Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek? A család miatt...

Mit tegyek? A család miatt megy tönkre a házasságunk!

Figyelt kérdés
8éve vagyunk házasok a férjemmel. Nekem nem élnek már a szüleim nincs egy közeli rokonom se. Az ő családjával tarjuk a kapcsolatot. Anyósomék nagyon rendesek, velük jól kijövök.Viszont a férjemnek van egy fél testvére neki is van már egy élettársa és egy kisfia, eddig tartottuk a kapcsolatot velük.Sajnos ők borzasztó kibírhatatlanok, beképzeltek, azt hiszik ők a legjobbak mindenkit lenéznek! Engem sose kedveltek igazán, ezt már az elejétől kezdve éreztem mióta a családban vagyok! A gond, h a párom nem egy harcias típus és ezt mindenki tudja, látja, nem védi meg a családját saját magát se. Volt egy kis összezörrenés a testvérével és nem védett meg tőle se. Nem állt mellettem, pedig igazat ad nekem és tudja, h én nem tehetek semmiről mégis engem bántanak. Az fáj a legjobban, h sose számíthatok a férjemre nem képes megvédeni a saját családját. Kezdek kiábrándulni belőle, és nagyon egyedül érzem magam! Mit tegyek? Ő már nem fog megváltozni megmondta, h nem szeret veszekedni nem is érdekli, nem idegesíti magát! Igaza van egy részt, mert én se akarom magam idegesíteni, de ha ok nélkül kötekednek az emberrel és állandóan a veszekedéseket generálják, akkor már egy idő után kezd belefáradni az ember, főleg úgy, h mindig az ő családja miatt van ez az egész. Miattuk veszekszünk, mert nem értem miért ilyen a férjem, miért nem tud egy kicsit férfias lenni és megvédi engem! Nem tudom, h hogyan tovább. Tűrjem, h így megaláz a családja és ő nem véd meg? Vagy elhagyjam?
2016. jan. 26. 18:34
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Miért nem véded meg te magad?
2016. jan. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Nem a 'csaladja' miatt megy tonkre a hazassagotok, hanem miattad. Te akarod hogy a ferjed olyat tegyen, amit nem akar, ami neki kellemetlen, lesz*rod, csak neked legyen jo.


Ha itt ekkora a szad, legyen akkor is ekkora, amikor kotekednek. Ha ennyire elviselhetetlenek a testvereek, nem muszaj veluk beszelni, ezt meg is lehet mondani ugyesen, a szaddal, tudod, igy szavakat kimondani, hogy figyeljetek, eleg volt beloletek, ne gyertek ide tobbet, mi sem megyunk, kesz.

2016. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Boldog emberek nem szoktak másokat lenézni, másokkal kötekedni. Valami biztosan hibádzik a sógoréknál, ha ennyire igénylik, hogy valakivel szemben magasabbrendűnek érezhessék magukat, téged csesztethessenek. Én biztosan nem venném fel a kesztyűt már csak azért sem. Főjenek a saját levükben. Inkább azt mutasd nekik, hogy bármennyire is próbálnak téged bántani, egyik füleden be, másikon ki, a férjeddel pedig boldog harmóniában éltek. Hidd el, ez ezerszer nagyobb döfés, mintha a férjed kiskakas módjára nekik menne. A férjed békés természetű, lehet, hogy ebben az esetben ez annyira nem tesz jót a hiúságodnak, de ezer más helyzetben meg hatalmas előny. :)
2016. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

1. (Elvileg) felnött ember vagy, miért kellene MÁSNAK megvédeni téged? EZ óvodás szintü gondolkodás.


2. A férjed nem akar veszekedni, ezzel mi a baj? Jobb lenne, ha egy agresszív valakivel kellene együttélned?


3. Ha a féltestvér (EGYBEÍRVA!!) meg a csatolékai nem normálisan viselkednek, akkor nem kell velük tatani a kapcsolatot - nem hívod meg öket, illetve nem mentek hozzájuk.

2016. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a féltestvér miatt megy tönkre a házasságod, ha tönkremegy, hanem amiatt, hogy a fejedbe vetted, hogy megváltoztatod a férjedet. És valószínűleg unod is.


Mindig mindent meg kell beszélni egy házasságban, és ha van szarkavaró családtag, azt egyszerűen ki kell iktatni az életetekből.

2016. jan. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én megértelek, az én férjem sem igen mer kiállni mellettem, bár én megvédem magam nélküle is. Csak hát zavar hogyha rosszat mondanak rám nem szól ellene semmit vagy legalább nem szór vissza ő is egy rosszindulatú viccet mint ahogy a tesója szokott. Megvédem magam szó se róla,de ez olyan mintha egyedül küzdenék egy nagy sziklával ő meg nézne és selfiket készítene közben magáról.ha pedig megvédem magam akkor én leszek a rossz és még kínosan is érzi magát, ott és pironkodik. Itthon meg mondja "igazad volt drágám", hát kösz de ez meg nekem megalázó. Szóval értem a kérdezőt mert ez a dolog ellentmond a híres "jóban-rosszban" elmélettel,de el kell fogadnod neked kell magadon segítened, mert más nem fog, kitartást.
2016. jan. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Miért tartjátok velük a kapcsolatot?

Megmondod a férjednek, hogy nem vagy hajlandó találkozni velük, mert így viselkednek, ő pedig nem áll melléd, és pont.


Ha mégis összefuttok valahol, állj ki magadért, ne hagyd, hogy alázzanak.


Egyébként megértem amit érzel, én sem tudnék rá férfiként tekinteni. Van már gyereketek? Ha nem, akkor talán tényleg jobb lenne váltani. A gyereknek sem jó, ha azt látja, bárki büntetlenül alázhatja az anyukáját az apja jelenlétében.

2016. jan. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!