Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más is úgy gondolja, hogy...

Más is úgy gondolja, hogy önző lusta vagyok?

Figyelt kérdés
Pénteken kaptam meg a szakmunkás bizonyítványomat, fodrászként szakmunkás vizsgáztam. Anyáékkal megbeszéltem, hogy visszamegyek és leérettségizek. De nem levelezőn, hanem nappali tagozaton próbálom meg, azért nappalin mert azon csak két éves (így pontosan akkor végzek mint az öcsém) és szeretnék csak a tanulásra koncentrálni. A szüleim támogatják az ötletet. Az unokabátyám viszont azt mondja, hogy csak azért akarok tanulni, mert egy önző, lusta lány vagyok, aki a szülein akar élősködni és büdös neki a munka.

2015. jún. 17. 05:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Amíg az érintetteknek megfelel, addig senki más véleménye nem számít!

Mellette, ha okos vagy, házhoz járhatsz fodrászként.

2015. jún. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Már hol lenne a tanulás a lustaság és önzőség fokmérője? Pont arról van szó, hogy képzed magad. Ha még nincs érettségid sem, akkor hiába van szakmád, pár éven belül meglőve találhatod magad, úgyhogy nagyon jól teszed, ha tanulsz.

Unokabátyádra tegyél magasról, neki hány szakmája, érettségije, diplomája van, hogy így beleszól? És mennyit iszik?

2015. jún. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A legjobban teszed, hogy igyekszel tanulni, ma már alap, hogy legyen érettségije az embernek. Mikor tanulnál, ha nem akkor, amikor fiatal vagy?


Unokabátyád meg nem tűnik valami értelmes, széles látókörű embernek, ne foglalkozz azzal, rosszindulatában miket beszél össze.

2015. jún. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Inni nem iszik, de iskolája sincsen. Megvan a hegesztő papírja, olyan tanfolyamos OKJ- s. Anno kirúgták a suliból, mert verekedett.

Most 28 éves.

2015. jún. 17. 06:23
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Na. Tehát neki 28 évesen kvázi semmije, te meg magasabbra akarsz mászni. Biztos szúrja a szemét, de ne aggódj, te csinálod jól. Ne vedd magadra a szavait, hisz ő végképp nincs abban a helyzetben, hogy megmondja a tutit.
2015. jún. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mindig azt vágja az arcomba, hogy ő 17 évesen már dolgozott. De azt "elfeljti" hozzátenni, hogy miután kirúgták a suliból, a szülei közölték vele, hogy ha nem talál munkát mehet a háztól.
2015. jún. 17. 06:45
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek megpróbálnak igazolást találni arra, ahogyan az életük alakult. Tehát azzal nyugtatják mgukat, hogy ahogy alakult, úgy volt jó. Tehát unokabátyád a sok baj ellenére azzal eteti magát és másokat, hogy ő egy szorgos, dolgos ember természeténél fogva, azért dolgozott már 17 évesen, nem azért, mert kirúgták a suliból és nem volt más választása.


Példának okáért az én unokatesóm évek óta tartó munkanélküliségbe, nagyon rossz lakhatási és anyagi körülmények közé szült egy gyereket. A saját szemünkkel láttuk, mennyire alkalmatlan az egész helyzet egy gyerek felnevelésére, de persze szerették a gyereket és szeretik máig. Egy idő után elkezdte reklámozni nekem, hogy a gyere születése direkt így volt jó, rá a semmire, mert megkeményítette. Tehát én se diplomázgassak itt, szüljek.

Igen, azért, mert neki sikerült egy nagyon nehéz helyzetbe gyereket szülni, még nem azt jelenti, hogy akkor azt mától úgy kell mindenkinek.

2015. jún. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Apa is meg anya is mondták, hogy menjek érettségizzek le, bár megvallom, először tiltakoztam és azt mondtam, hogy el se higgyék, hogy én koptatom az agyam, de most átgondolva úgy gondolom, hogy megbántam volna.
2015. jún. 17. 06:59
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj, csináld meg az érettségit,ez nem kérdés.

Unokabátyád egy sértődött barom,már ne haragudj.

Ne foglalkozz vele!

A szüleid jól beszélnek, amíg tudsz tanulj!

2015. jún. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Ebben a kérdésben a szüleid az egyetlenek, akiknek a szava számít. Ha ök egyetértenek ezzel, akkor minden rendben


2. Ha valaki tanulni akar, az nem önzöség, és nem lustaság, hanem felkészülés a jövöre, azaz értelmes dolog.


3. Egy kivülálló - mert az unokabátyád igenis az - véleménye lényegtelen, föként ha irígység, rosszindulat és butaság az indítéka.

2015. jún. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!