Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem butaság? Miért neveznek...

Nem butaság? Miért neveznek két rokonsági fokozatot ugyanúgy?

Figyelt kérdés

Testvér gyereke-unokaöcs vagy unokahúg

Unokatestvérnél is van hogy lehet ha fiatalabb akkor unokaöcsnek, u.húgnak, u.bàtynak, u.nõvérnek hívni.Én csak simàn unokatesónak hívom.


2016. febr. 13. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem és csak.
2016. febr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Zöld pacsi. Felröhögtem. :D
2016. febr. 13. 21:34
 3/12 anonim ***** válasza:

Az. És én is elgondolkoztam már ezen.


"Testvér gyereke-unokaöcs vagy unokahúg "

De a szülő testvérének a gyerekét is annak hívjuk.


Unokatesóm Anyu öccsének a fia, és a nővérem fia is.


Más nyelvekben ez egyértelműbb..

2016. febr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Valóban nem egyértelmű, de ez van. Fogalmam sincs, miért.
2016. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem nevezik ugyanúgy. A masodikra nem helyesen hasznalod.
2016. febr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

[link]


Pedig itt az van...

2016. febr. 14. 11:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Na meg ami még félreérthető: a személy melyik sógoráról van szó, adott esetben...:

Idézet a linkedről:


sógor (eredetileg süv): testvér férje, ILLETVE a házastárs fiútestvére.

2016. febr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Igen, mert a wikipedia egy citalhato tudomanyos oldal. Nem az. Atlagpistik irjak kutfobol. Egy diplomamunkanal is rogton karot jelent ha valaki a wikire hivatkozik.
2016. febr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A wikipédiában a wiki szó azt jelenti, hogy szabadon szerkeszthető.

Nem fogják professzorok felülvizsgálni.

Ha te ezt a szócikket felülírod, és beírod, hogy az unokaöcs az egy haszonnövény, akkor aki utánad rákeres, ezt fogja látni, aztán majd hivatkozik rá, hogy márpedig ő ezt olvasta.


Valóban elterjedt így nevezni, de ahogy előttem is leírták, nem helyes használat, ha unokatestvért hívsz így.

Az unokatestvér a magyarban nincs ennél jobban szabályozva, jelenthet idősebb vagy fiatalabb, fiú vagy lány unokatestvért is. Ahogy az angolban is csak a cousin szó van rá.

Ha azt akarod kifejezni, hogy a nálad fiatalabb, lány unokatestvéredről beszélsz, akkor ő semmiképp sem az unokahúgod, hanem végig kell mondanod, hogy ő egy nálad fiatalabb, lány uncsid.

Nagyon, ismétlem NAGYON sokan nem tudják helyesen használni a magyar nyelvet. Nagyon nehéz nyelvről van szó. Kedvencem, mikor a médiában ismert, közismert, elismert emberek hibát hibára halmoznak, vmilyen Máté nevű fiatal híradós minden egyes mondatában bakizik, minden megszólaló öööööööööö-vel kezd mondatot, de a fő "kedvencem" Jakupcsek Gabriella, aki 50 éves elmúlt, évtizedeket töltött a médiában, és a mai napig nem képes megfelelően ragozni a szavakat. Rendkívül fülsértő, idegesítő. Én inkább elkapcsolok, ha ő beszél.

2016. febr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Az unokatestvér az unokatestvér, és nem unokaöccs,-húg,-báty,b-nővér. Mint ahogy már valaki írta, ez helytelen használat.
2016. febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!