Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak ha komolyan...

Mit csináljak ha komolyan gondolja ezt a nevetséges dolgot?

Figyelt kérdés

Jó néhány napja rokonlátogatáson voltunk vidéken, a sógorom,a nővérem az unokaöcsém,anyukám és én mentünk a sógorom autójával.

Nekem friss jogosítványom van, a mi autónk nem működik, ezért egy szakaszon a sógorom átadta a kormányt,hogy gyakorolhassak,ha már van jogosítványom.

Gond nélkül mentem, 90 volt a legnagyobb sebesség amit elértem, lakott területen kívül.

Viszont, itt jön a fekete leves.

A sógorom kapott egy gyorshajtási bírságot arról a napról, ami 300.000, azaz 300 ezer forintról szól, 90 helyett 196-os sebességgel mérték be.

Nem látszik ki vezet, és neki van képe azt állítani,hogy lehet,hogy én voltam miközben örülök,hogy nem mentem árokba,nemhogy így száguldozzak, meg ez amúgy is rá jellemző, még anyukám rá is szólt,hogy nem kell sietni mert ő már úgy ment.

Először azt hittem,hogy csak viccel, de azt mondta,hogy ha nem jövünk rá ki vezetett akkor a felét én fizetem,pontosabban a szüleim mert nekem nincs fizetésem.

De annyira bosszantó, főleg,hogy ő tele van pénzzel, most vett majdnem 10 millióért autót, mi meg az 500 ezer forintot érő autónkat sem tudjuk javítattni,(van megtakarításunk, de nem erre a célra.)

Apukám azt mondja,hogyha nem derül ki hogy ki vezetett akkor ki kell fizetnünk, de ő sem hiszi,hogy én voltam, anyukám is fel van háborodva, de az a baj,hogy ők fizetni fognak ha úgy van.


Ja és neki folyamatosan csipogott a GPS és mondta,hogy túllépte a megengedett sebességet, aztán kikapcsolta, nekem végig be volt kapcsolva, egyszer sem szólalt meg.

Ezért sem hiszem el,hogy komolyan gondolja, de mégis felhozza újra és újra,hogy fizetni kell.


2015. ápr. 6. 10:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is neki kellene bizonyítania, hogy te vezettél, amíg nem tudja bebizonyítani, addig semmiféle követelése nem lehet, mert ö a felelös azért, hogy az autó milyen sebességgel megy.


Másrészt olyan képet nem láttam, ahol nem lehet felismerni - legalább is nagy vonalakban - a vezetöt.


HA kifizetitek, akkor igen hülyék vagytok, mert erre semmi, de semmi ok sincs.

2015. ápr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Az a vicces,hogy tényleg nem lehet felismerni, én tudom,hogy ő van rajta, de ha nem tudnám lehet,hogy elhinném,hogy én vagyok az.

Viszont a nővéremet egyértelműen látni az anyósülésen, és ő hátraült amikor én vezettem, tehát ez is bizonyítja,hogy nem én vagyok, de a sógoromnak még nem tudtam mondani.

2015. ápr. 6. 10:32
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség lenne kifizetni. 6 éve van jogosítványom és egyetlen egyszer próbáltam ki mennyit bír az autó, azt is autópályán. Amúgy autópályán sem mennék többel 140-nél, egyszerűen nem érzem biztonságosnak (pláne nem a jó magyar átlag közutakon) és pénzem sincs egy ilyen volumenű csekket kifizetni. Gondolom majd pont egy friss jogsis fog ennyivel száguldozni egy csomó családtag jelenlétében. Még én laikusként sem hiszem, hogy te lettél volna.

A képeket elvileg meg lehet nézni neten és az is tudható többnyire, hogy hol mértek meg. Ha a "hol" már nem stimmel, akkor nyert ügyed van. Annak is látszódnia kell legalább részben, hogy ki ül a vezető ülésben.


Biztos, hogy nem fizetném ki, a saját marhaságát ne akarja rámkenni! 5-en ültetek az autóban, azt azért a család is érzi mennyire mentek gyorsan. Négy vélemény lehet egyel szemben, nehogy már kifizessétek!!!

2015. ápr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag objektív felelősség van, tehát akinek a nevén van az autó, annak jön a bírság. De ez nem csak jogilag, hanem emberileg, erkölcsileg is így helyes.

A tulajdonos vállalja a felelősséget, hogy kinek adja oda az autót, főleg ha az illető mellet ül, akkor meg pláne az ő felelőssége ha látja, hogy az illető vezetési stílusával ő lesz gondban.


Fotóhoz azt hiszem van link amit a bírsághoz mellékelnek, esetleg talán azon kivehető, hogy milyen alkatú ember ült a volánnál.

2015. ápr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen győzd meg a szüleidet, hogy ne fizessék ki,mert egyszerűen teljesen baromság lenne részükről. Járjatok utána rendesen, mond el a sógorodnak is , hogy a nővéred hol ült stb...a szüleidet kéne jobb belátásra bírni, hogy ne fizessenek semmiképpen. Lehet még direkt is csinálta a sógor ha ilyen képtelenséget tud állítani, hogy átadja, mert tudta, hogy lekapták és csekket kap így rád tudja fogni...nem mindenkinek szent a család.
2015. ápr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne fizessetek mivel bizonyitani nem tudja, hogy te vezetted csak mond azt hogy akkor nem vezetted a kocsit es kesz, ha bebizonyitja, hogy vezetted akkor... Akkor pluszer no de ugy sem tudja bebizonyitani, amugy a kepeket a zsaruk kitudjak elesiteni mivel egyik ismerosom et a zsaruk bemertek +telefonalt elmosodott kepet ugy kielesitettek hogy meg a mobil aljan levo logo is lathato volt
2015. ápr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem kamu.. Komolyan elhiszitek, hogy majdnem 200 al lehet menni magyar utakon? Ne már. Ha meg mégis igaz a story rajtad kívül ültek bent az autóban jópáran. Azt azért megérzi az ember akármilyen frankó autó is hogy most 90 vel vagy 200 al megy. Meg kell kérdezni azokat akik bent ültek.
2015. ápr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

én csak azt nem értem.....hogy ott ultetek 5-en az autoban...és senkinek nem tunt fel, hogy 200-al mentetek? :DDD

illetve 3 ember tudja igazolni, hogy te nem vezettél 200-al...

2015. ápr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%
Jó hülyének néz a sógorotok tieteket, lehet, hogy direkt, szándékosan ment aznap ennyivel, mert veled akart kiszúrni. Én biztosan nem fizetném ki neki.
2015. ápr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
hát ez az...én Németországon keresztul megyek 180-190-el (már ahol lehet menni) de azért azt már érzi az ember :DD azt nem lehetne osszekeverni egy 90-es tempoval, de 140-sel sem.. pláne, hogy a legtobb auto mellett elszáguld az ember.
2015. ápr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!