Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nálatok mennyire divat az...

Nálatok mennyire divat az ajándékozás családon belül?

Figyelt kérdés

Nálunk egyszerűen mindenre vesz mindenki mindenkinek, névnap, szülinap, karácsony stb.

Nekem már néha kicsit sok, anyagilag megtehetjük, nem arról van szó, hogy nem telik rá, de sajnos néha tehernek érzem. Nem sajnálom, félreértés ne essék, pl a gyerekeknek a családban szívesen vásárolok akármire akármit, mert nekik még lehet mit. Viszont felnőtteknek, akiknek megvan mindenük mindig olyan nehéz. Szóval nekem kicsit már idegesítő a dolog, de mivel mi is kapunk, így muszáj venni mindig. (Szülők, testvérek akikre most igazából gondolok) 4en vagyunk testvérek, mindenkinek van már rajtunk kívül gyereke, szóval a gyerekeknek még oké, de a 3 tesómnak meg a sógorok/sógornőknek mindig venni mindenre, hát nem tudom...De ez évek óta szokás. Gondolkodtam, hogy felhozom, hogy ők se vegyenek nekünk, és én sem nekik, csak a gyerekeknek veszünk majd már, de nem akarok skótnak tűnni meg ilyesmi. Nálatok hogy megy? Máshol is ilyen nagy szokás ez?


2015. nov. 5. 12:35
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
60%
Pedig sógoromék tipikusan azok az emberek, akiknek nem tudsz mit venni, mert mindenük megvan, sznobok, nem felel meg akármi, pénz meg nincs rá.... Plusz a nagy értékű ajándékok csak ott működhetnek, ahol van rá keret! Nálunk nem volt arra keret már családosként, hogy anyósomnak finanszírozzuk az étkezőgarnitúrát, tv-t, mosógépet stb. Mert mindig lett volna újabb és újabb nagy értékű valami. Mi ezután mondtuk azt, hogy állj és ne tovább.
2015. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk eléggé divat. De mi is azt találtuk ki, hogy karácsonyra minden tesó (öten vagyunk) és a szüleink ugyanakkora összeget beadnak, és azt elosztjuk annyifelé, ahányan vagyunk, mindenki kap így egy ajándékot. És mindig valaki magára vállalja a beszerzést. Idén mi a férjemmel.
2015. nov. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 stevejones ***** válasza:
52%
Ez nálunk a begyöpösödött egyszerű rokonságnál (anyós, néhai keresztmama)volt szokás természetesen nulla kreativitással, és full csórósággal kombinálva. Fateromék meg pl utálják anyóst de karácsonykor bekészítenek egy jelentős értékkel bíró ajándékcsomagot(mert nehogy már ők ne adjanak, a gazdag rokon ugye?)Mivel a végén már olyan is volt hogy anyósom adott a testvére szülinapjára 5000 ft-ot, ő meg visszaadta az 5000 Ft-ot az anyósom szülinapjára(bankjegycsere). A 18 éves unokájának természetesen nem tudott mit venni adott hát egy ezrest szülinapjára. Itt mi is leállítottuk az ajándékozást, fateromék ajándékcsomagját leszállítom karácsonykor az anyósomnak (ők 5 éve nem látták egymást), anyósom meg már a végjáték fázisában van (demens), testvérei meghaltak, szóval nem erőltetjük ezt a nagy ajándékozást. Gyártunk egymásnak egy egy apróságot(párom és a testvérei), és szerencsére a nagy családi összejövetelek is megszűntek már (csak ritkán összejövünk az egyik sógorommal egy kis bbq-zásra). Nekünk jóban kell lenni, mert a lányaink puszi unokatestvérek, a másik sógorsággal sokkal lazább a kapcsolatunk. Ajándékozás természetesen NINCS.
2021. máj. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 stevejones ***** válasza:
52%
#21 jól tettétek! Nem felel meg akármi! hát akkor meg sz@pjanak titeket hanyatt! Tök igazatok van! Amúgy én is úgy vagyok vele, hogy ha egyszer nincs pénz, akkor ne adogasson senki sem vicik vacakokat,meg porfogókat, én meg mosolyogjak hozzá! Akkor inkább NE ADJANAK SEMMIT! Főleg ha nem képesek stílusos ajándékot venni. A stílus, kreativitás meg nem pénz kérdése!Egyszóval: nem kell erőltetni az ajándékozást és Kész!
2021. máj. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 stevejones ***** válasza:
52%
#11 még mindig jobb, mint ha állandóan vitáznának egymással az italosan magukból kivetkőzött debil rokonok meg a felvágott szájú anyós! Hidd el nagyon jó ez így! J ó persze az lenne az ideális, ha mindenki jóban lenne egymással katolikus és/vagy egyházközségen belüli jószívű emberek lennének mind, mind a fiú mind a lány A kategóriás szülőkkel, és első osztályú szerény értelmiségi testvérekkel - no az az ideális(létezik még ilyen?), ott bizony nincsenek ilyen gondok. Egy jó embertől egy szívhez szóló képeslap is jobb ajándék mint egy felfuvalkodott pökhendi alacsony szintű rokontól a sok pénz(jó esetben), vagy a drága ajándék.
2021. máj. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!