Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan cselekedtem? Más mit...

Jogosan cselekedtem? Más mit tett volna?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Anyukámat sajnos nemrég vesztettem el. Rákos volt. Anyának van egy nővére, egy lezüllödt, alkoholista munkanélküli nőszemély. Sajnos valami okból soha nem bírta anyát, állandóan belekötött, hazudozott róla, állandóan anyát hibáztatta, hogy miatta ment tönkre az élete, meg hogy anya volt a nagyszüleim kedvenc kicsi lánykája. Anya elvégezte a kereskedelmi szakmunkást, munka mellett letette az érettségit, meg elvégzett (akkor már velem a pocakjában) egy számviteli sulit. Mikor anya meghalt, el se jött a temetésére. Nem régiben volt lent nálunk, apa nem volt otthon, el kezdte nekem mondani, hogy ugyanolyan vagyok mint az ő drága kis hugicája volt, erre nagyon mérges lettem és mondtam neki hogy takarodjon ki a házból, mire elkezdett nekem pattogni, hogy mit képzelek magamról meg hogy ugyanolyan semmirekellő kis nyomorék vagyok mint anya volt. Ekkor szakadt el a cérna és nem nézve azt, hogy részeg (mint mindig) felpofoztam. Megfenyegetett hogy feljelnt, meg hogy mi jogon ütök meg egy felnőtt nőt.

2015. júl. 15. 12:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Én tényleg baromi nyugodt vagyok, a gyerekeimet sem ütöttem meg soha, pedig 1-2 dackorszakon már túl vagyunk, de ha valaki a nemrég meghalt anyámról beszélne így, háááát, nem vagyok benne biztos, hogy türtőztetni tudnám magam.
2015. júl. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Apa is szólt neki nem is egyszer.
2015. júl. 15. 13:49
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Úgyan már kilátta azt a pofont?Egy állítás egy tagadással szembe.ne is foglalkozz vele.ha valóban alkesz az ugyis látszik rajta..álmodhatta:)
2015. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy te megfeljelented rágalmazásért. Amúgy csodálom, hogy csak felpofoztad és nem az ajtófélfán kented szét agyát...
2015. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy anya nővére is vihette volna valamire, de ostoba volt. Ösztöndíjjal felvették a Debreceni Orvostudományi Egyetemre, de ott rákapott a drogra és az italra, emiatt kirúgták, a nagyszüleim meg nem voltak hajlandóak őt eltartani ezért el kellett mennie dolgozni, anya ekkor kezdte a szakmunkás iskolát. Persze mindenért anyát hibáztatta, hogy miatta nem sikerült neki semmi az életben. Huszonöt évesen lelépett otthonról. Most itt van 44 éves, van egy fia és egy lánya akikkel nem is törődik, az apjukkal élnek. Munkája nincs, alkalmi munkákból él, vagy időközönként behívják közmunkára. Anya többször próbált segíteni neki, de mindig csak durván sértegette és nem fogadta el a segítséget.
2015. júl. 15. 17:33
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem édesanyád halála miatt.

Az alkesszal meg ne törődjél, elhiszem, hogy nyomorult az élete, de ne másokon élje ki. 44 évesen fiatal még, ha annyira akarna, változtathatna rajta. A feljelentést röhögd ki, a rendőrök el fogják hajtani a francba, tanú se volt rá (de apukád mondhatja, hogy látta és önvédelem volt, úgyse az alkesznak fognak hinni).

2015. júl. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 omba ***** válasza:
100%
Örülök ennek a ritka nagy egyetértésnek, és persze - jól tetted!
2015. júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Részvétem édesanyád miatt. Az esetre annyit tudok mondani, hogy semmi mást nem tettél, csak a sarkadra álltál, és nem hagytad, hogy gyalázkodjon. Semmit nem tehet, viszont ha ismét beállít hozzátok részegen, ne engedd be, ha egyedül vagy otthon. Nincs szükséged egy alkoholista förmedvény mocskolódására. (én is felpofoztam volna)
2015. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, szerencsére azóta nem volt.
2015. aug. 10. 13:55
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem az anyukád miatt!

Nagyon jól tetted, hogy elküldted és felpofoztad, más is ezt tette volna. Feljelenteni meg nem fog, mert ugyan miért, még ha tudná is bizonyítani, hogy felpofoztad, ugyan már, kit büntetnek itt meg azért? Egyébként meg részeg volt, szóval csak a füstje nagy, nem a lángja.

2015. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!