Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az élettársi viszony, és a...

Az élettársi viszony, és a házastársi viszony miben különbözik egymástól?

Figyelt kérdés

2015. okt. 5. 09:51
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a házasság a következő lépcsőfok egy szerelmes pár életében,de az se baj ha valaki ezt nem akarja meglépni, akkor utálom, ha valaki élettársi kapcsolatban él, ha elkezd engem kioktatni arról milyen szar a házasság(miközben abban élek, plusz a mondanivalója sem érdekel), sőt leszólja hogy milyen rosszul döntöttem. Ha én tolerálom az ő életmódját akkor elvárom, hogy ő is tegye ezt


off: 28-as ez jó vicc, a házasság a modern kor vívmánya, hát ezen beröhögtem XD nézz utána kicsit az emberiség történelmének mielőtt ekkora hülyeséget benyögsz XD

2015. okt. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
65%

#31, szerintem jóra gondolt, csak rosszul fogalmazta meg a #28-as válaszadó, valójában az ősközösség felbomlásához és a magántulajdon kialakulásához van köze. Addig ugyanis nem volt semmi jelentősége, hogy ki kitől származik, utána viszont ez szabta meg a tulajdon öröklődését, és így sarkallatos kérdéssé vált. És mivel általában nem az anya jogán történt az öröklés (ami pedig biztos lett volna), kellett csinálni egy olyan intézményrendszert, ami biztosítja, hogy valóban az örököl a férfi után, aki tőle származik - és mivel DNS-teszt még nem volt:) csináltak egy a közösség számára transzparens intézményt, a házasságot, és mindenféle erős tabukkal vették körül az az előtti, meg az azon kívüli utódot eredményezhető szexualitást.

(ebből következik az is, amit manapság látunk, az, hogy a DNS-teszt lehetősége által az eredeti céljára feleslegessé váló házasság miért veszít azóta rohamosan a népszerűségéből, akár csak a házasság előtti szex tabuja, ami már gyakorlatilag nem is létezik az európai kultúrkörben)

2015. okt. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
72%
a házasság csak annyira szent amennyire én annak tekintem, ha a környezetemet néztem volna akkor az életben nem házasodom.Vagy nem szülök majd, hisz milyen szülők/világ van manapság és a többi emberiség által elkövetett hülyeségre hivatkozva akkor maradok a fenekemen és nem csinálok semmit :P nem aszerint döntök el valamit, hogy a többiek miként élték meg, hanem magamból kiindulva döntöm és ezt követően nem hivatkozom a többiekre csak mert szégyenlem a státuszomat a párom mellett.
2015. okt. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Andi23 válasza:
71%
Én csak azt nem értem, hogy a válaszadók közüli házasok mitől ilyen biztosak benne, hogy azok akik (csak) együtt élnek és nem házasok azok nincsenek eléggé elköteleződve, vagy azért nem házasok mert nem merik megtenni? Miért elítélendő ha valaki nem tartja fontosnak az esküvőt? 16 évnyi(az itt írogatok közül sokak szerinti elítélendő élettársi kapcsolatban) élek és nagyon boldog vagyok, icit-picit sem izgatott már gyerekként sem az esküvő sőt már elég fiatalon rájöttem amire itt sokan nem pl. a házasság nem zárja ki, hogy megcsaljanak, elhanyagoljanak, elhagyjanak vagy bármi amiről a szent napon mikor kimondod az igent, azt hiszed ezentúl nem történhet meg veled hiszen te már házas vagy.Ha azért házasodsz mert ha a másik meghal és nem írt végrendeletet neked nem jut semmi régen rossz.Az életem folyamán találkoztam sok emberrel akik nagyon boldogok voltak házasságban és azon kívül is, és nagyon sokkal akik bár házasok voltak vagy nem, de megnyomorították egymás életét.Ismeritek a régi mondást ti kik annyira elvakultan tudtok ítélkezni a CSAk együtt élők ellen Miért fehér a menyasszonyi ruha? Hogy jól passzoljon a többi konyhai géphez.Ez csak vicc volt, mert én nem ítélem el azokat akiknek örömöt okoz a házasság és hisznek benne, hogy csak így lehet és tudok velük őrülni a boldogságuknak, de ugyanúgy tudok azokkal is örülni akik nem házasodtak össze csak simán boldogok.
2015. okt. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!