Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nálatok mennyire divat az...

Nálatok mennyire divat az ajándékozás családon belül?

Figyelt kérdés

Nálunk egyszerűen mindenre vesz mindenki mindenkinek, névnap, szülinap, karácsony stb.

Nekem már néha kicsit sok, anyagilag megtehetjük, nem arról van szó, hogy nem telik rá, de sajnos néha tehernek érzem. Nem sajnálom, félreértés ne essék, pl a gyerekeknek a családban szívesen vásárolok akármire akármit, mert nekik még lehet mit. Viszont felnőtteknek, akiknek megvan mindenük mindig olyan nehéz. Szóval nekem kicsit már idegesítő a dolog, de mivel mi is kapunk, így muszáj venni mindig. (Szülők, testvérek akikre most igazából gondolok) 4en vagyunk testvérek, mindenkinek van már rajtunk kívül gyereke, szóval a gyerekeknek még oké, de a 3 tesómnak meg a sógorok/sógornőknek mindig venni mindenre, hát nem tudom...De ez évek óta szokás. Gondolkodtam, hogy felhozom, hogy ők se vegyenek nekünk, és én sem nekik, csak a gyerekeknek veszünk majd már, de nem akarok skótnak tűnni meg ilyesmi. Nálatok hogy megy? Máshol is ilyen nagy szokás ez?


2015. nov. 5. 12:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Én annak örülnék ha nálunk szokás lenne az ajándékozás, de sajnos nem áll szóba egymással a család már gyerek korom óta így van ez.
2015. nov. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom, nekem nem csak az ajándékozással volt bajom, hanem hogy minden szabadidőnket elvették az ünnepek. Férjem családjában divat volt minden távoli rokont ünnepelni. Nem volt olyan hónap, hogy ne kellett volna legalább egyszer együtt tölteni a hétvégét. Magunkra semmi szabadidő nem jutott, főleg hogy sokszor hétvégén is dolgoztunk.

Mi véget vetettünk ennek, csak a szűk családdal (szülők) vagyunk hajlandóak megtartani a születés/névnapot és a karácsonyt.

2015. nov. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Nálunk a Karácsony is ugyanolyan nap, mint az összes többi, a díszes és világító fát leszámítva.

Bár egyszer volt olyan, hogy a mostoha testvéreimmel közösen töltöttük, együtt diszítettük a fát, ekkor nagyon örültem, mert végre más volt, mint a többi.

2015. nov. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
65%

Mi meg a tesommal együtt élünk plusz anyu és a voelgenyem.

Parom nem tartja a karacsonyt ( vallas...) de veszek neki.

tesomnak ha latom hogy fogyoban van a parfumje vagy valami dragabb azt veszem.

de tavaly a Media Markban vettem ajandek utalvanyt 10E ft-ert.

Anyukamnak pedig a Dm-be 10 rugoért ajandek utalvanyt.

Tesom vett 1 mikrot 20E ért

Anyukam pedig krémeket.

Páromnak pedig borotvat.

am ajandekutalvany?

Pl: Media Markt,Dm,rossmann?????????? Azt arra költik amire akarjak. es szerintem jo is. probald meg.....

2015. nov. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
80%
A férjem családjában sajnos nagy divat. A gyerekeknek még oké lenne, de felnőtt, dolgozó emberek ugyan mit ajándékozgassanak egymásnak? Teljesen felesleges, nálunk is csak a kínlódás van belőle. Meg nekem az is csípi a szememet, hogy a sógornőm mindig szép kis ajándékokat talál ki magának, nem fogja vissza magát, már ami az árat illeti.
2015. nov. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk a nagycsaládban csak a gyerekeket ajándékozza mindenki, őket is csak Karácsonykor, szülinapokon nem.
2015. nov. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%

Mi pont tavaly vezettük be, hogy már nincs konkrét ajándékozás se névnapra, se szülinapra, se Karácsonyra, kivéve a 2 éves keresztlányomnak (nővérem kislánya) vesz mindenki játékokat, ruhát stb. Mi magunk között már csak jelképesen ajándékozunk, minden alkalomra csoki, bon-bon, férfiaknak esetleg bor, valamint bevezettük azt is, hogy amikor minden évben Karácsony másnapján összegyűlünk testvérek a családunkkal a szülői házban, akkor mindenki hoz valamit a vacsorához. Salátát, sültet, sütit ami éppen kellhet a menühöz, és nem édesanyánk terheli le magát, hogy 10 emberre főz egyedül. :)

Sajnos a férjem oldaláról még megy az ajándékozós téma, anyósoméknak szintén így lett hiper-szuper kávéfőzőjük, felmosójuk, vasalójuk, tv-jük stb. Férjem öccse szintén egyedülálló, így megteheti, hogy 1 évben egyszer többet áldozzon a Karácsonyra, viszont idén pl. mi is új házba költöztünk és nekünk is megvan, hogy mit vennénk szívesen a saját házunkba, minthogy több súlyos 10 ezreket elköltsünk másra. Sanszos, hogy anyósék idén laptopot szeretnének, de ha tényleg így lesz akkor idén mi nem fogunk abba beszállni..(azaz felezni az öcsivel az árát.)

2015. nov. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk nem divat, mert nálunk a szeretet nem divat. Annak adunk, akit szeretünk és nem tartjuk számon, hogy ki mennyit adott. "Ajándék lónak ne nézd a fogát."
2015. nov. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Sosem tudok ajándékot kitalálni, én így soha nem veszek senkinek semmit. El se várom, de a párom anyja mindig vesz nekem valamit, ráadásul karácsonyra egy halommal, olcsó, de szuper cuccokat, mindig azt, ami pont kell, ösztönös tehetsége van hozzá. Valami ételfélét azért viszünk (a párom sem tud ajándékozni), de sajna ritkán jön össze, hogy legyen egy remek ajándékötletünk, pedig ha valakit, őt szívesen ajándékoznánk, megérdemli.

A párom és a tesója között sincs ajándékozás, max. egy csoki.

A nagynéném messze lakik, vele nem találkozom karácsonykor, több közeli rokonom nincs. Anyámmal is csak gyermekkoromban volt ajándékozás.


Elnézve, hogy mik mennek egyes helyeken ilyenkor, jobb is, ha kimaradok az ilyesmiből. De egy rendes, szeretetteli és nem az értéket néző ajándékozás jó dolog, főleg, ha az ajándéknak értelme van, na én ezt az utolsó pontot nem tudom megoldani, akkor inkább nem adok semmit, max. olyat, ami elfogy, étel-ital.

2015. nov. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Hú, elolvasva az eddigi bejegyzéseket, nagyon le eleszek pontozva, de nálunk igenis "divat", és én örülök neki. Persze ennek úgy van értelme, ha év közben is BESZÉLGETSZ a másikkal, és tudod, mi az, aminek örülne, és amire szüksége van. (Néha kérünk / adunk ötleteket, persze, de sokszor erre sincs szükség. Olyan nincs, hogy valakinek nincs szüksége semmire / nem vágyik semmire, ami belefér az ajándékozás anyagi keretébe.) Nálunk pénzt ajándékozni egyáltalán nem jön szóba.

Sőt, én a baráti körben is nagy hangsúlyt fektetek arra, hogy a felnőttet (is) megajándékozzuk - sok családban látom, hogy amint megszületett a gyerek, már csak neki vesz az összes ismerős, a gyereknek így már mindenből 5-6 darab van, amiből 2 is elég lenne, az anyuka / apuka pedig "el van felejtve"... pedig egy felnőttnek is jólesik, hogy

1. gondoltak rá

2. vették a fáradtságot, hogy elgondolkozzanak, minek örülne

3. szántak rá időt, hogy beszerezzék az adott dolgot

4. így hozzájutott valami hasznos / számára kedves dologhoz, amit esetleg magának nem vett volna meg, mert "majd, ha lesz időm", "majd a következő fizuból" stb.

2015. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!