Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Adnál kölcsön olyan rokonnak...

Adnál kölcsön olyan rokonnak minden hónapban, akiről tudod, hogy havonta 30-35 E ft-t költ cigire?

Figyelt kérdés

Közeli rokonról van szó. Én minden hónap 1.-én kapok fizetést, ő 10.-én.

Nem jön ki a fizetéséből, és megkérdezte, hogy nem lehetne minden hónapban, hogy 1.-én adok neki 30 E ft-t, és ő azt 10.-én (vagyis ahogy utalják a fizetését) visszaadja.


Kiskorú gyereke van, ezért fordult meg a fejemben, hogy adnék neki.

Egyébként kb ugyanannyit keresünk, csak én nem dohányzom, ezért nekem ez a pénz megmarad.


2015. febr. 19. 17:44
1 2 3 4
 31/32 Dolores55 ***** válasza:
48%
Nem, ha van ha nincs mert mindenki addig nyújtózkodjon szokták mondani... 1-1 alkalommal ha megszorul lehet igen, de rendszeresen nem!
2015. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
53%

Nem, nem adnék neki. Nem azért, mert dohányzik meg nem azért, mert 30 ezer forint sok 10 napra, hanem mert értelmetlen. Számoljunk egy kicsit.


A példa kedvéért 100 ezer legyen a fizetésetek, de ez amúgy bármennyi lehet, csak ezzel könnyebb számolni.


- Neki ugyan úgy 30 naponta jön a fizetése, de 20 nap alatt elfogy (tehát hónap 10-től 30-ig). Magyarul 100-at eltapsol, és a következő fizetésig 10 nap van még, ezért kéne még egy 30-as. Vagyis a hónapban költött összesen 130-at, amiből 30-at te kölcsönöztél neki.


- Jön a fizetés, 100 ezer forint, de ebből rögtön lead neked 30-at, marad neki 70. Ha előző hónapban 100-ból 20 napig húzta ki, akkor most 70-ből nem fog menni neki. Most majd 25-én szól, hogy most kéne a 30, sőt, nem is 30, mert még öt nappal tovább kell húznia, adjál neki 45-öt.


- Jön megint a fizetés, visszafizeti a 45 ezredet, most már csak 55 marad egy hónapra, ezzel már 25-ig se fogja húzni... és ez így fog menni.


100 ezer forint a fizetése, de ő 130-ból él. Adósságspirálnak hívják. Mondjon le valamilyen kiadásról, mert az állandó kölcsönkéregetés nem vezet jóra már középtávon sem.

2016. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!