Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak ha komolyan...

Mit csináljak ha komolyan gondolja ezt a nevetséges dolgot?

Figyelt kérdés

Jó néhány napja rokonlátogatáson voltunk vidéken, a sógorom,a nővérem az unokaöcsém,anyukám és én mentünk a sógorom autójával.

Nekem friss jogosítványom van, a mi autónk nem működik, ezért egy szakaszon a sógorom átadta a kormányt,hogy gyakorolhassak,ha már van jogosítványom.

Gond nélkül mentem, 90 volt a legnagyobb sebesség amit elértem, lakott területen kívül.

Viszont, itt jön a fekete leves.

A sógorom kapott egy gyorshajtási bírságot arról a napról, ami 300.000, azaz 300 ezer forintról szól, 90 helyett 196-os sebességgel mérték be.

Nem látszik ki vezet, és neki van képe azt állítani,hogy lehet,hogy én voltam miközben örülök,hogy nem mentem árokba,nemhogy így száguldozzak, meg ez amúgy is rá jellemző, még anyukám rá is szólt,hogy nem kell sietni mert ő már úgy ment.

Először azt hittem,hogy csak viccel, de azt mondta,hogy ha nem jövünk rá ki vezetett akkor a felét én fizetem,pontosabban a szüleim mert nekem nincs fizetésem.

De annyira bosszantó, főleg,hogy ő tele van pénzzel, most vett majdnem 10 millióért autót, mi meg az 500 ezer forintot érő autónkat sem tudjuk javítattni,(van megtakarításunk, de nem erre a célra.)

Apukám azt mondja,hogyha nem derül ki hogy ki vezetett akkor ki kell fizetnünk, de ő sem hiszi,hogy én voltam, anyukám is fel van háborodva, de az a baj,hogy ők fizetni fognak ha úgy van.


Ja és neki folyamatosan csipogott a GPS és mondta,hogy túllépte a megengedett sebességet, aztán kikapcsolta, nekem végig be volt kapcsolva, egyszer sem szólalt meg.

Ezért sem hiszem el,hogy komolyan gondolja, de mégis felhozza újra és újra,hogy fizetni kell.


2015. ápr. 6. 10:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
46%
A sebességérzet is elég relatív nem csak az aktuális haladási sebesség időtartalmától, de az autó műszaki adataitól is függ.
2015. ápr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát... én azt mondanám bármekkora az autó, azért lehet érezni, hogy 90, vagy 196. Mondom ezt úgy, hogy nekem egy pici Yarisom van, ami már 120-nál is úgy pattog az úton, hogy attól félek szimplán bepattanunk az árokba egy göcsörtnél.

A családi autónk egy Mondeo. Ott az 50-es tempó lépésnek tűnik, de a 140-et már elég jól lehet érezni. Mivel jobban fekszik az úton kevésbé észrevehetők az egyenetlenségek, de könyörgöm, akinek van egy kis esze és tapasztalata, az már abból érzi, hogy túl gyorsan megyünk, hogy kinéz az ablakon. 200-zal közúton, ahogy más is mondta mindenki más mellett el kell haladni, ha csak nem üres az út. Ez feltűnik az utasoknak is.

2015. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Óriási különbség van, ha 90-nel vagy 190-nel megy az ember, lehet azt érezni!

Nem tudtok utána kérdezni, hogy hol fényképeztek le? Ebből egyértelműen kiderülne, hogy ki vezetett akkor.

Ha friss jogsival 190-nel mentél volna, szerintem már nem itt ülnétek (van jogsim).

2015. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Jó nagy szemétláda a sógorod! Nyugodtan vegyétek igénybe a rendőrség segítségét! Még a sógorod jogosítvány is elúszhat! A GPS alapján a rendőrség lekövetheti, egyértelműen bebizonyíthatja, hogy ki, mikor vezetett, ha te tudod a pontos időpontot, hogy te mikor vezettél, és két tanú ezt tudja bizonyítani, akik veled együtt utaztak az autóban.
2015. ápr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

"A sebességérzet is elég relatív nem csak az aktuális haladási sebesség időtartalmától, de az autó műszaki adataitól is függ."


elég sok autot volt szerencsém vezetni a suzukitol kezdve, a volvon keresztul, bmw-t, mercedes-t, mini cooper-t, audi-t és nem utolso sorban dodge ram-ot...érzed, ha már 200-al mész és nem 90-el...

2015. ápr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
A hatóság megtévesztéséért is kaphat a rendőrségtől a sógorod, mert mivel a sógorod tudta, hogy túllépte a sebességet, és azt is tudta, hogy lefotózták, ezért adta át neked a kormányt, hogy rád fogja, te vezetted a kocsit abban az időben. Ne hagyjátok magatokat átverni!
2015. ápr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Még ha te is vezettél 196 km/h-al akkor sem vagy köteles fizetni, azt terheli a bírság befizetése akinek a nevén van a kocsi.
2015. ápr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én nem azt írtam hogy nem érzed, ha 200-al mész, hanem, hogy nem tűnik olyan gyorsnak ha egy böszme Audiban, faja felfüggesztésekkel ülsz mintha egy fapadosabb Suzukiban.
2015. ápr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

De ő sohasem a megengedett sebességgel megy így nehezebb észrevenni meg én őszintén megmondom nem is foglalkozom vele, az ő autója, ő vezet,nem szokott vészhelyzeteket teremteni így nem aggódom, anyukám hátul ült, ő egyszer szólt is,hogy túl gyors, a nővéremet nem érdekli az unokaöcsém meg 5 éves.

Ez pedig ha minden igaz a 31-es úton volt ami frissen fel van újítva, higgyétek el, mehetett volna többel is mint 200.

Szerintem ő sem tudta,hogy lekapták, csak miután megkapta a csekket, de alapvetően rendes szokott lenni, ezért sem értem,hogy most miért jött neki ez ,hogy mi fizessünk...

2015. ápr. 6. 14:28
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
ne fizessetek. semmi alapja nincs. ezt ő is tudja, csak olcsóbban meg akarja úszni, és a lelkiismeretetekre hajt. milyen egy gerinctelen! azt neki kell majd bizonyítania hogy nem ő vezetett, mivel ő az üzembentartó. de az ő nyilatkozata a ti vallomásátokkal szemben nem bizonyíték, ha ti mind azt mondjátok, hogy ő rendszeresen gyorsan vezetett, és akkor is, akkor ő fizet. ha nem látszik, hogy ki vezetett, akkor mentesülhet, de nem úgy, hogy rád keni, hanem arra alapozva, hogy nem látszik ki volt a képen. de neked nem kell elismerni hogy te voltál. mondhatod nyugodtan hogy nem te voltál. és ha emlékszel körülbelül hány órától meddig vezettél, az is segíthet kizárni téged. ha nem látszik egészen biztosan,hogy te vagy képen, semmiképp ne fizess. mondom, reménykedik hogy a felével megússza. viccnek is rossz.
2015. ápr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!