Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Bunkóság ezért pénzt kérni...

Bunkóság ezért pénzt kérni rokontól? Lakhatásról van szó

Figyelt kérdés

Anyai részről örököltem egy lakást. Úgy döntöttem h kiadom albérletbe és a befolyó pénzből fizetjük a lakáshitelt párommal.


Apai részről unokatestvérem szeretne beköltözni a lakásba,a párjával és a két gyerekkel. Most az anyósáéknál élnek(én úgy tudom h annak idején azért költöztek oda 10x éve h spóroljanak lakásra,mivel nem kell nekik semmibe fizetni,mindketten dolgoznak is 18 éves koruk óta),de vmi történt ezért el kell onnan menniük.


Mondtam h havi 40 ezerért+rezsiért be költözhetnek. Sztem igencsak méltányos ár,mert a lakást amugy 60-70 ezerért is ki tudnám adni.


De most én vagyok a bunkó,h nem segitek a rokonomnak. Apai részrl minden rokon engem szid,h pénz éhes vagyok stb.


2015. febr. 3. 16:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Simán kérj érte pénzt. Akik szerint ingyen kellene lakniuk, azok fogadják be őket nyugodtan. Még a végén a nyakadon maradnának.
2015. febr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én is kérnék, hacsak megtehetem, hogy nem kérek, mert nincs rá szükségem. Így is olcsóbban adod ki nekik.
2015. febr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Azzal érvelnek h eddig is tudtuk fizetni a lakáshitelt,meg megéltünk. Igen,de attól még m is szeretnénk jobban élni,jól jön a plussz pénz.
2015. febr. 3. 16:48
 4/29 anonim ***** válasza:
82%

Én a helyedben eladnám a ingatlant, és a befolyt pénzt betörleszteném a hiteltartozás tőkéjébe.

Rokonnak nem adunk ki lakást pénzért:

- "furcsán" veszi ki magát, lásd fenti példa

- ha nem fizet, vagy tartozást halmoz fel, és te balhézol, a rokonság naná, hogy a két gyermekes uncsitesó mellé fog állni

Egyébként unokatestvéred sem semmi... de ez másik történet.

2015. febr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%
x 10éve nem tudtak semmit úgy össze rakni ingyen éltek anyóséknál,akkor most sem fognak.Ha jót akarsz magadnak ki se add nekik.Rokon ide vagy oda.keressenek maguknak más albit,te meg ki adod annyiért amennyibe megy.Majd még ott se fizetnek rezsit mert megszokták,te meg nyögheted az adósságukat.Azok meg had morogjanak,mit foglalkozól vele.
2015. febr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen korrekt vagy,de meg fodod bánni,hogy odaengeded őket.

Azt írtad tizen éve a szülők nyakán éltek és nincs annyijuk,hogy egy lakásra befizessenek...

Nyilván nem ismerek minden részletet,de tíz év alatt egyedül összespóroltam volna minimálbérből egy lakás kezdő részletét.

Ilyen emberekkel csak gondod lesz ha bármi elromlik a te gondod lesz,stb...én nem mennék bele,hogy így adjam ki.

Inkább hivatalosan,szerződéssel,leadózva.

2015. febr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Üzletben nincs testvér nincs rokon. Ezt nyugodtan megmondhatod mindenkinek.

Bár egy jó tanács: rokonnak ne ad ki a lakásod, mert ki fognak használni, egy idő után nem fognak fizetni (mindig lesz valami ok, hogy miért csak jövő hónapban fizetnek.. és persze nem) később kidobni sem fogod tudni. Inkább mond azt a rokonságnak akik szerint bunkó vagy, hogy

- rendben, akkor elnézést, hogy pénzt mertem kérni. Így viszont nem áll módomban kiadni a lakást, mert jött egy idegen házaspár akik 70 ezer +rezsiért kiveszik..

2015. febr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Add ki másnak a lakást, vagy add el. Ha a rokonoknak kiadod olcsóbban, egy idő után úgysem fogják normálisan fizetni, halmozzák a tartozást, és nem fogod tudni kitenni őket onnan. Eddig sem fizettek bele semmibe ott ahol laktak. Több mint 10 év alatt már családi házuk kellene, hogy legyen a félretett pénzből. Ne hallgass azokra akik azt mondják hogy pénzéhes vagy.
2015. febr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közük hozzá ti mit tudtok kifizetni mit nem.Amelyik rokon motyog,hogy ingyen lakjon a te házadba,az vigye őket haza magához.
2015. febr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség amivel érérvelnek, a tiéd a lakás, és nem lakhat ott ingyen senki folyamatosan még ha rokon sem. Természetes hogy pénzt kérs, hiszen nem fillerekrol van szó amennyit buknal havonta ha nem kérsz semmit.
2015. febr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!