Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az élettársi viszony, és a...

Az élettársi viszony, és a házastársi viszony miben különbözik egymástól?

Figyelt kérdés

2015. okt. 5. 09:51
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó, nálunk is "csak össze van dobva a szennyes" - évtizedek óta... bezzeg a gyerek, na az megnősült ahogy kell meg "magasabb rendű", meg "felvállalás" meg "elköteleződés", meg amit akartok... már nincsenek együtt... na, erről ennyit, nekem tényleg mindenki azt mond, amit csak akar...
2015. okt. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
74%

Valaki említette az első válaszolók közül, hogy ez csak egy papír, akkor miért nem csináltatják meg,.

Engem az érdekelne, hogy ha valaki tényleg szereti a másikat (és viszont) , azt miért kell bizonygatni egy fecnivel?

2015. okt. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
63%
A bürökráciát leszámítva semmiben
2015. okt. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
28%

aki igazan szereti a masikat az gondol arra mi lesz vele ha o mar nem lesz.

Egy hazassag alatt elhunyt hazastars oroklesi statusza mindig tiszta es egyertelmu sok sok kellemetlen perctol kimel meg az a franya papir.

baratnem nem intezett el semmit ,,minek a franya papir szertjuk egymast,, aztan parja egy hirtelen balesetben elhunyt.

Se ozvegyi nyugdijat se semmi mas nem jart neki automatikusan mindenert kuzdednie kellett mindenhol ferden neztek ra.

A csalad nem engedte hogy az o kerese szerint legyen a temetes hiszen o ,,csak,, elettars volt nem hivatalos hozzatartozo nem feleseg.

Nem volt eleg a banata a berlakasbol is mehetett mert a volt parja vette ki es o hiaba volt bejelentve a szerzodes nem a neven volt es a tulaj masnak akarta gyorsan kiadni.

Tobb szazezreket koltott jogi vitakra stb stb

Szerintem a franya papir ovja es vedi jogilag erositi a kapcsolatban eloket ERRE talaltak ki eleve ez volt a celja ket ember szerelmenek eletkozosegenek hivatalossa tetele jogi elismerese.

2015. okt. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem eléggé ciki azokra nézve akik "csak egy fecni" jeligével indokolnak. Tehát szimplán csak gyávák a teljes elköteleződéshez? Vagy csak nem biztosak a kapcsolatukban ennyire?

Ha "csak egy fecni" akkor pont elvileg nem is számít, hogy van.


Én a magam részéről lenézem az élettársi kapcsolatot. Elfajzott dolog. Alátámasztja az emberek állandó hezitálását, döntés képtelenségét és a probléma megoldási alkalmatlanságot.

2015. okt. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
65%

"Ha "csak egy fecni" akkor pont elvileg nem is számít, hogy van. " - van akinek számít, és van, akinek nem számít. Az én szememben például a "rendpárti, értékelvű, konzervatív" dzsuvának való behódolást jelképezi. Én meg nem ismerem el se egy államnak, sem egy egyháznak semmiféle jogát a kapcsolatom felett, nem kívánok megfelelni egyik elvárásának se.


Mindamellett eszem ágában sincs lenézni a házasokat, mert azt gondolom, hogy az meg az ő magánügyük, és én csak úgy várhatom el - de úgy elvárhatom! - a saját véleményem tiszteletben tartását, ha én is tiszteletben tartom másokét... ld #21 pl.

2015. okt. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
63%

Kedves #24, már nem azért, de ha ez a probléma, még mindig egyszerűbb elővenni egy papírt meg egy tollat, és írni egy végrendeletet. És úgy ráadásul sokkal több jogot adhatsz a másiknak, mint a házassággal.

És ahhoz még öltönyt-nyakkendőt se kell húzni... nem hogy egy szokvány esküvő-szervezés összes kreténségét elviselni... és még a rokonok se tudnak besértődni rajta, legfeljebb majd ha felbontják a végrendeletet:)))

2015. okt. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim válasza:
56%

Én élettársi viszonyban élek a párommal 6 éve. A házasság az csak egy kötelék, valójában egy szerződés a felek között. A modern kor vivmánya..

Ha szeretek valakit és elfogadom akkor teljesen mind1 h van szerződés vagy nincs.

2015. okt. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Dogy válasza:
18%
Semmire Nem Valo CSAK A HÁZASSÁGBAN HISZEK SZENT ÉS SÉRTHETETLEN
2015. okt. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
84%

Az már régen rossz, ha az élettársi viszony nem tartalmazza ugyanazt az elköteleződést mint a házastársi viszony. Inkább éljenek az élettársak házastársi szerelemben, mint hogy két embert egy papír tartson össze.


Számomra az élettársi viszony egy és ugyanaz mint a házastársi. Ugyanúgy feleségemként kezelem a barátnőmet és Ő is a férjeként kezel engem. Elválni meg úgyse fogunk.

2015. okt. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!