Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért nem merek szinte semmit...

Miért nem merek szinte semmit sem csinálni, ha itthon vannak a szüleim?

Figyelt kérdés

Nem merek pl. zenét hallgatni, de még csak a youtube-ot sem merem megnyitni sokszor. Nem élek terrorban, nem hiszem azt, hogy bármi baj lenne ebből, de egyszerűen félek attól, hogy zenét hallgassak. Nem tudom miért, csak úgy. Talán attól félek, hogy nem tetszene nekik és azt mondanák, hogy kapcsoljam már ki, meg, hogy "milyen sz@rt hallgatsz már megint?!".

Emlékszem, hogy régebben (2-3 éve) még nem volt ilyen. Akkor sem hallgattam sokszor zenét, de egyszer csak (már nem tudom miért) észrevettem.

Hogyha nincs itthon senki rajtam kívül, még akkor is félek, szinte egyfolytában a "pause"-n van a kezem, hátha mindjárt betoppannak az ajtón (még akkor is, ha tudom, hogy egy ideig nem jönnek haza). Ha elmegy egy autó a ház előtt, már akkor is az ablakhoz rohanok, hogy nem ők jöttek-e meg. Nagyon zavaró.

Valakinek van valami javaslata?



2016. jan. 23. 14:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a legtöbben segítettetek. :)
2016. jan. 23. 15:54
 12/18 anonim válasza:
100%

Szerintem azért mert félsz, hogy a szüleid mit fognak gondolni rólad. Nem bízol meg bennük, nem akarod megosztani velük, amit csinálsz. Gondolom ez nem csak a zenehallgatással van így.


Nálam is ez volt mindig, persze nem ok nélkül. A szüleimnek sajnos soha semmit nem szabad elmondani - bár ezt inkább apámnak - mert egyből megy a haverjaihoz és jelentést ad rólam. Aztán megy a kibeszélés, a kavarás, ferdítés és olyanokat hallok vissza...


Ha apám meglátogat, akkor tudom, hogy meg kell szakítanom minden tevékenységet és dolgoznom kell, mert akkor legalább azt terjeszti rólam. Nem egyedi jelenség, sokan tapasztalták már ezt :(


Ez egyébként nem csak a szülő-gyereknél van, hanem iskolatársak/kollégák között is vannak, akik előszeretettel találnak ki dolgokat másokról és járatják le őket.

2016. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Attól félsz esetleg hogy komolyan veszik a szöveget, vagy ez által olyan dolgot tudnak meg rólad amit nem szeretnél, félsz hogy nekik nem tetszik a zene? Én ezekre tippelnék, de egy szakember többet tudna mondani, és a problémát is megoldaná valószínűleg.


De én meg azt nem szeretem ha körülöttem vannak. Olyankor inkább az asztalt nézegetem, vagy valami semleges dolgot csinálok. Tudom hogy a szoba másik végéből nem látja hogy mit írok, meg nem is érdekli, de valahogy zavar.

2016. jan. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én anno tiniként azért csináltam ezt, mert féltem, hogyha meghallják, hogy milyen zenét hallgatok azt hiszik majd, hogy depressziós vagyok vagy valami bajom van, pedig csak épp a metál korszakomat éltem.
2016. jan. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Hát igen, nem csak a zenehallgatással van így, de sok mindent meg meg tudok velük beszélni...

Az, hogy mit adnak tovább másoknak, meg ilyenek nem igazán érdekelnek, talán mert nem is tudok róla, hogy ez lenne. :D


Nem is tudom. Ha írok/rajzolok valamit, akkor is utálom, ha néznek, még ha tudom, hogy addig nem is látnak el, de a zenével van így leginkább, azt egyáltalán be sem merem kapcsolni, ha itthon vannak.



Na, de most már némileg meg vagyok nyugodva, hogy nem egyedül vagyok/voltam ezzel így, majd beszerzek egy fülhallgatót. :)

2016. jan. 23. 18:07
 16/18 anonim ***** válasza:
Normálsi ember nem bömböltet zenét, ha otthon van más is. Vegyél egy fejhallgatót és azt hallgatsz, amit akarsz. nálunk szerintem át se halladszódna, hogy miylen zene megy nálam, de azt szoktam meg, hogy nem egyedül vagyok a lakásban meg szomszéd is van, mindent fejhallgatóval hallgatok.
2016. jan. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
47%
Törzsök Réka..te vagy az????
2016. febr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Velem is ez van, nem tudom miert, es nem csak a zenevel kapcsolatban. :/
2016. febr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!