Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennétek, hogyha tudnátok,...

Mit tennétek, hogyha tudnátok, ha kitudódna az a dolog amit tudtok akkor szörnyű dolog történne?

Figyelt kérdés
Már bocs a hülye megfogalmazásért, a helyzet a következő, van egy rokonom, akivel nagyon közeli a kapcsolatom, mondhatni legjobb barátnők is vagyunk, a rokonságon kívül. A házassága kívülről csodálatos, de csak én tudom, hogy valójában már elhidegült a férjétől, csak a családi vállalkozás, meg a gyerek miatt van még vele, de a férje rajongásig szereti. A barátnőm depressziós, pszichiáterhez jár évek óta. Most elárulta nekem, hogy viszonya van, egy olyan fiúval aki náluk van gyakorlaton. Tudom ha ez kiderülne, a férje nagyon agresszív, így abból tragédia lenne. A fiú szemlátomást nagyon fiatal, még húsz éves sincs szerintem, és biztos vagyok benne, hogy csak játszik a barátnőmmel, ő pedig már túl van több öngyilkossági kísérleten, így ennek is csak rossz vége lehet. Nagyon aggódóm érte! Ti mit tennétek, megosztanátok a barátnőtökkel a félelmeiteket, vagy hallgassak és tegyek úgy mintha nem is tudnék semmiről?
2015. máj. 13. 13:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A férj tud a depresszióról, meg mindenről, és az ő részéről mindent meg is próbál tenni azért, hogy ez jobb legyen (legalább is ő ezt hiszi), csakhogy a virág, meg havi egy alkalom amikor nem csak aludni megy haza, hanem a barátnőmmel is foglalkozik, már szerintem is kevés.
2015. máj. 13. 13:39
 12/21 A kérdező kommentje:
Isten ments, hogy belefolyjak, csak sajnálom a barátnőmet, mert ő tényleg elhiszi, hogy egy ilyen fiatal fiúcska, komolyan szereti, és nem csak a malacperselyt látja benne.
2015. máj. 13. 13:40
 13/21 anonim ***** válasza:

Nézd a férjét, nem szereti, a gyerekére ránézni se bír, de a pénz miatt velük marad, akkor lelkiismerete talán még akad valamennyi és az okozza a depressziót.

Váljon el, kezdjen önálló életet, gyereket meg hadd nevelje a férj,aki szereti, legyen anyuka a kéthetente hétvégés szülő.

Nem csak saját magát gyötri, hanem a gyereke meg férje életét is tönkreteszi és még a szeretőjét is bajba sodorja, mert a pénz lebeg a szemei előtt. Nem tudom egy pillanatig se sajnálni.

2015. máj. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
57%

Te túl elfogult vagy kérdező, azért itt bizony egy szemét megcsalás, szeretőtartás folyik, ebben a helyzetben azért úgy gondolom a barátnődet sajnálni eléggé túlzás.


Az, hogy a férj agresszív, meg gyerek van azok csak kifogások, remélem ezzel te is tisztában vagy.

2015. máj. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
57%
Te ténylegesen valami rózsaszín szemüvegen keresztül látod a barátnődet. Hozzáment egy férfihoz, akitől fél, de mellett maradt a pénz miatt, sőt, még gyereket is szült, akit nem szeret, de elhagyni nem hajlandó őket, hiszen akkor oda a pénz.. Mindezek mellett viszonyt folytat a férje háta mögött, és kilóra próbálja megvenni a srác szeretetét, mint ahogyan ő is eladta a sajátját.. Az ő szemében az egyetlen érték a pénz, néha, mikor nem tudja elviselni az ezzel járó negatívumokat (férj, gyerek) összeomlik, de mégsem képes elhagyni az anyagi jólétet. Az ilyen ember szerinted nem érdemli meg a sorsát? Érdekember, aki (ki)használ másokat. Ilyen mentalitással az ember nem is lehet képes a boldogságra. A barátságotok milyen egyébként? Szokott neked lelki támaszt nyújtani, vagy csak lelki szemetesládának és titokőrzőnek tart téged, hogy cinkosa is legyen a bűneiben? Ha jót akarsz neki, akkor próbáld felébreszteni, lépjen ki a rosszból, és kezdjen végre valamit magával. Miért könnyebb az öngyilkossági kísérlet és a másik szemébe hazudozás, mint az őszinteség? Talán helyes sorrendet kellene felállítania, és inkább az anyagi jólétről lemondani az élete helyett.
2015. máj. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy nem jó feleség, valahogy már a barátnőmnek sem igazi, az utóbbi időben már nagyon kifordult magából, de én sajnálom, de inkább a gyermekét, valahogy nem szeretném, ha anya nélkül nőne fel. nem mondom azt, hogy nem szereti a gyerekét, szereti ő, de nem volt soha egy minta anya, és igen inkább kényszerből szült, hátha a férje akkor többet lesz otthon. És nem akarom, hogy egy hülye kapuzárási pánik miatt, majd elveszítse a gyerekét, vagy megint meg akarja magát ölni. Talán túl érzelgős vagyok, de ha megakadályozhatom azt, hogy egy gyerek élete még jobban tönkremenjen, akkor ha lehetőségem lesz megpróbálom felnyitni a barátnőm szemét.
2015. máj. 13. 14:23
 17/21 A kérdező kommentje:
Próbáltam már rábeszélni a válásra, de nem akar, mert azt hangoztatja, hogy a férje akkor inkább megölné, meg akkor elveszítené a gyereket (van papírja róla, hogy válás esetén az öngyilkossági kísérletek miatt, nem lehet az anyánál elhelyezni a gyereket).
2015. máj. 13. 14:26
 18/21 anonim ***** válasza:
És olyan papírt nem lehet szerezni, hogy mentálisan helyreálltak a dolgok, és már alkalmas gyereknevelésre? Igaz, a gyógyulásért tenni kell, de úgy látszik még mindig saját maga az első, és kifogásokat keres, hogy miért is kell hazugságban élnie. Az, hogy a férje inkább megölné, nagyon hatásos duma, de ha előre tudja, hogy agresszív, nyilván megteheti a szükséges óvintézkedéseket válás esetén, pl. ismeretlen helyre költözni, munkahelyet váltani, stb. Mindent meg lehet oldani, ha az ember igazán akarja. De most őszintén, te egyébként milyen megoldást látsz még a problémára? Maradjon ez így életük végéig, és reménykedjünk, sosem derülnek ki a félrelépések (ha ezzel a gyerekkel nem is tart sokáig, úgyis lesz másik) és sosem lesz sikeres öngyilkossága a barátnődnek? Nem inkább a kiváltó okkal kellene kezdeni valamit? Szép dolog egyébként, hogy aggódsz egy rokonodért és a gyerekéért, de azt ne felejtsd el, nem vagy felelős mások életéért. Te elmondhatod neki a véleményedet, de aki nem akarja, azon nem lehet segíteni. Vannak emberek, akiknek könnyebb a biztos rossz, mint a bizonytalan jó, amiért tenni is kell valamit.
2015. máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Gyerek csak kifogás, ha igazán szeretné, hagyná hogy a mentálisan stabil szülő nevelje aki biztos hátteret tud neki biztosítani.

Ha öngyilkos hajlamai vannak akkor kímélje meg a gyerekét attól h végig kelljen néznie a kísérleteket....

2015. máj. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos a feleség a ludas az egészben (igen, nőként a nőt fogom hibáztatni).

Nem gondolom úgy a leirásodból hogy a férj hibázott is volna valahol, épp ellenkezőleg, minden anyagi jószágot a s**ge alá tesz, és ahogy irtad, szereti !!!!

A legtöbb házasság a szerelmen bukik el, könyörgöm(legalábbis a legtöbb gyk-s válaszokból ezt következtetem ki).

Az meg hogy havi szinten vesz neki egy virágot, szerintem nagyon rendben van. Van aki még ennyit sem kap !!!

Nem egy csokor virágtól fogunk valakit szeretni, DE kedveskedés szempontjából jó.


Az meg hogy a drága feleség(anyuci) nem hajlandó kezeltetni magát, hanem inkább menekül egy 20-as palihoz... a megcsalás semmilyen helyzteben nem bocsátható meg, ne fogd kedves kérdező te sem a drága asszonykára !!!!!


Ha pedig nem boldog a saját házasságában, el lehet válni, mint mindenki más.

Ja, hogy akkor ugrik az anyagi jólét... Sajnálom.

Ilyen az élet ;) !!!!

2015. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!