Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Válás Olasz férfitól-- tapaszt...

Válás Olasz férfitól-- tapasztalata van valakinek?

Figyelt kérdés

Magyarországon házasodtunk, de olaszországban is honosítva lett,két kiskorú gyerekünk van,én az anya vagyok, kettős állampolgárok.itt a bíróság már különválasztott (separazione).

Az apjuk tiltaná még azt is, hogy hazamehessek velük, azt meg végképp hogy hazaköltözzek.Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata.??

Külföldi bíróság tilthatja kiskorú magyar(kettős) állampolgár hazatérését, az apa jogait védve kvázi?

Az apa ellen feljelentés is van anya elleni bántalmazás miatt!!

honfitársaim bármilyen tanács jól jönne,segítsetek...



2015. nov. 6. 11:07
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

kedves utolsó ezt az egy év dolgot nem értem?külföldről kell hazamenni egy évente rövidebb időre?ez mit bizonyítana?

amugy a gyerekek nagyon kicsik még 2- és 5 évesek...egyértelmü hogy hozzám ragaszkodnak, ő sosem volt otthon sem....

2015. nov. 6. 11:52
 12/33 A kérdező kommentje:
a nagyobb otthon Magyarországon is járt oviba egy évet, mikor a kicsi született,mert otthon szültem,és akkor otthon éltünk egy évet..ha ez számít
2015. nov. 6. 11:53
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Amugy van munkad Olaszban? Tehat megenetek harman?
2015. nov. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

nincs most munkám mert itthon vagyok a kisebb gyerekkel...

az engem ért bántalmazás miatti feljelentés lehet hogy számítana és A MAGYAR gyámhatóság felülbírálhatná ha az itteni bíróságon kimondanák hogy haza se mehetek velük..

plussz itt hogy oldjam meg anyagilag..ki vigyázna rájuk ha dolgoznék...stb

2015. nov. 6. 12:02
 15/33 anonim ***** válasza:
82%
A különválasztás után a gyerekek lakhelye szerint illetékes bíróságnál adhatsz be beadványt a gyerekek felügyeleti jogának megváltoztatására. Nyilván ebben akkor jók a pozícióid, ha apjukhoz hasonló a gazdasági versenyképességet, biztosítani tudod nekik, hogy továbbra is megszokott környezetükben maradhassanak, úgy hogy gyerekek lakóhelyének közelében lakást bérelsz.
2015. nov. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
61%
Ha bantalmazott, a gyereelhelyezesben szamit, hiszen veszelyezteti a te es a gyerekek testi epseget. A hazautazsban lehet enyhito korulmeny talan.
2015. nov. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
17%

Valasnal nem örökölték Semmitse?

Mert azert nem ugy van az hogy elvalsz es a gyereket nem viheted haza...ebben az esetben a férjnek ez a kívánsága akkor biztositani kell a lakhelyt számotokra plusz a gyerektartást!

Legbutabb dolognak tartanam ha haza koltoznel 2kisgyerekkel Magyarországra!

Ha olaszban nem tudsz semmitse biztositani a gyerekeknek akkor kérdem én Magyarországon ezt hogy oldod meg amikor hiaba tanult az ember nincs munka lehetőség,ha van akkor sem fogsz olyanjol keresni hogy eltarts ket gyereket plusz mig dolgozol a felügyeletet megoldani!!


Nekem is olasz a ferjem igaz mi Svájcban élünk,de ha elvalnenk (isten ne adja)akkor sem költöznénk haza!!

2015. nov. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
3%

10-esnek 9-es

én úgy értettem, hogy ha tegyük fel Mo-n élnének anya a gyerekkel, apuka olasz, és kimegy hozzá anyuka a gyerekekkel, kizárólag 1 év vagy feletti olaszországban való lakhely után szólhatna csak bele az apa a gyerek visszahozatalába Mo-ra.

2015. nov. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
23%
*ergo, amit én következtetek ebből, egy apának csak a tartós lakcímváltoztatásba van joga beleszólni, ha anyáé a kizárólagos gyerekfelügyelet.
2015. nov. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
32%

"Gyakori probléma volt március 15-éig, hogy a különélő szülő csak akkor vihette el a gyermekét rövidebb külföldi üdülésre, például nyaralni vagy síelni, ha a másik szülő ebbe beleegyezett. Az új Polgári törvénykönyvvel ez is megváltozott."


"Az új Polgári törvénykönyv szerint ezentúl a különélő szülő is elviheti külföldi üdülésre a gyermekét, ehhez pedig nem szükséges a másik szülő beleegyezése."


[link]

2015. nov. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!