Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Adnál kölcsön olyan rokonnak...

Adnál kölcsön olyan rokonnak minden hónapban, akiről tudod, hogy havonta 30-35 E ft-t költ cigire?

Figyelt kérdés

Közeli rokonról van szó. Én minden hónap 1.-én kapok fizetést, ő 10.-én.

Nem jön ki a fizetéséből, és megkérdezte, hogy nem lehetne minden hónapban, hogy 1.-én adok neki 30 E ft-t, és ő azt 10.-én (vagyis ahogy utalják a fizetését) visszaadja.


Kiskorú gyereke van, ezért fordult meg a fejemben, hogy adnék neki.

Egyébként kb ugyanannyit keresünk, csak én nem dohányzom, ezért nekem ez a pénz megmarad.


2015. febr. 19. 17:44
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
66%

Nem, de bevásárolnék neki egy zacskó kaját, és megmutatnám a blokkot, azt az összeget meg később behajtanám rajta.


Vagy menjetek el együtt bevásárolni (kaját!!) és te fizess a pénztárnál.

Így biztos hasznos dolgokra megy a pénz.


Van nálunk hasonló eset a családban - apósom - vele már tudjuk hogy csak így lehet. Pénzt nem szabad az ilyen ember kezébe adni.

2015. febr. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
31%

Basszus,megint egy önzetlen ember!

Mi a franc közöd van hozzá,hogy dohányzik?

És miért ne adná meg a pénzt?

Ilyen embertől nem is kérnék,aki beleugat hogy mire költhetem!

Eszem megáll milyen emberek vannak!

2015. febr. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
65%

Még szép, hogy "beleugat", hiszen az az ő pénze.

Én egyszer adtam kölcsön, aztán hónapokig kellett utánajárni, és a végén még én éreztem magam szarul, hogy már megint szólnom kell, és visszakérem a pénzem. Akkor megfogadtam, hogy soha többet nem adok senkinek.

2015. febr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
30%

Azért mert van egy-két pofátlan ember,aki nem adja meg a pénzt,attól még nem mindenki ilyen!

Közeli rokon,akkor gondolom nem fog lemenni a térképről,hogy ne kelljen megadnia a pénzt.

Tőletek számon kéri a főnök,hogy mire költitek a fizetést?

Ha ad neki,onnantól már nem az ő pénze,így semmi joga hogy beleugasson mire költi.

Ez csak ürügy.

Kérdező,ne adj neki,költsd gyógyszerre!!!

2015. febr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Biztos hogy közeli rokonnak nehéz nemet mondani.De milyen már az hogy minden hónapban adjad neki a 30E forintot??? Mi vagy te bank? fejőstehén? Na ez nálam kiverné a biztosítékot. Így tuti nem adnék ha így állna elő a dologgal. Ha egyszeri esetről lenne szó akkor talán adnék.

A saját luxusát veled fizettetné meg ? ne viccelj...

Bírom az ilyen embereket , elcigizgetnek, eljárnak szórakozni, még a wc re is kocsival járnak és hónap végén meg mennek pénzért kuncsorogni mert elfogyott...pffff gyökerek ennyi a véleményem róluk. Amit meglehet érteni ha valaki szépen beossza de mégis elfogy a pénze, olyannak szívesen segítek, de aki elbassza ilyen luxus dolgokra annak nem.

2015. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
48%
Ez a "bevásárolnék neki" elég naiv elképzelés. Ha nem a kölcsön pénzt költi cigire, akkor a kajapénzt fogja, mert tudja, hogy arra úgyis kapni fog tőled.
2015. febr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

attol fugg milyen a viszonyunk. lehet cs

ak hirtelen kiadas. jovohonaoban vagy rovid ido alatt vissza is adja akkor siman. sokminden elofordulhat azert.

nyilvan ha pl nyaralasra kerne azert neznek egyet ... elore tervezheto dolgokra ha jut luxusra megoldja mindenki. mondjuk szerintem ugyis csak akkor kerne barmelyik ismerosom penzt ha tenyleg gaz van.


szoval adnek :)

2015. febr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
83%

Le lehet pontozni, de én nem adnék neki kölcsön.

Egyrészt neki is ugyanúgy meg kell tanulnia kijönni a saját fizetéséből, másrészt kisgyerek mellett ennyit dohányozni, gyönyörű.

Egyértelműen a cigaretta miatt nem jön ki a következő fizetésig, ezt meg ne az én pénztárcám bánja. Nem vagyok irigy, mielőtt még valaki mondaná, de ilyen helyzetben a cigaretta igenis luxuscikknek számít. Ne mástól várja a megoldást, miközben ő nem hajlandó a havi cigarettaadagját lejjebb csökkenteni. A gyereknek is, meg neki is sokkal jobb lenne, ha letenné a cigit végleg.

2015. febr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
61%

"akiről tudod, hogy havonta 30-35 E ft-t költ cigire"

"Nem jön ki a fizetéséből, és megkérdezte, hogy nem lehetne minden hónapban, hogy 1.-én adok neki 30 E ft-t"


10 napra 30 ezer forint nagyon sok, és szerinted miért pont 30-at kér? Te is leírtad. 30-35ezer FT-ot tapsol el cigire a kisgyereke mellett egy hónapban, ez azért elég beszédes, hogy miért pont ennyit kér. Esélyes, hogy a havi cigarettaadagját akarja a te pénzedből megvenni.

Sajnos én már megtapasztaltam: a rokonok néha rosszabbak mint a bank. Ha saját cigarettakiadásai miatt nem jön ki egy hónapban úgy, hogy mellette még ott a kisgyerek, akinek abszolút nem tesz jót, hogy ennyit dohányoznak mellette, akkor mi a garancia arra, hogy megadja azt a 30ezer FT-ot?

Ismerősömmel is történt már ilyen. Adott pénzt a rokonának, aztán még ő volt a bunkó, hogy vissza merte kérni, jöttek az ígérgetések, hogy "majd megadom", "majd részletekben", "majd jövő héten" stb. Persze nem feltételezek előre erről a nőről rosszat, nem erről van szó. De tanuljon meg kijönni a saját fizetéséből. Nekem első javaslatom az lett volna elé, hogy csökkentse a cigarettaadagját, vagy csinálja maga, és az sokkal olcsóbb.

Ha mindenképpen segíteni szeretnél neki, akkor inkább üljetek le, és beszéljétek meg a kiadásait, mit lehet hol csökkenteni, főleg a cigarettát. Ha erről nem hajlandó lemondani, vagy csökkenteni, semmit sem adnék neki.

2015. febr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
58%
Mondd neki azt: -Tudod mit, holnap beugrom hozzátok és megbeszéljük hárman a feleségeddel hogy mire is kellene a segítség. Ha elcsúsztatok valami számlával akkor megoldjuk most az egyszer. De ne haragudj rendszeresen nem tudlak támogatni titeket. Próbáljatok lefaragni a nem létszükséglet kiadásaitokból. -Szerintem a felesége nem tud a tervéről és balhé lenne ha megtudná, így majd valami ürüggyel kibújik az ötleted alól. Jól megsértődik pl hogy bizalmatlan vagy. De csak jól jársz ha elkerül egy kicsit mert hidd el vérszemet kapna. Kérne egy nagyobb összeget amit aztán az életben nem látnál viszont.
2015. febr. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!