Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meg fognak élni így?

Meg fognak élni így?

Figyelt kérdés

Nagynéném 40 éves kora óta nem dolgozik, akkor született a lánya, utána leszázalékolták.

Gerinc probléma miatt, ezt megműtötték, mozgásán nem látszik semmi. Táncolni is tud, meg cipekedni.


5 éve özvegy.


A lánya 20, még szakközépiskolás, de a szakmája még nincs meg.


Mi vagyunk az egyetlen rokonaik.


Most jött át, hogy 52%-ra levették a rokkantsági fokot, elveszik az özvegyi nyugdíját is.

A lánya se kapja a családit (?!).

Ő 60 éves.


Meg persze sír hogy miből élnek meg. Alapjáraton sajnálnám, de világ életében utált dolgozni, ez a lehetőség most se merült fel. Csak kifogások vannak. (Nála idősebb és betegebb kollégáim vannak egy gyárban, könnyű ülőmunka. Mondjuk engem ezért ő is meg a lánya is mindig lenézett.)


Most el akar menni nyugdíjba.


Kérdés: a 40 év munkaviszonyba beletartozik a rokkantnyugdíj?

Öregségire még nem jogosult. Ha ezt kiszámolják, úgy tudom, még kevesebb is lehet, mint a rokkantnyugdíj.


A lánya nem kap családit? Nappali tagozatos diák, februárban lett 20. Tudtommal az árvaságit és a csp-t is még kapnia kell.


Mi esetleg 5-7 ezerrel tudjuk támogatni, most várom a harmadik gyereket, hitel van a házon még 5 évig, nem tudok többet adni.


Sajnálom is őket, most abból a 23 ezerből meg az árvaságiból tényleg nem lehet megélni, és tényleg egy tanulatlan 60 éves nőt nem sok helyre vesznek fel. (2 ipari park van 10 km-en belül, tehát van munkalehetőség.)


Másrészt meg ismerem őket. Rosszindulatú, lusta két perszóna, pl a csaj is azért húzta a tanulmányait, mert kap annyi árvaságit, mint más 8 óra munka után. A nagynéni is inkább meghal éhen, de dolgozni nem fog.


Pedig úgy nézem, hogy most egyiknek vagy mindkettőnek muszáj lesz.


Meg attól is tartok, hogy megint addig panaszkodnak, hogy nem segítünk, hogy minket szólnak meg a faluban.

Volt már ilyen.


Inkább máshogy segítem őket, de eltartani nem tudom, meg nem is akarom.



2016. ápr. 1. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

ésss???

van neked életed, gondolom terveid, melózol érte, ennyi.

ők meg így jártak. vagy a gyerekeidtől vennéd el a pénzt????

2016. ápr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
amúgy meg, ha megszólnak a faluban meg lehet mondani, hogy nos mi dolgozunk a férjemmel, fizetjük a hitelt, neveljük a gyerekeinket, nekünk nem fér bele hogy két lustaságot is eltartsuk, de ha gondolja akkor nyugodtan költöztesse magához!
2016. ápr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Miért érdekel, hogy megszólnak a faluban????

Azt havi támogatást, amit gondoltál, inkább a 3. gyereknek gyűjtögesd egy számlán...

Gondolj csak bele, ők segítenének rajtad, ha rossz helyzetbe kerülnél? Csak erre válaszolj...

2016. ápr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Nekem anyám apám ilyenek, csak ők alkoholisták. Nem dolgozik egyik sem. Én nem veszem el a gyerekeimtől a pénzt azért jogy apámnak bort meg cigit vegyek belőle. Utálnak is rendesen de leszarom! Sosem voltak jó szülők! Nem erzek hálá a gyerekkoromért. Mi a 3. Babát várjuk, inkább a saját életemre koncentrálok nem az öbére. Te se foglslkozz velük, mondj nemet ha kérnek! Menjenek dolgozni és lesz pénz!
2016. ápr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

A családi pótlék csak 20 éves korig jár, ha közoktatásban tanul a gyerek (tehát felsőoktatásra nem.) Az árvaellátás azért annyira nem lehet magas, szerintem 40-45 ezer a max, amit kaphat (sztem annyi sincs, az elhalt szülő szolgálati idejétől függ, az meg nem lehet olyan sok, ha a rokonod is csak 60).

Nem kell eltartanod őket, a gyerekeidért vagy felelős, akik a szüleikre vannak szorulva, nem két felnőtt, munkaképes emberért. Azzal meg soha nem érdemes foglalkozni, hogy ki mit szól ehhez, az okoskodók talán el fogják tartani a te gyerekeidet, ha neadj'isten történik veletek valami? Ha nem, akkor pofa alapállás, mehetnek ők segíteni a két lusta dögnek, pl. adhatnak nekik ház körüli melókat fizetségért.

2016. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Az én anyám évek óta 20-25ezret kap csak. Mellette kozmetikai termékeket ad el, jár kisegíteni egy boltba, számlákat borítékol és hord ki, hímez, vasalni és takarítani jár...mindent elvállal, amit bír, mert csak 4 órában dolgozhatna a támogatás mellett és ez így jobb neki. Pedig 2 gerincsérve van, sorvadnak az izmai, meszesedik a válla, nyaka, és mióta elütötte egy autó, csak rosszabb lett. Nos, ő nem sír, nem sajnáltatja magát. A nagynénéd nem érdemli meg, hogy bárkit háttérbe helyezz miatta.
2016. ápr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bűntudatom lesz így is, de tudom hogy jogosan mondok nemet.

2016. ápr. 1. 11:39
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Valójában nincs problémád kérdező. Egy nagynénit és unokahúgot nem kötelességed eltartani, sőt még támogatni sem semennyire. Miért szólnának meg ezét téged bárhol is laksz? Nem a szüleid akik felneveltek, és ha nehéz helyzetbe kerültek akkor gondoskodnod kellene róluk. Itt két felnőtt emberről van szó. Az hogy a 60 éves nagynéni nem fog munkát kapni még egy gyárban sem az szinte biztos. Sajnos ebben a korban még takarítónak sem fogák felvenni. Viszont valamilyen szociális ellátásért, eseti segélyért forduljon az önkormányzathoz, vagy esetleg közmunkaáért folyamodhat. A 20 éves lány az már más kérdés. Azért abban vaskosan nincs igazad, hogy azért tanúl, hogy húzzaaz időt a munkába állással. Egy OKJ bizonyítvány megszerzése természetes, ez a munimum és nem időhúzás meg lustaság. Pont azért, hogy ne legyen képzetlen, mint az anyukája, és ezáltal könnyebben és jobb álláshoz jusson. A képzettség hosszú távon térül meg, szóval még abból se vonj le következtetést, hogy a bizonyítvány megszerzése után nem tud egyből valami jó munkahelyet keríteni magának. A családi pótlék akkor jár 20 éves korig, ha napalin tanul közoktatásban a nagykorú gyerek. Ha betöltötte a 20. életévét akkor tovább nem jár, akkor sem, ha még nem fejezte be az iskolát. Az árvasági ellátás viszont jár, addig amíg valaki nappali tagozaton tanul, akár okj iskolában (ez közoktatás része) akár felsőoktatásban.Szóval olyan nincs hogy az árvasságit sem kapják, erről vagy lódítottak egy picit neked a rokonaid, vagy a 20 éves lány nem nappali tagozatos az okj iskolában. (ha estire vagy levelezőre jár akkor sem a családi pótlék nem járt sem az árvasági ellátás!!) Sőt ebben az esetben a lánynak maga után kellene fizetnie a kötelező egészségbiztosítást. Nézzél a dolgok ögé, ügyintézésben persze segítsél a rokonaidnak, de a pénzedet a saját gyerekeidre költsd!
2016. ápr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Abban tudnal segiteni, hogy keress nekik munkat? Bar az sem a te dolgod, de penzt adni nem jo dolog, vagy ha adsz, valamiert add, pl. vigyaznak a gyerekedre, kertet muvelnek nalad stb. Ha csak ugy penzt adsz, hozzaszoknak, mert majd az nekik jar.
2016. ápr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

És kit érdekel ? Majd most nekiállnak dolgozni ,vagy ha nincs kedvük mennek a híd alá.

Ha valaki megszól ezért,nyugodtan mondd meg neki,hogy Manyika néni akkor tessék csak maga eltartani a két ingyenélőt ..

2016. ápr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!