Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Adnál kölcsön olyan rokonnak...

Adnál kölcsön olyan rokonnak minden hónapban, akiről tudod, hogy havonta 30-35 E ft-t költ cigire?

Figyelt kérdés

Közeli rokonról van szó. Én minden hónap 1.-én kapok fizetést, ő 10.-én.

Nem jön ki a fizetéséből, és megkérdezte, hogy nem lehetne minden hónapban, hogy 1.-én adok neki 30 E ft-t, és ő azt 10.-én (vagyis ahogy utalják a fizetését) visszaadja.


Kiskorú gyereke van, ezért fordult meg a fejemben, hogy adnék neki.

Egyébként kb ugyanannyit keresünk, csak én nem dohányzom, ezért nekem ez a pénz megmarad.


2015. febr. 19. 17:44
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
52%

16 éve szoktam le a cigiről. Egyedül maradtam a pár hónapos gyerekemmel, hónap elején megvettem mindent a gyereknek, maradt 1.000 ft-om, cigire nem tellett - így kénytelen voltam leszokni róla.


30 ezret nem adnék neki - pláne nem rendszeresen, havonta, mert ezzel azt a felelőtlen viselkedését támogatod, hogy nem kell beosztani a pénzt - ezzel szemben a gyerekének szükséges dolgok megvásárlásában valahogy támogatnám. Arra adnék kölcsön...


Mondjuk megtudakolnám, mennyi tejet iszik a gyerek, azt megvenném, a blokkot megtartanám és az azon levő összeget kérném 10-én... valahogy így... lehet, nem jó az ötlet, de ez most csak így hasraütve találtam ki :-)


Ezzel azt is érzékelteném vele, hogy segítek, de talán azt is elmondanám, hogy Ő is tegyen vmit azért, hogy kijöjjön a pénzből...

2015. febr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
86%

Adnék neki.

Ha nem adja vissza, 30 000 Forintomba került, hogy kiiktassam az életemből.

Ugyanis amíg tartozik, addig nem fog keresni, hidd el.

2015. febr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 OlivO ***** válasza:
74%
Egyszer adnék neki. Ha nem adja meg, soha többet.
2015. febr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
49%

Most esik le: 1.-10.-éig 30 ezer ft? Hát, az már elég szép összeg naponta, 10 napra...

Csak nagyon halkan és csendben jegyzem meg, hogy a 16 éves fiammal ketten élünk HAVI 40 ezer ft-ból (mondjuk ez már tisztán a kajapénz)

2015. febr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
73%
Ha tudok, adnék. Ha nem, akkor meg akkor se, ha nem dohányozna... a kettő teljesen független.
2015. febr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Én így ebben a formában biztos, hogy nem adnék, pláne rendszeresen nem. Mert oké, ha mondjuk van olyan hónap, hogy elfogy a pénze elsejére, akkor adok neki egy 10-est 10-ig, (annyiból lehet romlandó, vagy nem fagyasztható ételt venni kettőjüknek ha egyébként meg tart nagy bevásárlást, és vannak élelmiszeralapok)de ne csináljon rendszert belőle. Persze, hogy mennyire megbízható, az akkor serül ki, ha adsz neki.
2015. febr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
86%

10 napra maximum 15 ezret esetleg, de még 10-ből is bőven lehet úgy főzni, nyilván nem luxus ételeket, hogy mindenki jóllakjon és minden napra jusson főtt étel.

30E ft 10 napra nevetséges.

2015. febr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
55%
Ugyanannyit kerestek. Nem fordult még meg a fejében a kérdés, vajon miért lenne neked 30e felesleged? A cigiről nem fog leszokni érted, ha a gyereke érdekéért sem tette. Kár is feszegetni a dolgot. Viszont nem értem, miért is kellene neki minden hónap elején kölcsönözni? Hiszen állítása szerint minden hónapban vissza tudja adni a pénzt, tehát a fizetése elég, csak időben érkezik késve. Ha egyszer adsz neki 30-at, akkor azzal át van hidalva az 1-10. közötti időszak, 10.-én jön a teljes fizetése, ami elvileg elég neki a következő 10-ig (nem 40 napra kell beosztania, csak 30-ra, amennyire elég szokott neki lenni), úgyhogy nincs szüksége újabb kölcsönökre. Az a baja, hogy a számlákat hónap elején kell fizetni? A közműszolgáltatóktól lehet kérni módosítást, amennyiben igazolni tudja, hogy csak 10-én kap fizetést. A rendszeres kölcsönzésbe nehogy belemenj.. Mindenképpen te járnád meg, semmiféle alapja nincs a kérésnek, csak az, hogy szeretne több pénzt tudni a kezében, mint amije van. Mindig lenne huzavona a visszafizetéssel, a "van"-ból könnyebb elcsábulni és néhány doboz cigivel többet venni. A helyedben max. egyszer adnék neki kölcsön 30-at, az a hónap elég kell legyen arra, hogy a számlák befizetésének határidejét eltolja (vagy utolérje magát a kiadásaival), következő hónaptól pedig törlesztheti a tartozást. Akár egyben, akár részletekben.
2015. febr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
87%

Ha vagytok annyira jóban ezzel a közeli rokonnal, hogy pénzt kérjen kölcsön, akkor nyugodtan vesd fel, hogy talán tegye le a cigit. Mert ő nem egyszeri gyorssegélyt kér, hanem rendszeresen. Tehát nem tudja jól beosztani a pénzt, valószínűleg ha elsőre vissza is adná időben, idővel megcsúszna.

Vagy mondd, hogy 15-öt adsz, de a másik 15 ezret gazdálkodja ki a cigi keretből. Elég szégyen, hogy inkább kölcsön kér mint lemondjon egy amúgy káros szenvedélyről (és amúgy is kisgyereke van).

Nem vagyok álszent, én is cigizek, de ha nincs rá pénz akkor nem veszem meg és gyerekem sincs.

2015. febr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
65%

Nem adnék, mert fele v. több mint a fele cigire menne el. Azért kér, mert hó elején már nehezen vesz cigit.

Inkább megkérdezném a feleségét hogy mire van szükségük, esetleg kell-e gyógyszer a gyereknek v. pelenka, tápszer és megvenném, de a pénzt nem adnám oda, mert egyből a dohányboltba menne. A függőség nagy úr.

Vagy vennék nekik alapvető élelmiszereket v. tartós élelmiszereket. Esetleg cipőt v. ruhát a gyereknek.

2015. febr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!