Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vajon megutálna-e a családom,...

Vajon megutálna-e a családom, a bevallanám és felvállalnám őszintén? Mi a tennedő ilyen helyzetben? Adjam fel a boldogságom más boldogságáért cserébe vagy legyek önző és azt tartsam szem előtt, ami nekem jó?

Figyelt kérdés

Tudom, nem szép dolog.. Viszonyom van az unokatestvérem férjével. Nagyon-nagyon sokáig próbáltam neki ellenállni, de iszonyatosan vonzzuk egymást, sosem éreztem még másnál ilyet.

Öt hónapja tart a dolog, ők 3 éve házasok de már régebb óta együtt vannak.

Nagyon jó együtt, többször is töltöttünk már el együtt közösen hétvégét, tökéletes vele minden és tudom, hogy úgyis mindenki azt hiszi, hogy csak kihasznál, de valójában nem.

Szeretne elválni és velem lenni, de egyrészt az unokatestvérem pszichésen elég gyenge, vannak pánikrohamai és hangulatingadozásai, többször is volt már depressziós is és tartunk attól, hogy nagyon megviselné, ha megtudná.

Illetve az én családom elég heves vérmérsékletű, pláne a szüleim és félek attól, hogy esetleg kitagadnának vagy megharagudnának rám és nem állnának szóba velem.


2016. jan. 18. 20:05
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
25%

Érdekes, amit több válaszoló is ír.. Nálatok tényleg úgy működik a szerelem, hogy eldöntitek, ki iránt éreztek és ki iránt nem? Tudjátok szabályozni, hogy ha egy férfi valamelyik ismerősötöknek/barátotoknak/rokonotoknak a párja, akkor iránta nem fogtok érezni?

Azt írta a kérdező, 3 éve házasok de régebb óta együtt vannak. Így feltételezem, hogy a kérdező is régebb óta ismeri a pasit és ha 5 hónapja tart a viszonyuk, akkor gondolom egy ideig ő is győzködte magát azzal, hogy "házinyúlra nem lövünk". De azért ez sajnos (vagy nem sajnos) nem ígí működik.. Pláne, hogy itt (a leírás alapján) nem csak szexről van szó, hanem rendes érzelmekről, sőt, szerelemről.

És ha mindkét fél érzi, akkor nem biztos, hogy érdemes elnyomni, csak azért, hogy ne bántsunk meg valamit.

Szerintem sokkal rosszabb az, ha valaki egy házasságban marad mert tiszteli a másikat, nem akarja megbántani stb, de már nem érez iránta semmit. Kvázi szánalomból van vele, nem? Ez nekem sokkal megalázóbb lenne.

2016. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
80%
11es de jelenleg az történik,hogy a pasi a házasságban marad szánalomból,meg még meg is csalja a nőt,ez így elég megalázó,igen. A szívnek nem lehet parancsolni,de mindenre létezik emberi megoldás(esetükben a válás)
2016. jan. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
86%
A felemás helyzetek indig hozzátesznek a dologhoz egy kis plusz izgalmat. Milyen mélyen érző férfi az, aki tekintettel van a felesége egészségi állapotára és azért nem hagyja ott, sok ilyen volt már a világtörténelemben, a nők meg beveszik ezt....
2016. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
26%
Jaj itt mindenki olyan nagyon erkolcsos. De kivancsi vagyok, hany no helyezne a valosagban mas erdekeit es boldogsagat a sajatja ele. Mindenki csak egyszer el, ha ok tenyleg szeretik egymast, miert baj et? A pasi elje le az eletet boldogtalanul egy no mellett csak mert az ideggyenge? Nemar!
2016. jan. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
83%

ertelmes ember tudja hogy hazinyulra nem lovunk, es nem hagyja hogy az erzelmei iranyitsak.

csak a gyengek kifogasa hogy nem tehet rola, mert szerelmes lett.

legy boldog kerdezo, de aztan ne sirankozz itt a kovetkezo kerdesedben hogy miert utan mindenki.

az ilyen donteseknek nagy ara van...

2016. jan. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
95%

Jááááj Buksi! :)


Ha nem estem volna pofára egy az egyben hasonló sztorival,akkor el is hinném.

Bár én nem kezdtem ki senki ismerősével,szimplán szerető lettem úgy,hogy reménykedtem,hiszen lovat adott alám,hogy válni akar,de a felesége ideggyenge,nem bírná ki,ő neki is voltak idegösszeomlásai..engem fel is vállalt,aztán végül pofára estem, mint Merkel politikája, miután végül hazament a családjához.


Ne higgy neki,ha ennyire szeretne és TISZTELNE,már bevállalt volna és bármint keresztülmenne,hogy csak te legyél neki meg.De te csak "megvagy" neki,de nem tisztel,úgyis dobni fog egy idő után =/


Lépj ki,amíg nem fáj még annyira.

2016. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
andrysh, szerintem meg inkább az a gyenge (vagy inkább gyáva) ember, aki elnyomja az érzelmeit, mert nem meri megélni az annak kimutatásával és felvállalásával járó pozitív és negatív következményeket. Rossz lehet érzelemmentesen élni. Szerintem egyszer élünk és az oké, hogy a munkával kapcsolatban racionálisan döntünk, de a magánéletben inkább meg kellene élni mindent, amire vágyunk.
2016. jan. 18. 23:10
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez a "nem hagyom ott a feleségemet, mert..." a világ legrégebbi meséje, csak általában gyerekekre vagy anyagi helyzetre szoktak hivatkozni, az egészségi állapot nekem új. Ex-pánikbeteg ex-depressziósként mondom, hogy ezek a betegségek szerencsére elég jól kezelhetőek, segítséggel előbb-utóbb kimászhat belőle az asszony. De te valószínűeg akkor sem kapod meg a pasit. Ha kellenél neki, már elvált volna.
2016. jan. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
"zerintem meg inkább az a gyenge (vagy inkább gyáva) ember, aki elnyomja az érzelmeit, mert nem meri megélni az annak kimutatásával és felvállalásával járó pozitív és negatív következményeket"- lehet, de érzelmek ide, érzelmek oda,a gerincemet inkább megtartom.
2016. jan. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Hiába mentegeted magad, elég gusztustalan, hogy az unokatesód férjével kezdtél ki. Vagy vállaljátok így fel, vagy sürgősen váljon el, és úgy álljatok össze. Egyik sem jó megoldás, de az utóbbi a kevésbé rossz. Nem tudom, te mit szólnál ha a te férjed tenné ezt veled (tudom, nincs férjed). De azért gondolj már bele egy kicsit.
2016. jan. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!