Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek erről? - Az...

Mi a véleményetek erről? - Az egy szem fiunk kijelentette, hogy ő elmegy ebből az országból, mert itt nem lehet normálisan megélni.

Figyelt kérdés
Idősödő szülők vagyunk, nekünk ez nagyon rosszul esik, mert mindent megtettünk azért, hogy a gyereknek jobb jövője legyen...itthon.

2015. jún. 27. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
94%
Hát én őszintén remélem, hogy idősödő szülőként nem leszek majd olyan önző, hogy magamat a gyerekem céljai és vágyai elé helyezzem.
2015. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim válasza:
95%
El kell fogadnotok. Nem azért van veletek, hogy majd idős korotokra titeket gondozzon. Lásson világot, álljon meg egyedül a lábán!
2015. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
89%
Örülnék neki, hogy olyan gyereket neveltem, akinek vagy egy kis esze is.
2015. jún. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
93%
Remélném, hogy gyakran meglátogat, illetve minket is gyakran hív majd magához.
2015. jún. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
82%

"hogy a gyereknek jobb jövője legyen...itthon."


Ezt hogy érted? Te meg a párod voltatok a 10 millió magyar és próbáltatok kreatívak lenni, de csak a halálbüntetés jutott az eszetekbe? Szerintem ne vállaljátok a felelősséget 10 millió ember tetteiért.

2015. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
88%
Én is a szüleim egyetlen gyermeke vagyok, mégis támogatják azt, hogy el akarok menni innen. Nem szabad ilyen önzőnek lenned, ha menni akar úgyis menni fog. Csak ha ilyen vagy vele nem biztos, hogy haza fog látogatni...
2015. jún. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
87%

Igen lehet mindent megtettettek, de nem tudjátok megszüntetni a munkanélküliséget, a magas bűnözési rátát, nem tudtok normális közbiztonságot, normális fizetést biztosítani neki. Magyarország örökké a szülőhazám lesz, szeretem, de amint kiteszem a lábam Japánba (vagy ha nem jön össze, bárhova) többé nem jövök vissza.

19/F

2015. jún. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
77%

Külföldön sokkal több lehetőség van, jól teszi, hogy kimegy.


Példa:

Alkalmazott közgazdaságtan alapszakon és nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesteren végeztem. Magyarországon nettó 150 ezerrel akarták kiszúrni a szemem. 1 év tapasztalattal, középfokú német és felsőfokú angol nyelvtudással kimentünk Németországba a barátnőmmel (mostmár feleségem). A kezdőfizetésem 3100 EUR volt. Ketten több, mint havi 1500 EUR-t tudtunk félretenni, és mellette elég jó színvonalon éltünk. És azóta már 2-szer emelték a fizetésem.

2015. jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
88%
Engem is támogattak amikor költöztem Németországba a párommal :) De mondok jobbat. 2 és fél év után utánunk jöttek ''szerencsét próbálni'' 48 és 52 évesen. 14 km-re laknak tőlünk :)
2015. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
95%
Ezzel nem vagy egyedül, mindkét felnőtt gyerekem külföldön tervezi a jövőjét. Igazuk van, és nekem fáj a legjobban, hogy ezt kell mondanom. Szeretem a hazámat, ahogy ők is, de ha megtehetik, menjenek, éljenek normális életet.
2015. jún. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!