Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Komolyan gratuláljak?

Komolyan gratuláljak?

Figyelt kérdés

Már jó 2 éve, hogy összevesztem(?) a nővéremmel. Igazából ma sem tudom, hogy mi történt, felhívott engem őrjöngve, hogy soha többet nem akar velem beszélni, mert... és itt mondott dolgokat, amiket kifogásolt. Próbáltam higgadtan elmondani neki, hogy mit miért mondtam, vagy tettem, de jóformán oda sem figyelt, újra elkezdte mondani, hogy de hát én ilyen-olyan vagyok. Akkor megint kezdtem mondani, hogy igen, ezt csináltam, de erre az volt az okom... és itt rámvágta a telefont. Aztán cifra sztorikat terjeszt rólam azóta is, bele sem megyek. És hogy végképp szép legyen a történet, nem kevés pénzzel tartozik, amit azóta nagy elegánsan nem említ, mert ugye ha az ember haragszik valakire, akkor nem kell visszaadni neki a kölcsönkért összeget...


Na ezt a részét hagyjuk is, nem tudom mi baja van és így két év után már nem is érdekel. Csakhogy most új dologgal őrjöngi tele a családunkat: időközben a nagylánya anyuka lett. Velem azóta egyikük sem kereste a kapcsolatot, külföldön élek, nem láttam őket két éve. Anyukánktól persze tudtam róla, de ők sem a terhességről nem értesítettek, sem klasszikus "megérkeztem!" lapot nem küldtek. Ennek megfelelően én nem is reagáltam semmit, mégis én vagyok -már megint- a szemétláda, mert mi az, hogy nem gratulálok, az a csöppség nem tehet semmiről.


Először csak nevettem, mondom nem igaz, hogy kettő évnyi távollétemben is tud kritizálnivalót találni, hihetelen. De a család többi része is osztozik a sértettségében, mert jaj, a kisgyerek így meg úgy. Én holtbiztosan nem fogok gratulálni, amíg egy nyomorult lapot nem küldenek nekem arról, hogy van kinek... de csak úgy kíváncsiságból: tényleg nekem kellene lépnem? Mindezek után?


2016. márc. 16. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Hasonló karakternek tűntök tesóddal. Ezek csak ego játszmák. Ha találkoztok, akkor gratulálj neki és kész. Ha nem találkoztok akkor lehet hogy így utólag már kellemetlen lehet egy gratulálcióval jelentkezni. Megérkeztem lapot nem mindenki szokott itthon küldözgetni. Lehet hogy kinn elterjedtebb szokás. Gondolom téged az is nyomaszt hogy gratulációként valami babakelengyés ajándékra is számítanának tőled, mint külföldön élő rokontól.
2016. márc. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Amíg a nővéred nem közli veled, hogy nagymama lett, addig nem kell gratulálnod.
2016. márc. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy kéne neked lépned! Ez egy iszonyatosan nagy baromság, megértelek ha nem akarsz gratulálni, ha már egyszer ennyi ideje nem tartjátok a kapcsolatot.
2016. márc. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Nézd, a régi cirkusz folytatódik, ennek nyilván semmi köze a gyerekhez. Egyszer tisztáznotok kellene a sérelmeket, és kibékülni, ha még lehet. A nővéred tőled várja az első lépést, a gyerek egy jó ürügy lett volna, hogy lépj. Te nem akarsz lépni, hát most egy vonat elment. Majd jön a következő akkor, amikor akarod. Neked kell tudni, hogy mit akarsz. Megpróbálhatsz közeledni, ha akarsz, ő is megpróbálhat, de ha makacsok vagytok, egyikőtök sem fog. Kívülállóként azt mondom, jobb lenne, ha az okos enged, szamár szenved alapon csak megpróbálnál kicsit közeledni, nem veszítesz vele semmit. Nem mondom azt, hogy lépned kellene, de nem nyersz semmit azzal, ha nem lépsz, és nem veszítesz semmit azzal, ha igen. Ha jófej vagy, melléd áll a család, ha makacs vagy, elzárkózó, akkor a nővéred mellé. Kb. így mérlegelj.
2016. márc. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Ha holtbiztosan nem gratulálsz, akkor mi a kerdes?
2016. márc. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

Akkor megint kezdtem mondani, hogy igen, ezt csináltam, de erre az volt az okom...


Szóval igaza volt, megtetted, amit a fejedhez vágott.


Mit tehet erről a lánya, mit tehet erről az unoka?

2016. márc. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 acelsziv ***** válasza:
96%

Küldj neki egy két soros képeslapot.


"Gratulálok az unokához!


HOL A PÉNZEM??? "

2016. márc. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem is értesítettek, nincs is miért gratulálnod.
2016. márc. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Acélszív véleménye áll közel az enyémhez.

Nem az a kérdés, hivatalosan értesítettek-e a gyerek születéséről.

Hanem az, hogy aki nem adja meg a tartozását (noha képes lenne rá), az egy rongy ember, és nem keresem rongy emberek társaságát. A cirkuszairól nem is beszélve. Ha a nagylánya (tehát aki most anyuka lett) elhatárolódik anyukája viselkedésétől, akkor ővele tartanám a kapcsolatot, és akkor a babával is tartanám. De ezt neki (a nagylánynak) kéne kezdeményeznie, mert neki kéne demonstrálnia, hogy nem ért egyet anyjával ebben a dologban.

2016. márc. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Én is acélszív véleményét osztom!


Elképesztő különben az itt válaszolók egy része is, komolyan, tudtok ti olvasni? A "KEDVES NŐVÉR" TARTOZIK nem kevés pénzzel a kérdezőnek!

Ettől aljasabb tett nincs is testvér felé, hogy a kölcsönkért pénzt nem adjuk meg!


Úgyhogy, kedves kérdező, én a helyedben küldenék egy lapot acélszív szövegével....

2016. márc. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!