Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Bunkóság ezért pénzt kérni...

Bunkóság ezért pénzt kérni rokontól? Lakhatásról van szó

Figyelt kérdés

Anyai részről örököltem egy lakást. Úgy döntöttem h kiadom albérletbe és a befolyó pénzből fizetjük a lakáshitelt párommal.


Apai részről unokatestvérem szeretne beköltözni a lakásba,a párjával és a két gyerekkel. Most az anyósáéknál élnek(én úgy tudom h annak idején azért költöztek oda 10x éve h spóroljanak lakásra,mivel nem kell nekik semmibe fizetni,mindketten dolgoznak is 18 éves koruk óta),de vmi történt ezért el kell onnan menniük.


Mondtam h havi 40 ezerért+rezsiért be költözhetnek. Sztem igencsak méltányos ár,mert a lakást amugy 60-70 ezerért is ki tudnám adni.


De most én vagyok a bunkó,h nem segitek a rokonomnak. Apai részrl minden rokon engem szid,h pénz éhes vagyok stb.


2015. febr. 3. 16:41
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Eladni nem szeretnénk,mert egyetem városban van úgymond,és a mi gyerekünknek ha oda megy tanulni ég jól jöhet.


Igen,férjem is ezt mondta h több mint 10 éve ott laknak a párja anyjánál,mindketten dolgoznak meg dolgozak is,de laksára valót nem tudtak félretenni? Kissé furcsa hova egy el a pénzük.


Ha ki is adnám nekik,csak szerződéssel tenném igy védve lennék ha nem fizetnek.


De mivel ennyire nem tetszik nekik h fizetni kellmigy marad az h idegennek adom ki

2015. febr. 3. 16:59
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyjából azt jelenti, hogy te hitelből fizesd az ő lakhatásukat. Mert nekik nem kerülne pénzbe a lakás, te meg nem tudod az albidíjból kiegyenlíteni a hiteledet.


Szerintem szálljon szépen mindenki magába. Már az is szép dolog, hogy 20-30-rel támogatod őket havonta, ugye ennyivel kevesebbet kapsz érte.


Nem vagy bunkó, ne engedj a nyomásnak.

2015. febr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne add ki nekik mert lehet hogy nem fognak rendesen fizetni és ki sem tudod majd rakni őket egykönnyen. Látszik hogy szarevők, ez mindenképpen jel. Add ki hetvenért másnak 3 havi kaucióval.
2015. febr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Csak ismételni tudom amit az előzőek írtak.


Saját javaslat az, hogy add ki másnak a lakást, piaci áron (üzletben nincs rokonság, és - ahogy már írták korábban - ha nem fizetnek megint te leszel a szemét).

2015. febr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 HengerR ***** válasza:
100%

Nem sok újat tudok mondani hiszem az előttem szólóak elmondták, hogy miért is ne add ki nekik a lakást. Az elején ugyan orrolni fognak rátok, hogy nemet mondtatok de ez ne félemlítsen meg. Sokan utálnak engem is mert nem szórom a jól fizető állásokat a rokonok között.

Amennyiben bezólogatnak ez miatt mond meg nekik, hogy dobjanak össze nekik havi 70 ezret és amint aláírták a szerződést költözhetnek is. Nehogy már tőled várják, hogy megold azokat a problémákat amikhez semmi közöd sincs.

2015. febr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Kotelezo penzt kerni! Egyszer segitettem unokatesonak lakhatassal 2 evig, mikor szoltam, hogy most mar szeretnek egyedul elni,en voltam a bunko! Egy fillert nem kertem tole 2 evig!! SOHA TOBBET, rokonnak meg foleg, abbol vannak a legnagyobb haboruk...
2015. febr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Kölcsön adtam egy háztartási eszközt unokatesómnak, mert nekem nem kellett, neki meg szüksége volt rá, amíg újat nem vesz.

80000Ft-os gép, egy hétig használtam, (pont rosszul jött ki a lépés), tehát teljesen új volt. Én külföldre mentem, neki kellett.

Eltelt 8 hónap, hallottam én, hogy előléptették őt, a párját, de jól keresnek. Ja, csak nem engem.

Végül én írtam rá, hogy eladom, ha kell nekik, akkor nekik, ha nem, akkor másnak.

Jó, kell nekik.

Mondom oké, vidd 55-60-ért.

Azt mondta, annyiért vesz újat, ez már használt. WTF?????? Te használtad, hüly*gyerek, 1 hetes hűtőt kaptál! De jó, családi békesség. Vidd 40-ért.

Ő 30-ra gondolt.

Végül lenyeltem a dolgot, 35-ért megvette.

Ééééééés én vagyok a szemét a család felőle lévő oldalán, hogy kizsákmányoltam.

Nincs jó szájízem.


Nos, szerintem te jó fej akartál lenni, ezek után azt mondanám, hogy ha ez az ár nem tetszik, akkor innentől 50. Ha tovább morognak, megy fentebb is.


Nálatok te vagy alkupozícióban, élj vele.

Ne lakjanak ingyen. Most már minimum 50-et mondanék a helyedben+rezsi.

2015. febr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
100%
Szia, szerintem egyáltalán nem bunkóság, sőt akik unkók azok az uncsitesódék. Ki se adnám nekik.
2015. febr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
75%
Ki ne add nekik. Nem fogják fizetni a lakbért (már most sem akarnak fizetni), fel fogják halmozni a számlákat és még neked főhet a fejed, mert téged fognak megtalálni a felszólító levelek. Ja és még ki sem rakhatod őket, mert kisgyerekük van. Ne mondj nekik semmit, add ki egy idegennek, ha megkérdezik mondd hogy szükségetek lett a pénzre mert volt egy nagyobb kiadásotok. A pufogó rokonsággal pedig ne foglalkozz. Inkább ezt hallgasd egy pár hétig mint később a rokon adósságait fizesd.
2015. febr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég érdekes a felfogásuk, mert ha használják x ideig a lakást, akkor bizony jönnek majd közbe költségek, pl. festés ami a használatból adódik és nehogymár még azt is te fizesd pluszban. Erre el is menne a méltányos ár kb.

Megmondanám,h semmi közül a pénzügyeimhez, én se szólok bele,h 10 évig miért nem tudtak semmit se félretenni.

Esetleg behaloznám h kiadtam anyai rokonnak ennyiért:P

Na meg az is érdekes, ha a saját anyja kirakhatja, neked meg kötelességed befogadni?

2015. febr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!