Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megmondanatok ezt egy bunko...

Megmondanatok ezt egy bunko csaladtagnak, aki nem veszi eszre magat?

Figyelt kérdés
Az eskuvomrol van szo, azon belul az egyik koszoruslanyrol. Fizetem a ruhajat, a sminkjet, frizurajat, szallasat, utaztatasat, etkezeset, erre valo tekintettel arra a 2 napra befoghatna a szajat. Duhos vagyok ra. Mindenbe beleszol, mindenrol bunko velemenye van, utalataosan fintorog, nem veszi eszre, hogy megbant, ha pl a csaladkmra tesz megjegyzest. Az az opcio, hogy ne jojjon el es ne legyen koszoruslany nem jatszik. Meg mernetek mondan neki? Ha nem fogja fel, hogy peregtessem le magamrol az utlatos stilusat?
2015. júl. 9. 15:39
1 2
 11/16 acelsziv ***** válasza:
100%
Kinek a rokona? A tied? Akkor ugasd le a francba. A leendő férjedé? Akkor szólj neki és ő ugassa le a francba. És mi az, hogy ott lesz és nem szólhatsz bele? Mégis kinek az esküvője lesz? Az az érzésem, hogy az a nap egyáltalán nem rólatok fog szólni
2015. júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt irod igyis ugyis koszoruslany lesz! Akkor mi a problema? Pont hogy ezert teszi a lany ami tesz mert tudja igyis ugyis koszorus lany lesz.

Gondolom a lany a volegenyed csaladja rokona es nem a tied, pont ezert nem mersz szolni! Akkor szolj a volegenyednek hogy rendeze le a kedves rokonaval....... mert a viselkedese nem tetszik



A masik dolog. Miert hgyod hogy a csaladodat sertegesse, megjegyzest tegyen? Nem o az atya uristen csak azert mert a volegenyed rokona vgy testvere! Sz@rnam en le en eskuvom es mas ne rontsa mar el!

ha meg ennyit nem tudsz megbeszelni a volegenyedel, akkor nagyobb problemat sem fogtok tudni kezelni...... minden ugy lesz ahogy a volegeny mondja? Allj a talpadra!

2015. júl. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
95%

Vagy felvállalod a konfliktust, vagy úrinő-stílusban rendezed le, egyetlen dolgot ne csinálj: hogy mosolyogsz, hallgatsz és tűrsz. A későbbiekben számtalan alkalom lesz még, amikor a férjed családjával nem egyezik a véleményetek, nézeteltérés adódik, ha azt látják, hogy veled mindent meg lehet tenni, akkor meg is teszik. Én a vőlegényt is csak annyiban vonnám be, hogy elmondom utólag a történteket.

Csatazaj nélkül úgy tudod lekezelni, ha valami megjegyzést tesz, kedvesen megkérdezed, hogy ő hogyan csinálná, és ha elmondta, közölnéd, hogy TE viszont így csinálod, mert ez a TE esküvőd. Folyamatos mosoly és higgadtság! Családtagra tett megjegyzés, fintor estén is ugyanez, az illető a te nagybátyád stb., nagyon szereted, mert végtelenül rendes ember, stb, akár sztorit is mesélhetsz róla. Lényeg, hogy hangsúlyozd ki, hogy TE nagyon szereted, SZERINTED nagyon jó ember. A kiscsaj vagy észreveszi magát, vagy nem, fontos, hogy a TE véleményed legyen az utolsó, ami elhangzik.

2015. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Már nem azért kérdező, de "gyönyörű" esküvőtök lesz, ha neked ilyen téren kuss a neved, és kötelességed eltűrni egy bunkó lánygyerek viselkedését. Mert ez az esküvő így egyáltalán nem rólatok fog szólni, hanem a rokonságról.

Engem marhára nem érdekelne, hogy rokon, leugatnám a francba, hogy vagy befogja a száját és örüljön neki, hogy minden finanszírozva van, és őt kértétek fel, vagy felejtse el a koszorúslánykodással az esküvőt is! Pont. Neked ugyanúgy nem kötelességet eltűrni semmilyen sértést, beszólást. Mondd meg a párodnak is, hogy elég volt ebből a lánygyerekből, de ha ragaszkodik hozzá, hogy ő legyen a koszorúslány és te meg maradj csöndben, akkor viszont keressen másik menyasszonyt.

Ha hagyod magad, akkor csak fokozódni fog, és ennél már csak rosszabb lesz. A mosollyal meg csendes hangvétellel nem lehet elérni semmit, mert ezek csak a kemény hangvételből értenek.


Ne hagyd magad!

2015. júl. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért csinálja ezt, mert látja, hogy hagyod magad. Kihasználja a helyzetet, hogy nem mersz szólni. Ha a párod rokona, szólj a párodnak, és mondd meg neki, hogy tegye rendbe, mert te nem vagy hajlandó tovább elviselni a bunkóságát, és ha nem rendezi le, akkor te fogod lerendezni, de akkor nem fog az esküvőre se eljönni.

Azért a SAJÁT esküvőtökön legyen már neked is beleszólásod abba, hogy ki a koszorúslány! Mindennek közös döntésnek kell lennie, és nem úgy, hogy a vőlegény eldönti, hogy XY lesz a koszorúslány, neked meg csönd. Az esküvőnek rólatok kell szólnia, és nem a rokonságról, vagy másról! Ez életetek nagy napja, ne hagyjad már tönkremenni egy ilyen csitri lánygyerek miatt!

2015. júl. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nyisd ki a szádat..mi vagy te, valami bábú?? Ha nekem esküvőm lenne, amit én finanszírozok, és rólam(+férjemről) szól, fognám magam és leordítanám a fr..ancba, hogy vagy befogja, vagy kerülje el messziről az esküvőt. Koszorúslánynak nem is engedném, ha nem szimpi. Ha a férjed testvére esetleg, akkor a férjeddel kell megbeszélni. Ma folyamatosan olyan emberek kérdéseit olvasom,akik valami kutyáknak képzelik magukat és alárendelt szerepet játszanak. Hát komolyan nem értem, ha nekem valami nem tetszik, akkor közlöm. Bárhol, bármikor. Ez a te esküvőd, melyikre emlékeznél szívesebben, egy rémálomra ahol óránként akartad elsírni magad, vagy az életed egyik legszebb napjára, ahol minden úgy alakult, ahogy elterveztétek, és ha van is olyan személy, akit nem csípsz, de ott van,ő is csendben meglapul és gratulál. Ne érdekeljen más véleménye, csak a sajátod. Ha pedig a leendő férjeddel nem tudtok megegyezni, én átgondolnám. Az én barátom tiszteletben tartja, ha valamelyik rokonát nem szeretem, szerencsére mellettem áll, és ha pl az ő testvéréről lenne szó, megbeszélnénk, hogy ha nagyon nem akarom koszorúslánynak, akkor beleegyezik. Bár szerencsére én jóban vagyok a tesójával.

Szóval beszéld meg a barátoddal, és állj a sarkadra mindenki előtt. Én mondjuk már szájbatéptem volna ha ilyen bunkó lenne..

2015. júl. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!