a nagymamámat, és elszakít tőle (pl ballagásomra nem jött mama, mert a párja "épp rosszul van", és nem lehet egyedül hagyni)

2014. dec. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Sógornőm élettársa.

Iszonyat hülye, buta, és primitív, már elnézést. Hogy a sógornőmnek mi tetszik benne, rejtély. Rettenetesen pocsék a humora, és olyan baromságokat mond teljes meggyőződéssel, hogy csak lesek. A megnyilvánulásai mögött a 8 általánost nem érezni. Lusta mint egy disznó, ha nem rak ki neki valaki ételt, akkor inkább éhen hal, csak nehogy megmozdulni kelljen. A fél rokonság ki nem állhatja már, mert sértegetni, beszólogatni nagyon szeret, de ha valaki őt meri kritizálni, akkor úgy megsértődik, hogy inkább el is megy.

Sógornőm anyja is már megmondta a sógornőmnek, hogy elég gáz, hogy ilyen tapló parasztra futotta csak, normális ember ezt nem viselné el. És már a sógornőmön is látom, hogy kezd tele lenni a hócipője a pasival.

2014. dec. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

A nagymamám. 16 vagyok és a nagyszüleimmel lakok egy kisebb faluban.

Elég régies felfogása van, amivel egyébként nem is lenne problémám, mert ebben nevelkedett. A papámmal vagyok egy házban, a papámé az alsó rész, enyém a padlás. Mamám időszakosan átjön és (az egyébként tényleg nem túl igényes) papámnak körbenézi a házát és ha meglát akármit elkezdi felvázolni a "Hogyan takarítsuk ki az egész házat" egész estés filmjének cselekményét, így hasonlatképpen. Ezt még tényleg eltűrném, mert hidegvérűnek ismerem magam. Sőt azt mondom, az értékrendem szerint még megkaphatná a normális besorolást ha csak ennyi lenne. De folyamatosan arról beszél, hogy ő egész nap dolgozott és mennyire fáj neki itt-ott a munkától. Ez a kettő az állandó témája. Ez egy idő után nagyon nehezen bírható, ha nem is hangzik annyira vészesnek. Aztán ott vagyok én. Én sem mondanám magam a legigényesebb embernek, elég tipikus modern felfogásom van, de legalább érvekkel próbálom megmagyarázni, ha valamit szeretnék. Na már most, ha ő elkezd érvelni, illetve nem érvelni, arra lyukadunk ki, hogy ő ezt tanulta kiskorában ezért ez a helyes...

2018. máj. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Többek esetében előkerül az “ő mindenkit kritizál, de ha őt kritizálják, meg van sértődve,” plusz, hogy igényteleneknek és koszosak. Szomorú.
2022. máj. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Ha 50 feletti az illeto akkor alapos orvosi kivizsgalas azonnal . Cct , koponya mr , neurologia , rakszures , fulorrgege , epeko , stb . Ezek mind igy kezdodnek . Edesapam megbolondult mert agyverzese volt . Vallasos lett majd fideszes oligarcha akart lenni . Meg a 2006 os pesti tuntetesre elment , 1honap mulva rak diagnozis , majusban temetes . Pap ismerosunk elkezdet nagy baromsagokat mondani majd filozofusnak kepzelte magat . Sulyos hasnyalmirigygyulladas , szivroham , mutet . Jomagam ereztem hogy kezdek meghulyulni . Neurologian kivizsgalas cct , agydaganat , azota 3 mutet , sugarkezeles , permanens retteges , szoval nem jatek ez .75 eves neni pesten allandoan telefonalgat , szomenes , dicsekszik , okoskodik , eleteben nem dolgozott de masokat dolgoztatna , foorvosnak kepzeli magat , egoista stb . O legalabb 30 eve jar orvoshoz de meg nincs dignozisa es ettol boldog .ja es imad temetesre jarni abszolut nem fel a halal tol . A ferje biztositja a luxusat . 3 lakas az egyik wienben . Auto . A ferje a sofor . Imadja orbant . Mindennap zuhanyozik. Egesz nap telefonalgat az ismeroseinek . Imad wienbe utazni csak ugy. 30 eve bizonygatja hogy o halalos beteg . Egy videki sarlatan mondta neki 15 eve hogy meg 5 eve van hatra. Mar nem engedjuk be mert ugyiscsak wcre akarnak bejonni visszafele wienbol . Ez nemsemmi .
2022. nov. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!