Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az élettársi viszony, és a...

Az élettársi viszony, és a házastársi viszony miben különbözik egymástól?

Figyelt kérdés

2015. okt. 5. 09:51
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
69%
"Az élettársak sokszor az összeköltözésük pontos dátumára sem melékeznek." - ezt tanúsíthatom, tökéletesen így igaz... na épp ezért az első randink évfordulóját ünnepeljük, tizensok éve, mert azt tudjuk mindketten:)))
2015. okt. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
81%

10-es, remélem a válaszok elolvasása után most már te is tisztában vagy vele, hogy ti bizony nem köteleződtetek el egymás mellett, nem vállaltatok felelősséget közösen, nem ünnepeltétek meg, hogy együtt vagytok, és bizony boldogok sem vagytok... :))))


Komolyra fordítva: gratulálok, és még sok békés, boldog évet!


"A házasok boldogabbak. Voltál már esküvőn? A házasok ünneplik, hogy egymáshoz tartoznak, sok vendéggel, tánccal, virággal, stb. Nászútra mennek. Házassági évfordulót ünnepelnek. Az élettársak sokszor az összeköltözésük pontos dátumára sem melékeznek. Érzelmileg is többet ad az, aki önmagából a maximumot adja, a legtőbbet, amit jogszabály ismer és ami adható. Ha a házasság nem lenne nagy dolog, a homokosok nem harcolnának annyira érte számos országban. A házasságot bagatellizáló válaszok mindegyikéből kimaradt az, hogy a házasság egya lehetőség, egy törvényes keret, amit 2 ember tesz boldoggá. Attól, hogy sokan elválnak , még nem kérdőjelezhető meg a házaság mint életforma. A házasság jó dolog. Tapasztalatból mondom."


Voltam esküvőn. Mi egyelőre nem vagyunk házasok, egyikünket sem érdekli a papír. De minden nap megünnepeljük, hogy a másikkal ébredünk. Ha lesz esküvőnk, azon nem lesz sok vendég, tánc sem, max. a szűk családdal összeülünk, mert minket ez maximum ennyire foglalkoztat. Nem hiszem, hogy érzelmileg többet adhatnék és kaphatnék a házasság után, mint most. A "homokosok" (ehhez külön gartulálok!) nem tudom, hogy jönnek ide. Sosem mondtam, hogy töröljük el a házasságot vagy hogy bárki ne házasodhasson. De azt igenis mondom, hogy butaság kívülről megítélni egy pár egymás iránti érzéseit az alapján, hogy kötöttek-e hivatalosan házasságot. És egyáltalán, házasság alatt a keresztény, templomi esküvőt veszed, vagy a magyar anyakönyvvezetőit, vagy akkor mi van Mozambikban, esetleg a dzsungel közepén? Ott nem lehetnek boldogok a párok?

Nem, érzelmileg senki nem fogja jobban szeretni a párját, mint házasság nélkül. Lehet, hogy tudatosul benne, hogy elköteleződött (mondjuk ez felnőtt emberben ceremónia nélkül is végbemehet, nem?), lehet, hogy egy időre kitart az eufória (elkeltem, megvolt életem nagy napja), de a lényegen nem változtat.

2015. okt. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim válasza:
53%
A házasságban már nincs szex. Élettársiban van?
2015. okt. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
64%

"sikerült kinyomoznia, hogy az újpesti kórházba vitték. Ott sem kapott engedélyt arra, hogy elbúcsúzzon tőle, ugyanis hiába éltek együtt öt éven át, nem voltak házastársak."


[link]

2015. okt. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
76%
Nana,a médiában sem kell elhinni mindent. Ok nem minden kórház egyforma. Nálunk tuti nincs így, egy nagy kórház igazgatóságán dolgozom. Figyelnek a vallás szabadsgára, kegyeleti jogokra. Nem hiszem, hogy itt ha az igazgatóhoz bejön valaki, a panaszát nem hallgatná meg, engedélyt ne adnának ilyen esetekben. Nyilván igazolni kell ki kicsoda. Régen nekem is volt hasonló szituációm, még nem dolgoztam itt, a gyermekem haldoklott azt engedtek be akit én akartam.
2015. okt. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy igen, ezért jogi dolog a házasság. Egy szerződés, aminek van előnye van hátránya. Érzelmek meg nem ezen múlnak. Amúgy meg mi lenne, ha egy haldokló mellett sem lenne ott az életársa. Nagyon sokan életársi viszonyban vannak. A mai 35 éves korosztályból kevesen házasok. Ez hülyeség. Volt osztálytársam most halt meg rákban, ott lehett mellette éjjel nappal. Az, hogy a kórház hibázik az más.
2015. okt. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
27%

Mondhattok amit akartok jogilag egy hazassag egyertelmu tiszta dolog.

A 30 korosztaly ,,osszedobjuk a szennyest aztan meglatjuk mi lesz,, felfogasa szomoru kiabrandult manak elo emberekre utal.

Nem biznak semmiben nem hisznek a szep jovoben nem hiszik nekik sikerulni fog.

rossz lehet igy elni sajnalom oket

2015. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 kovpet ***** válasza:
75%

"Voltál már esküvőn? A házasok ünneplik, hogy egymáshoz tartoznak, sok vendéggel, tánccal, virággal, stb."


Én csak a sajátomon voltam. Ott nem volt ilyesmi.

2015. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
65%

...azt hiszem, itt többen félreértették a #14-ben linkelt sztorit... ha mindenki végig gondolja, rájön, hogy ma a családi állapot egyetlen, általában magunkkal hordott iratban se szerepel, az meg nem életszerű, hogy valakik házassági anyakönyvivel rohangáljanak, mert "mit lehet tudni"...

Magyarán egy ilyen szituban a két ember közötti kapcsolat két dologból valószínűsíthető, az egyik az azonos (lehetőleg állandó) lakcím, a másik, ha a nő felvette a férfi nevét valamelyik "-né"-s variánsban, vagy azonos vezetéknévben. (tehát magyarán olyan módon házasodtak, hogy a név-változás okmány-cserével járt.)

Ha, ezek nem állnak fenn (ugye ma a nők egy jó része már nem változtat nevet házasságban, és mondjuk úgy költöztek közös albérletbe, hogy a bejelentett lakcímük a szüleiknél maradt) akkor egy házaspár 2 tagja pont ugyanígy járhatott volna.

Na, ezzel szemben, ha azonos az állandó lakcím, akkor meg evidensen odaengedik - max egy "ugye a felesége?" kérdéssel, amire az ember mond amit várnak tőle - mert ott, ennél mélyebben nem tudja ellenőrizni senki...


Különben ez a cikkben is benne van: ..." De se a táskáját, se a telefonját nem kaphattam meg, mert az állandó lakcíme szerint a szüleihez volt bejelentve, pedig évek óta nem tartotta velük a kapcsolatot” – mondta a Blikknek Sándor."...

Tehát, ha az ember el akarja kerülni az ilyen szitukat, az egyetlen aránylag biztos megoldás az azonos lakcím... erre kell odafigyelni. Ehhez képest ezen a szinten tök mindegy, hogy élettársak vagy házastársak...

2015. okt. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
67%

Komolyan nem értem ezt az "összedobjuk a szennyest" dolgot.


- nem vagyunk házasok, de ettől még úgy érezzük, a szeretetünket, odafigyelésünket dobtuk össze

- bizonyos házasságokban ez ugyanígy van

- más házasságokban meg még "szennyesösszedobás" sincs, mert annyira sem működik.


Azt nem értem, ez miért függne a papír aláírásától.

Mint írtam, fogunk házasodni, nagyon szűk körben és egyszerűen, mert szükségét látjuk a jogi processzusnak. De nem leszek boldogabb, amikor munka után együtt lehetünk, mint most. Nem fogom ennél jobban szeretni a társam, és ő sem fog engem. Az érzelmekre semmilyen papír nem garancia.

2015. okt. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!