Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más is úgy gondolja, hogy...

Más is úgy gondolja, hogy önző lusta vagyok?

Figyelt kérdés
Pénteken kaptam meg a szakmunkás bizonyítványomat, fodrászként szakmunkás vizsgáztam. Anyáékkal megbeszéltem, hogy visszamegyek és leérettségizek. De nem levelezőn, hanem nappali tagozaton próbálom meg, azért nappalin mert azon csak két éves (így pontosan akkor végzek mint az öcsém) és szeretnék csak a tanulásra koncentrálni. A szüleim támogatják az ötletet. Az unokabátyám viszont azt mondja, hogy csak azért akarok tanulni, mert egy önző, lusta lány vagyok, aki a szülein akar élősködni és büdös neki a munka.

2015. jún. 17. 05:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Az unokaátyád az önző, nem te.

Apám ugyanígy van, mint ő, mégis azt mondta, hogy ha elsőre nem vesznek fel egyetemre (!) akkor mindenképp próbáljam meg jövőre is.

És itt nem egy kétéves érettségi felkészítőről van szó, hanem 5 éves képzésről, miközben örülök majd, ha magam el bírom tartani, arra nem sok esély van, hogy őket vagy az öcsémet fogom segíteni, ezt ők is tudják, mégis támogatnak.


Egyébként ha a szüleid felől rendben, akkor mi a probléma? Szerintem a rokonnak ez ilyen "dögöljön meg a szomszéd tehene is, ha én nem tanulhattam akkor ő se" dolog. Unokabátyádnak mondd meg, hogy amellett is tudsz hétvégén maszekolni, mert már most százszor talpraesettebb vagy, mint ő valaha is lesz ;)

19/L

2015. jún. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Mumusan ***** válasza:
90%
Ne foglalkozz vele. A környékbeliek haját meg háznál csinálgatod. Ennyi.
2015. jún. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp tanulj, ameddig van rá lehetőséged. Ő meg csak irigykedik, mert neki nincs érettségije, neked pedig lesz.
2015. jún. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Előtte is előtte van a lehetőség. Esti levelezőn ő is letehetné.
2015. jún. 17. 15:37
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi ma már nem sokat ér,de már wcre se mehetsz ki ha nincs. SZóval,kötelező. Ennyit erről,és ne érdekeljen az "egyebek" véleménye
2015. jún. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező.

az életben még nagyon de nagyon sokan lesznek, akik meg akarják majd mondani neked a tutit.

ha én ezekre az emberekre hallgatok, akkor soha nem értem volna el semmit.

tehát hallgass csak magadra, mert a saját életed a te felelősséged, és a döntés a te kezedben van, és csak a tiéd.

ha megvannak a lehehetőségeid, hogy úgy élj, ahogy szeretnél, és úgy dönts, ahogy szeretnél, akkor nincs semmi kérdés.

talán csak nem akarsz úgy visszagondolni az életedre, hogy azért nem érted el, amit el akartál, mert az unokatestvérednek akartál megfelelni?

a másik dolog, hogy vesztes, boldogtalan, szerencsétlen embertől SOSE fogadj el tanácsot.

2015. jún. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!